Politseis registreeritud sündmused
06.09.2016


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 80 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raske rikkumine, 28 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 20 vargust (kaks eluruumidest ja kolm sõidukitest). Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati 80 alkoholijoobes juhti. Registreeriti 390 väärtegu. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu ning kolm viisaeeskirja rikkumist. Avastati üks salakaubavedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Ähvardamine
5. septembril teatati, et Lasnamäel Vikerlase tänaval asuvas baaris ähvardas 39-aastane alkoholi tarvitanud mees relvataolise esemega 65-aastast naist ning 64-aastast meest. Politseinikud pidasid noorema mehe kahtlustatavana kinni.

Kehalised väärkohtlemised
5. septembril teatati, et Kesklinnas Luise tänaval lõi 36-aastane mees 30-aastast naist ning tekitas talle vigastusi. Kiirabi viis naise haiglasse.

5. septembril teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval põhjustas 37-aastane naine 31-aastasele mehele tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid naise kinni.

5. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Randla tänaval ründas 38-aastane alkoholi tarvitanud mees 42-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi viis naise haiglasse kontrolli.

5. septembril teatati, et Kesklinnas Vesivärava tänaval asuvas kaupluses lõi 32-aastane mees 21-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud toimetasid turvatöötaja poolt kinni peetud mehe jaoskonda.

Harjumaa

Vargus
5. septembril teatati, et Nissi vallas Riisipere alevikus varastati sõiduautolt BMW veljed. Esialgne kahju on 800 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
4. septembril avastati, et viimase kahe nädala jooksul on Tabivere vallas Uhmardu külas sisse murtud talumajja ja varastatud trimmer, televiisor ja ketassaag. Samuti murti sisse kõrvalhoonesse, kust varastati alkoholi. Esialgne kahju on 600 eurot.

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
4. septembril teatati politseile, et Põlva vallas Puuri külas lõi 20-aastane mees tuttavat 21-aastast meest ja põhjustas sellega viimasele füüsilist valu.

Tartumaa

Röövimine
5. septembril sai politsei teate, et Tartus Soola tänaval löödi ühise alkoholitarvitamise käigus 37-aastast meest ning varastati tema rahakott ja telefon. Kannatanu toimetati tervisekontrolliks haiglasse.

Avaliku korra raske rikkumine
6. septembril sai politsei teate, et Tartus Kalda teel löödi 31-aastast meest terava esemega. Kannatanu toimetati traumapunkti.

Vargus
5. septembril teatati politseile, et Tartus A.H. Tammsaare tänaval varastati rattaparklast lukustatud jalgratas Bottecchia. Kahju on 799 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
5. septembril teatati politseile, et Väike-Maarjas varastati Jaama tänaval parkinud sõiduautost sularaha 600 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
5. septembril lõi 30-aastane mees Kiviõlis Võidu tänaval korduvalt oma elukaaslast, 37-aastast naist.

5. septembril teatati politseile, et Narvas Rakvere tänaval asuvas kaupluses löödi 51-aastast meest. 17-aastane noormees on kahtlustatavana üle kuulatud.

Vargused
5. septembril teatati politseile, et Narvas A-A. Tiimanni tänaval asuva firma kabinetist varastati sularaha 550 eurot.

5. septembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Pärna tänaval murti sisse kortermaja keldriboksi ja varastati neli rehvi ning spordivarustus. Esialgne kahju on 2150 eurot.

Juhtumid piiril
5. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1990. aastak sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et ta on Schengeni territooriumil seadusliku aluseta viibinud kolm kalendripäeva, neist ühe päeva Eesti Vabariigis. Isikule määrati rahatrahv ja suunati Vene Föderatsiooni.

5. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1975. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik. Tema dokumentide kontrollimisel selgus, et isik on seadusliku aluseta Schengeni territooriumil viibinud 35 kalendripäeva, neist kaks päeva Eesti Vabariigis. Isikule määrati rahatrahv, kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile kuueks kuuks ja suunati Vene Föderatsiooni.

5. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1987. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et tema ühekordne viisa on juba ära kasutatud. Isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Lääne prefektuuris möödunud ööpäeval olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi