Politseis registreeritud sündmused
05.09.2016


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 144 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üheksa avaliku korra rasket rikkumist, 57 varavastast kuritegu, sealhulgas 39 vargust (viis eluruumidest ja neli sõidukitest). Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati 24 alkoholi- ja kolm narkojoobes juhti. Registreeriti 421 väärtegu. Piiril väljastati viis sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja kolm inimest. Tuvastati kaks viisaeeskirja rikkumist ning üks salakaubavedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rasked rikkumised
3. septembril teatati, et Kesklinnas Järvevana teel asuva tankla läheduses ründasid 27-aastane mees, 29-aastane naine ja mees 25- ja 27-aastast noormeest. Kiirabi toimetas kannatanud haiglasse kontrolli.

4. septembril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval asuvas kortermajas ründas 22-aastane mees 20-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi.

4. septembril teatati, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval asuva baari ees lõi 45-aastane mees 29-aastast turvatöötajat ning põhjustalle vigastusi. Politseinikud pidasid 45-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

4. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Lõime tänaval lõi 34-aastane mees 19-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud toimetasid osapooled juhtunu täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks jaoskonda.

4. septembril teatati, et Kesklinnas Aia tänaval lõi 34-aastane mees 42-aastast meest ning põhjustas talle füüsilist valu. Politseinikud pidasid noorema mehe kinni.

Ähvardamine
2. septembril teatati, et Kesklinnas Toompuiesteel asuvas kaupluses ähvardas 34-aastane mees turvatöötajat. Politseinikud pidasid mehe kinni.

4. septembril teatati, et Kesklinnas Lastekodu tänaval ähvardas 38-aastane mees noormeest. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

Kehalised väärkohtlemised
2. septembril teatati, et Kesklinnas Liivaoja tänaval lõi naine 31-aastast naist.

2. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval lõi naissoost naaber 36-aastast naist ning põhjustas valu.

2. septembril teatati, et Haaberstis Õismäe teel asuvas korteris lõi 47-aastane mees 39-aastast naist ning põhjustas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

2. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Uus-Maleva tänaval asuvas korteris ründas 34-aastane mees aasta vanemat naist ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

3. septembril teatati, et Lasnamäel Liikuri tänaval põhjustas 32-aastane mees 33-aastasele naisele füüsilist valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

4. septembril teatati, et Nõmmel Raudtee tänaval asuvas eramus lõi 57-aastane mees 66-aastast naist ning tekitas talle vigastusi. Kiirabi vaatas kannatanu üle ning politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargused
2. septembril teatati, et Nõmmel Tähetorni tänaval asuvast soojakust varastati erinevaid tööriistu, sealhulgas erinevad trellid, naelapüstolid ja akuketassaag. Vargusega tekitatud kahju on väljaselgitamisel.

2. septembril teatati, et Lasnamäel Peterburi teel asuvas tanklas tangiti 976 liitrit kütust ning jäeti selle eest tasumata. Vargusega tekitati 1016 eurot kahju.

4. septembril teatati, et Mustamäe teel asuvast keldriboksist varastati erinevaid tööriistu, sealhulgas naelapüstol, ketaslõikurid ja lasernivelliir. Esialgne kahju on 1170 eurot.

4. septembril teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel asuvast korterist varastati sularaha. Esialgne kahju on 1600 eurot.

Harjumaa

Avaliku korra raske rikkumine
3. septembril teatati, et Maardus Keemikute tänaval ründasid tundmatud mehed 28- ja 27-aastast meest, kes said vigastada. Kiirabi vaatas kannatanud kohapeal üle.

Kehalised väärkohtlemised
2. septembril teatati, et Kehras Spordi tänaval lõi 40-aastane mees aasta vanemat meest ning põhjustas talle valu.

4. septembril teatati, et Harku vallas Adra külas lõi 35-aastane mees 30-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargused
3. septembril teatati, et Kloogas Jaama teel asuvast sõidukist varastati reisikohver, raadio, kütus ja teisi esemeid. Esialgne kahju on 840 eurot.

3. septembril teatati, et Kiili vallas Kangru teel asuva kaupluse territooriumilt varastati erinevaid esemeid. Esialgne kahju on 2000 eurot.

Juhtumid piiril
3. septembri õhtul saabusid Odessast Tallinna lennujaama neli Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi tingimusi ja eesmärki õigustavad dokumendid. Kahele naisele ja kahe mehele väljastati sisenemiskeeld ning nende viisad tunnistati kehtetuks. Nad lahkusid järgmisel päeval kell 13 Kiievisse.

3. septembri hilisõhtul saabus Barcelonast Tallinna lennujaama määratlemata kodakondsusega isik, kes oli lennuki pardal suitsetanud. Piiripunkti politseiametnik määras talle rahatrahvi.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Avaliku korra rasked rikkumised
4. septembril teatati politseile, et Tartu vallas Võibla külas lõi tundmatu mees 16-aastast poissi ja põhjustas sellega füüsilist valu. Kannatanu vigastused fikseeriti traumapunktis.

4. septembril teatati politseile, et Tartus Võru tänava parklas löödi 38-aastast meest. Politsei kuulas kahtlustatavana üle 31-aastane mehe.

Vargused
4. septembril sai politsei teate, et Tartus Riia tänaval lõhuti sõiduki ZAZ juhipoolse küljeukse aken. Seejärel veeti sõiduk selle algest asukohast 300 meetri kaugusele ja varastati sõiduki veljed, kõlar ja muid esemeid. Esialgne kahju on 1000 eurot.

2. septembri teatati politseile, et Mäksa vallas Sarakuste külas varastati lukustamata kuurist muruniiduk Husqvarna, kettsaag ja nurgasaag Makita. Kahju on 1400 eurot.

3. septembril sai politsei teate, et Tartus Ringtee tänaval varastati lukustamata sõiduautost Volkswagen tahvelarvuti Lenovo. Kahju on 290 eurot.

2. septembril avastati, et Tartus Tähe tänaval varastati rattaparklast lukustatud jalgratas Nishiki. Kahju on 300 eurot.

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes
2. septembril ründas 49-aastane naine Tartus Jalaka tänaval teda korrale kutsuma tulnud politseiametnikku. Kannatanu vigastused fikseeriti traumapunktis. Politsei pidas 49-aastase naise kahtlustatavana kinni.

Valgamaa

Omavoliline sissetung
3. septembril teatati politseile, et Hummuli vallas Soe külas sisenes 25-aastane mees omavoliliselt taluhoovi ning häiris sellega majaelanikke. Politsei toimetas mehe esialgu kainenema.

Viljandimaa

Vargused
2. septembril sai politsei teate, et Suure-Jaani vallas Võhmassaare külas varastati lukustamata garaažist sõiduauto Mercedes-Benz ja mootorsaag Husqvarna. Sõiduk leiti samal päeval Järvamaalt Türi vallast. Kahju on täpsustamisel.

2. septembril teatati politseile, et Halliste vallas Saksaküla külas murti sisse kõrvalhoonesse ja varastati kaks tihumeetrit laudu. Kahju on 250 eurot.

Juhtumid piiril
3. septembril saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale sõiduauto Fiat, mida juhtis 28-aastane mees. Tollikontrolli käigus avastati, et sõiduki alusraamil olevad neli gaasiballooni on ümber ehitatud ning nende otste eemaldamisel tulid nähtavale sigaretipakid, mille ühtekokku 60 500 sigaretti. Mehe viisa tunnistati kehtetuks, talle koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

4. septembril saabus Luhamaa piiripuntki riiki sisenevale suunale piirikontrolli 79-aastane naine, kelle kontrollimisel selgus, et ta on viisaga ettenähtud päevad juba ära kasutanud ja seega puudub tal seaduslik alus riiki sisenemiseks. Naine saadeti tagasi Venemaa föderatsiooni.

4. septembril pidasid piirivalvurid Põlvamaal Räpina lähedal kinni sõiduauto Volkswagen Golf, millest avastati neli musta kilesse pakitud kasti. Sõidukis viibinud 22- ja 28-aastane mees toimetati arestimajja.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargused
4. septembril teatati, et Sõmeru vallas Näpi teel asuvast elumajast varastati aiatehnikat ja alkoholi. Kahju on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
3. septembril teatati, et Kohtla-Järvel Kauba tänaval löödi 27-aastast meest selja ja jala piirkonda tekitades talle füüsilist valu.

3. septembril teatati, et Narvas Malmi tänaval tungiti kallale 16-aastasele noormehele.

4.septembril teatati, et Narvas Okka tänaval lõi ja ähvardas 32-aastane mees oma endist naist.

4. septembril teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme maanteel asuvas korteris lõi 24-aastane mees oma elukaaslast näkku.

Vargused
2. septembril teatati, et Olginal Narva maanteel asuvas kortermaja trepikojas varastati mobiiltelefon Samsung ja telefoni katteümbris. Kahju on 585 eurot.

3. septembril teatati, et Narvas Niguse tänaval rööviti aiamajast muruniiduk ja mootorsaag. Kahju on 300 eurot.

Juhtumid piiril
2. septembril saabus Narva-1 piiripunkti 1996. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kellel puudus kehtiv viisa Eesti Vabariiki sisenemiseks. Isikule koostati sisenemiskeeld ja ta lahkus Vene Föderatsiooni.

4. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1979. aastal sündinud Moldova kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isikul puudus vajalik viisa riiki sisenemiseks. Koostati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine
3. septembril kella 13 ajal löödi Pühalepa vallas Linnumäe külas kaupluse parklas 46-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 44-aastane mees.

Läänemaa

Vargus
Ööl vastu 2. septembrit varastati Noarootsi vallas Aulepa külas ehitusplatsil haagiselamust külmik, sülearvuti ja muid esemeid. Kahju on selgitamisel.

Pärnumaa

Vargus
4. septembril kella 16 paiku avastati, et Kilingi-Nõmmes Piiri tänaval on sõidukitelt varastatud neli akut.

Avaliku korra raske rikkumine
2. septembril kella 2 paiku löödi Pärnus Rüütli tänaval baaris 38-aastast meest.

Otsingu- ja päästejuhtum
28. augustil kell 21.10 anti merevalvekeskusele teada, et Pärnu lahel Reiu kandis on nähtud kaht punast raketti. Sündmusele reageeris politseilaevastiku alus, mis kontrollis piirkonda, kuid märke õnnetusjuhtumist ei leitud. Politsei tuletab meelde, et on rahvusvaheline merehäda abikutsung, mille põhjuseta kasutamine on seadusega keelatud.

Raplamaa

Kehalised väärkohtlemised
2. septembril kella 20 paiku löödi Kehtna vallas asutuse ruumides omavahelise tüli käigus 70-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 50-aastane mees.

3. septembril kella 2 ja 4 vahel löödi Kehtna alevis korteris 20-aastast meest. Teo arvatavad toimepanijad on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi