Politseis registreeritud sündmused
14.09.2016


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 78 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kolm avaliku korra rasket rikkumist, 38 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 30 vargust (kolm eluruumidest ja viis sõidukitest) ja üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai kuus vigastada inimest. Tabati 18 alkoholijoobes juhti. Registreeriti 406 väärtegu. Piiril väljastati seitse sisenemiskeeldu ning tuvastati kaks viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
13. septembril teatati, et Lasnamäel Paasiku tänaval löödi 48-aastast meest ning tekitati talle tervisekahjustusi.

Kehalised väärkohtlemised
13. septembril teatati, et Lasnamäel Loitsu tänaval asuvas korteris lõi 31-aastane mees 28-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

13. septembril teatati, et Kristiines Energia tänaval asuva kortermaja trepikojas põhjustas naaber 68-aastasele naisele valu.

13. septembril teatati, et Lasnamäel Pae tänaval asuva kasiino ees löödi 30-aastast meest ning tekitati talle tervisekahjustusi.

13. septembril teatati, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval asuvas korteris põhjustas 58-aastane mees 55-aastasele naisele valu.

Vargused
13. septembril teatati, et Kesklinnas Uus-Sadama tänaval seisnud sõiduautost Cadillac varastati erinevaid prille, dokumente, lõhnaõli ja teisi asju. Esialgne kahju on 1200 eurot.

13. septembril teatati, et Kesklinnas Järvevana teel asuvas tanklas jättis kaubikujuht tasumata 1003 euro suuruse arve.

13. septembril teatati, et Pirital Merivälja teel seisnud sõiduautost Opel varastati navigatsiooniseade, kohver, rahakott, riideid ja teisi asju. Esialgne kahju on 2750 eurot.

13. septembril teatati, et Pirital Regati puiesteel seisnud sõidukist Fiat varastati elektrikitarr, kaks kohvrit, ehteid ja teisi asju. Esialgne kahju on 2043 eurot.

Harjumaa

Avaliku korra raske rikkumine
13. septembril teatati, et Paldiskis Rae tänaval lõi 28-aastane mees noormeest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid vanema mehe kahtlustatavana kinni.

Kehalised väärkohtlemised
13. septembril teatati, et Paldiskis Rae tänaval asuvas korteris põhjustas 54-aastane naine 32-aastasele naisele füüsilist valu.

13. septembril teatati, et Keilas Piiri tänaval asuvas korteris lõi 47-aastane mees 39-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi.

Juhtum piiril
13. septembril saabusid Istanbulist Tallinna lennujaama kaks India kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele ja naisele väljastati sisenemiskeeld ning nende Eesti viisa tunnistati kehtetuks. Nad ootavad mitte-Schengen alal tagasilendu.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
Politseile laekus 13. septembril teade, et Mäksa vallas Melliste külas murti sisse kõrvalhoonesse ja varastati muruniiduk Husqvarna. Kahju on 700 eurot.

13. septembril sai politsei teate, et Tähtvere vallas Tüki külas varastati furgooniga sõiduki kastist mootorsaag Husqvarna. Kahju on 450 eurot.

Võrumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et ööl vastu 8. septembrit murti Võru vallas Verijärve külas sisse kahte soojakusse ja ühte konteinerisse ja varastati keevitusaparaat, kompressor, lehepuhur, akutrell ja muid esemeid. Kahju on 960 eurot.

Juhtumid piiril
13. septembril saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale sõiduk Citroen, mida juhtis 29-aastane mees. Sõiduki kontrollimisel avastasid piirivalvurid sellel mitmeid ohtlikke rikkeid ning see saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

13. septembril saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale sõiduk Škoda, mida juhtis 39-aastane mees. Sõiduki kontrollimisel avastati sellest tsiviilkäibes keelatud elektrisokirelv. Relv võeti ära ning mehel lubati riiki siseneda.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
13. septembril teatati, et Narvas Puškini tänaval asuva kooli juures löödi 12-aastast poissi kaelapiirkonda. Poisile tekitati füüsilist valu.

13. septembril teatati, et Narvas Tallinna maanteel asuvas korteris peksis 34-aastane mees 63-aastast kohtutäituri assistenti, kes oli täitmas tööülesandeid. Kannatanu vajas arstiabi.

13. septembril teatati, et Narvas Malmi tänaval asuvas korteris lõi alkoholijoobes 52-aastane mees oma 29-aastast poega. Kahtlustatav on politsei poolt kinni peetud.

13. septembril teatati, et Narvas Uusküla tänaval asuvas korteris ründas alkoholijoobes 45-aastane mees oma 70-aastast ema, mille tagajärjel naine kukkus ja lõi ära oma pea. Kahtlustatav on politsei poolt kinni peetud.

Röövimine
13. septembril teatati, et Jõhvis Rakvere tänaval löödi 36-aastast meest jalaga ja talt rööviti kott. Kotis oli mehe mobiiltelefon Samsung, dokumendid, korteri- ja autovõtmed. Hiljem varastati mehe sõiduauto Audi, mis oli pargitud Rakvere tänaval. Kahju on 2150 eurot.

Kelmus
13. septembril teatati, et Narvas Tiimani tänaval võttis 23-aastane mees oma emale kuuluva mobiiltelefoni Samsung, mille ta viis pandimajja. Kahju on 450 eurot.

Vargus
13. septembril teatati, et Narvas Pähklimäe tänaval asuva kortermaja ette pargitud autost varastati tahvelarvuti Samsung. Kahju on 310 eurot.

Juhtumid piiril
13. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1951. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et ta on Schengeni territooriumil  seadusliku aluseta viibinud 28 kalendripäeva, neist kõik päevas Eesti Vabariigis. Isikule määrati rahatrahv ja ta lahkus Vene Föderatsiooni.

13. septembril saabus Narva-1 piiripunkti kaks Vene Föderatsiooni ja kaks Ukraina kodanikku, kelle reisieesmärgid olid ebaselged. Piiril koostati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni. Tegemist ei olnud ebaseadusliku sisserände katsega.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa
Avaliku korra raske rikkumine
13. septembril kella 21 paiku löödi Kohila alevis Tööstuse tänaval maja hoovis 38-aastast meest.

Omavoliline sissetung
12. septembril kella 19 ajal avastati, et Alu alevikus Tallinna maanteel on korterist varastatud sularaha. Kahju on 175 eurot. Kahtlustatavana peeti kinni 14-aastane noormees.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi