Politseis registreeritud sündmused
19.09.2016


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 153 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas neli avaliku korra rasket rikkumist, 76 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine, 53 vargust (11 eluruumidest ja seitse sõidukitest) ja kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti 17 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 24 inimest. Tabati 74 alkoholi- ja üheksa narkojoobes juhti. Registreeriti 712 väärtegu. Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja üks inimene. Tuvastati kaks riigipiiri ebaseaduslikku ületust, üks salakaubavedamise juhtum ja üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Röövimine
16. septembril teatati, et Pärnu maanteel löödi 50-aastast meest ja võeti ära tema rahakott. Rööviga tekitatud kahju on 210 eurot.

Ähvardamine
17. septembril teatati, et Kesklinnas A. Laikmaa teel ähvardas 40-aastane mees 29-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Avaliku korra rasked rikkumised
17. septembril teatati, et Mustamäel E. Vilde teel asuva peatuse kähedal löödi 43-aastast meest ning tekitati talle tervisekahjustusi.

17. septembril teatati, et Kesklinnas Tatari tänaval asuva baari ees ähvardas 54-aastane mees lähedalseisjaid elektrišokirelvaga. Politseinikud pidasid mehe kinni.

17. septembril teatati, et Kesklinnas Raekoja platsil asuvas kohvikus ähvardas 54-aastane mees 18-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe

Kehalised väärkohtlemised
16. septembril teatati, et Tartu maantee korteris löödi peretüli käigus 29-aastast meest. Lööja oli 28-aastane naine.

17. septembril teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval asuvas korteris tekkis 42-aastase mehe ja 46-aastase naise vahel konflikt, mille käigus põhjustasid osapooled teineteisele valu.

17. septembril teatati, et Mustamäel Akadeemia teel asuvas korteris lõi 45-aastane naine terava esemega samaealist meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid naise kinni.

17. septembril teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel asuvas korteris lõi 36-aastane naine 52-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid naise kinni.

18. septembril teatati, et Lasnamäel Vikerlase tänaval lõi 52-aastane mees 48-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargused
16. septembril teatati, et Vabaduse puiesteel asuva asutuse territooriumilt varastati kitarr. Esialgne kahju on 1000 eurot.

16. septembril teatati, et Uus-Sadama tänaval seisnud sõidukist varastati erinevat tehnikat. Esialgne kahju on 21 430 eurot. 

16. septembril teatati, et Lootsi tänaval pargitud sõiduautost varastati sularaha summas 1300 eurot.

17. septembril teatati, et Mustamäel J. Sütiste teel asuvast korterist varastati sülearvutid, sularaha, väärisesemed ja teisi asju. Esialgne kahju on 3080 eurot.

Harjumaa

Avaliku korra raske rikkumine
17. septembril kella 21 paiku said politsei teate, et Sauel Koondise tänava mänguplatsil lõi vanem mees alaealist tüdrukut ning lahkus lähedalasuvasse kortermajja. Arstid vaatasid tüdruku üle, kuid haiglaravi ta ei vajanud. Politseinikud alustasid uurimist, kontrollivad laekunut infot ning selgitavad välja, kes oli ründaja. Kõigil, kes nägid juhtunut pealt, palume helistada numbril 612 5685. Kriminaalmenetlust viib läbi Põhja prefektuur ning juhib Põhja Ringkonnaprokuratuur.

Kehalised väärkohtlemised
16. septembril teatati, et Loo alevikus lõi tuttav 625-aastane mees koeraga jalutanud 50-aastast naist.

16. septembril teatati, et Vardja külas lõi peretüli käigus alkoholijoobes elukaaslane korteris 23-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 27-aastase mehe.

Vargus
18. septembril teatati, et Saku vallas Tagasi külas asuvalt territooriumilt varastati metalli. Esialgne kahju on 240 eurot.

Juhtumid piiril
16. septembril avastasid politseinikud Istanbuli lennukile suunduva Eesti kodaniku pagasist tsiviilkäibes keelatud külmrelva. Noormehe suhtes alustati väärteomenetlus ning kasteet võeti hoiule.

17. septembril avastas Tallinna Vanasadama turvatöötaja Soome kodanikkult tsiviilkäibes keelatud teleskoopnuia. Mehe suhtes alustati menetlust ning tema relv võeti ära.

17. septembri õhtul saabus Odessast Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi tingimusi ja eesmärki õigustavad dokumendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
18. septembril laekus politseile teade, et Tartus Aardla tänaval varastati laoruumist mitukümmend rehvi. Varastatud rehvide kogus ja kahju suurus on täpsustamisel.

16. septembril sai politsei teate, et Tartus Rahu tänaval varastati lukustatud jalgratas. Kahju on täpsustamisel.

17. septembril sai politsei teate, et Elvas Kesk tänava meelelahutusasutuses varastati 29-aastasele naisele kuuluv käekott, milles olid telefon Huawei, dokumendid ja sularaha. Kahju on 235 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
18. septembril sai politsei teate, et Tartus Pika tänava korteris ründas 33-aastane mees tuttavat 36-aastast naist ja põhjustas sellega viimasele füüsilist valu.

16. septembril sai politsei teate, et Tartus Ropka tee tööruumis tekkis kahe tuttava mehe vahel tüli, mis kasvas üle kähmluseks ja mille käigus sai kannatada 51-aastane mees. Kannatanu vigastused fikseeriti traumapunktis.

Võrumaa

Vargus
16. septembril sai politsei teate, et Võrus Lille tänaval varastati korterist klaaskarp, milles oli kaks kuldketti. Kahju on 510 eurot.

Juhtum piiril
17. septembril pidasid Mehikoorma piirivalvurid Meerapalu külas kinni sõiduauto Chrysler, mida juhtis 32-aastane mees, kes hoidis sõitmise ajal süles turvavarustusega nõuetekohaselt kinnitamata last. Mehele määrati rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. septembril teatati, et Tapas Ülesõidu tänaval asuva maja juures peksti 19-aastast noormeest. Mees vajas arstiabi.

Vargused
16. septembril teatati, et Tapas Ambla maanteel asuvast maja kõrvalhoonest varastati mootorsaag Husqvarna, saag Hyundai, akutrell, naelapüss ja jalgratas. Kahju on 700 eurot.

16. septembril teatati, et Kundas Pargi tänaval asuvast trepikojast varastati jalgratas Optima. Kahju on 235 eurot.

17.septembril teatati, et Tapas Ambla maanteel asuvast maja kõrvalhoonest varastati diiselkütust ja bassikõlar. Kahju on 450 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
16. septembril teatati, et Sinimäel Rohelisel tänaval ründas tundmatu mees 24-aastast naist.

16. septembril teatati, et Narvas A.Puškini tänaval asuvas korteris peksis 26-aastane mees oma 25-aastast elukaaslast.

18. septembril teatati, et Narvas Rakvere tänaval asuvas korteris lõi 37-aastane mees oma 31-aastast naist. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

18. septembril teatati, et Narvas Partisani tänaval asuva baari ees löödi 34-aastast meest.

18. septembril teatati, et Narvas 1. Mai tänaval löödi 33-aastast meest.

18. septembril teatati, et Narvas Partisani tänaval asuva baari juures löödi 65-aastast naist.

18. septembril teatati, et Narvas Partisani tänaval asuvas korteris lõi 37-aastane mees oma 33-aastast elukaaslast. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

Ärandamised
17. septembril teatati, et Narvas Kreenholmi tänaval ärandati sõiduauto Mazda. Kahju on 500 eurot.

Vargused
16. septembril teatati, et Jõhvis Vilja tänaval asuva maja juurest varastati jalgratas Classic. Kahju on 260 eurot.

16. septembril teatati, et Kohtla-Järvel Olevi tänavale pargitud autost varastati klaasi lõhkumise teel trimmer Stihl. Kahju on 1000 eurot.

16. septembril teatati, et Kiviõlis Turu tänaval asuvast remondiboksist varastati  kolm keevitusaparaati, erinevate sõidukite rehvid ja akudrell. Kahju on üle 2000 euro.

16. septembril teatati, et Narvas Kreenholmi tänaval asuvast korterist varastati televiisor Samsung. Kahju on 600 eurot.

18. septembril teatati, et Jõhvis Side tänaval asuvast majast varastati kohvimasin ja metallredel. Kahju on 960 eurot.

17. septembril teatati, et Jõhvis Vase tänaval asuvast aiandusühistust varastati erinevaid tööriistu. Kahju on 443 eurot.

17. septembril teatati, et Kohtla-Järvel Pärna tänaval asuvas koolis varastati käekotist mobiiltelefon LG. Kahju on 300 eurot.

18. septembril teatati, et Narvas A-A. Tiimanni tänaval asuvas baaris varastati käekott ja seal olevad juhiload, mobiiltelefon, sularaha ja muud esemed. Kahju on 480 eurot.

Juhtumid piiril
17. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1966. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kellel puudusid vajalikud reisidokumendid ja kelle reisieesmärk oli ebaselge. Isikule väljastati piiril koostatud sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

17. septembril märkas Narva kordoni seiresüsteemide vaatleja, et Narva jõel ületas alus, suunaga Vene Föderatsiooni ja tagasi, piiri ajutise kontrolljoone. Kolmele pardal olevale mehele määrati rahatrahv.
18. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1995. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et ta oli Schengeni alal oma viisaga lubatud piirides juba viibinud. Piiril koostati sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
19. septembril südaöö paiku löödi Türi vallas Särevere alevikus Tehnikumi tänaval pargis 28-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 21-aastane mees.

Hiiumaa

Asja omavoliline kasutamine
17. septembril kella 11 paiku võeti Emmaste vallas Sõru külas omavoliliselt kasutamiseks sõiduauto BMW. Sõiduki peatas hiljem politseipatrull Heltermaa-Kärdla-Luidja maantee 8. kilomeetril. Kahtlustatavana peeti kinni 19-aastane mees.
Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
17. septembril kella 3 paiku löödi Haapsalus Posti tänaval asutuse ruumides 31-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
15. septembril kella 22 paiku löödi Pärnus korteris omavahelise tüli käigus 26-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

17. septembril kella 12 paiku tekitati Pärnus korteris omavahelise tüli käigus valu 52-aastasele naisele. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

17. septembril kella 18 paiku löödi Vändra vallas korteris omavahelise tüli käigus 48-aastast naist ja 47-aastast meest. Teo arvatavad toimepanijad on politseile teada.

Vargus
Ööl vastu 16. septembrit varastati Audru vallas Kärbu külas talu kõrvalhoonest keevitusaparaat Lincoln Electric ja mootorsaag Husqvarna. Kahju on 1600 eurot.

Raplamaa

Vargus
Ajavahemikul 14.–16. september varastati Märjamaa vallas Teenuse külas kõrvalhoonest roller Jiajue. Kahju on 600 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi