Politseis registreeritud sündmused
08.09.2016


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 71 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kolm avaliku korra rasket rikkumist, üks röövimine ning 38 varavastast kuritegu, sealhulgas 24 vargust (neli eluruumidest ja kaks sõidukitest). Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati kaheksa alkoholi- ja üks narkojoobes juht. Registreeriti 266 väärtegu. Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu. Tuvastati üks viisaeeskirja rikkumine ja üks riigipiiri ebaseaduslik ületus.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rasked rikkumised
7. septembril teatati, et Kesklinnas Estonia puiesteel lõi alkoholi tarvitanud noormees 41-aastast meest ning põhjustas talle vigastusi. Politseinikud pidasid noormehe kinni.

7. septembril teatati, et Tallinna bussijaama juures toimus kolme osapoole vahel tüli, mis kasvas ähvardamisest kakluseks. Politseinikud pidasid kinni 41-, 27- ja 43-aastase mehe.

Kehaline väärkohtlemine
7. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Toompuiestee tänaval lõi 58-aastane mees 62-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi viis kannatanu haiglasse ning politsei pidas mehe kinni.

Vargus
7. septembril teatati, et Põhja-Tallinna Nabra tänaval seisnud sõiduautost Toyota varastati erinevaid käsitööriideid. Esialgne kahju on 2747 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
7. septembril teatati, et Loksal Posti tänaval asuvas trepikojas lõi 61-aastane alkoholi tarvitanud naine 25-aastast naist ning põhjustas talle valu. Politseinikud pidasid vanema naise kahtlustatavana kinni.

Vargus
7. septembril teatati, et Keila vallas Tuulna külas varastati hoovist lukustatud jalgratas. Esialgne kahju on 266 eurot.

Juhtumid piiril
7. septembri ennelõunal saabusid Istanbulist Tallinna lennujaama kaks Egiptuse kodanikku, kellel puudusid reisi tingimusi ja eesmärki õigustavad dokumendid. Kahele mehele koostati sisenemiskeeld ning nad jäid lennujaama tagasilendu ootama.

7. septembri öösel saabus Roomast Tallinna lennujaama mees, kelle reisidokument oli osaliselt võltsitud. Tema dokument võeti kontrolliks ära ning ta lahkus õhtuse lennuga Milanosse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Röövimine
6. septembri hilisõhtul rünnati Jõgeva linnas Suurel tänaval 20-aastast meest ning nõuti talt relvataolise esemega ähvardades kaks pudelit õlut. Kannatanu sai traumapunktis esmaabi ning lubati kodusele ravile. Politsei selgitas, et tegu oli õhupüstoliga. Juhtumiga seotud isikute ring on politseile teada ning kõik täpsemad asjaolud selgitamisel.
 
Vargus
Ööl vastu 7. septembrit varastati Mustvee linnas kaldaservalt kaks lukustatud paadimootorit Mercuri. Kahju on 2500 eurot.
 
Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
Ööl vastu 7. septembrit lõi Põlvamaal Vastse-Kuuste vallas 49–aastane joobes mees oma 46–aastast abikaasat, põhjustades naisele füüsilist valu
 
Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
6. septembri öösel tungis Tartus Kalda teel seni tuvastamata mees kallale 31–aastasele alkoholijoobes mehele. Kannatanule anti traumapunktis esmaabi, lööja isiku väljaselgitamisega tegeleb politsei.

Vargused
6. septembril sai politsei teate, et Tartumaal Mäksa vallas murti sisse lukustatud kõrvalhoonesse ning varastati erinevaid tööriistu. Kahju suurus on umbes 500 eurot.

7. septembril laekus politseile info, et Tartus Vanemuise tänaval murti sisse soojakusse ja varastati erinevaid tööriistu. Kahju on 2652 eurot.

Juhtum piiril
7. septembri päeval kontrollisid piirivalvurid Kasepää vallas sõiduautot Fiat Ducato ning avastasid, et sõiduk ei ole läbinud korralist tehnonõuete vastavuse kontrolli. Piirivalvurid juhtisid autojuhi tähelepanu puudusele ning juht lubas suunduda lähimasse ülevaatuspunkti.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
7. septembril teatati politseile, et Narvas Tallinna maanteel asuvas kaupluses löödi 64-aastast naist.

Vargus
7. septembril teatati politseile, et Vaivara vallas Perjatsi külas murti sisse eramaja abihoonesse ja varastati kaks trimmerit ning kütust. Kahju on 1050 eurot.

Juhtum piiril
7. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1965. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et tal puuduvad vajalikud dokumendid riiki sisenemiseks. Isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa
Kehaline väärkohtlemine
7. septembril kella 6 paiku löödi Türil korteris omavahelise tüli käigus 20-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Pärnumaa
Kehaline väärkohtlemine
7. septembril kella 6 paiku löödi Halinga vallas majas omavahelise tüli käigus 41-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Saaremaa
Vargus
6. septembril kella 9 ajal avastati, et Leisi alevikus on maja ees parkinud sõidukist varastatud rahakott ja muid esemeid. Kahju on 450 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi