Politseis registreeritud sündmused
07.09.2016


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 90 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raske rikkumine, 38 varavastast kuritegu, sealhulgas 29 vargust (üks eluruumidest ja üks sõidukist) ja kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Tabati 35 alkoholijoobes juhti. Registreeriti 285 väärtegu. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu ning tuvastati kaks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
6. septembril teatati, et Lasnamäel Pae tänaval asuvas korteris lõid kaks meest 35-aastast meest ning tekitasid talle tervisekahjustusi.

6. septembril teatati, et Kesklinnas Lembitu tänaval asuvas korteris lõi tuttav mees 31-aastast naist ning põhjustas talle valu.

6. septembril teatati, et Mustamäel Ehitajate teel asuvas korteris lõi 52-aastane naine 75-aastast naist ning tekitas talle vigastusi. Kiirabi viis kannatanu haiglasse kontrolli ning politseinikud pidasid noorema naise kahtlustatavana kinni.

Vargused
6. septembril teatati, et Pirital Kloostrimetsa teel asuva eramu terassilt varastati suvemööbel. Esialgne kahju on 2625 eurot.

6. septembril teatati, et Pirital Regati puiesteel asuvalt ehitusobjektilt varastati nivelliir. Esialgne kahju on 1300 eurot.

Harjumaa

Ähvardamine
6. septembril teatati, et Harku vallas Adra külas ähvardas 35-aastane mees vägivallaga 30-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
6. septembril teatati, et Viimsi vallas Laiakülas Narva maanteel asuvast kioskist varastati kassaaparaat. Esialgne kahju on 400 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
5. septembril teatati politseile, et Pala vallas Pala külas varastati sõiduauto Volkswagen alt neli rehvi. Kahju on 600 eurot.

Tartumaa

Vargused
6. septembril sai politsei teate, et Tartus Soola tänava majutusasutuses varastati numbritoast kaks sülearvutit, mobiiltelefoni ja rahakotti, lisaks muid esemeid. Kahju on 1434 eurot.

6. septembril teatati politseile, et Tartus Kivi tänaval murti sisse kõrvalhoonesse ja varastati kaks jalgratast. Kahju on täpsustamisel.

6. septembril sai politsei teate, et Tartus Supelranna tänava rannas varastati 26-aastasele mehele kuuluv mobiiltelefon Huawei. Kahju on täpsustamisel.

6. septembril teatati politseile, et Tartus Vanemuise tänava korterist varastati 86-aastasele mehele kuuluv rahakott, milles olid dokumendid ja pangakaardid. Ühtlasi oli rahakotis ka paber ühe pangakaardi PIN-koodiga ning seda kasutades võeti mehe kontolt välja sularaha 640 eurot. Politsei tuletab meelde, et pangakaarti ja selle juurde kuuluvat PIN-koodi ei tohiks hoida samas kohas, samuti ei tohiks oma PIN-koodi kaardile kirjutada vaid see tuleks õppida pähe ja jätta vaid enda teada.

6. septembril sai politsei teate, et Tartus Ringtee tänava kauplusest varastati mobiiltelefon iPhone. Kahju on 480 eurot.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
5. septembril sai politsei teate, et Võrus Vilja tänaval ründas joobes 41-aastane mees oma 40-aastast elukaaslast põhjustades viimasele sellega füüsilist valu ja tervisekahjustuse.

Juhtumid piiril
6. septembril saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale 32-aastane mees, kelle kontrollimisel tuvastasid piirivalvurid, et ta on viisaga ettenähtud päevad juba ära kulutanud ja seega puudub tal seaduslik alus riiki sisenemiseks. Mehele väljastati riiki sisenemise keeld ja ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.
6. septembril avastasid Varnja piirivalvurid ühe aluse sisenemise Eestist piirirežiimi alasse ja tagasi. Piirivalvurid pidasid aluse kinni ja selle juhile määrati rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
6. septembril tungis alkoholijoobes 45-aastane mees Narvas Rahu tänava korteris kallale oma elukaaslasele, 37-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
6. septembril kella 11 ja 13 vahel varastati Pärnus Õhtu tänaval pargis seljakott, milles olid rahakott koos sularahaga ja isiklikud esemed. Kahju on kannatanu väitel 12 000 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
6. septembril kella 13 ajal löödi Raplas korteris omavahelise tüli käigus 34-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 42-aastane mees.

Vargus
6. septembril kella 2 ja 8 vahel varastati Märjamaa vallas Vaimõisa külas hoovist muruniiduk McCulloch. Kahju on 1600 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine
6. septembril alustati menetlust seoses löömisega Kehtna vallas Lokutal, milles sai kannatada 39-aastane mees. Kahtlustatavatena peeti kinni kaks 26-aastast ja üks 39-aastane mees.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
5. septembril kella 12 ajal löödi Kuressaares Kaevu tänaval maja hoovis omavahelise tüli käigus 75-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi