Politseis registreeritud sündmused
21.09.2016


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 84 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende seas oli 4 avaliku korra rasket rikkumist ja 42 varavastast kuritegu, sealhulgas 30 vargust ning 3 sõidukivargust või omavolilistest kasutamist. Registreeriti 1 inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada 1 inimene. Tabati 12 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht. Väärtegusid registreeriti 399. Piirilt väljastati 1 sisenemiskeeld. Registreeriti 3 riigipiiri ebaseaduslikku ületamist (peeti kinni 3 isikut) ning 1 salakaubavedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
20. septembril teatati, et Õismäe tee korteris löödi peretüli käigus 26-aastast naist.

Vargused
20. septembril teatati, et Juhkentali tänava ehitusobjektile murti sisse ja varastati tööriistu ning sülearvutid. Kahju on 9800 eurot.

Harjumaa

Vargused
20. septembril teatati, et Rae vallas Jüri alevikus Tammiku tee kortermaja trepikojast varastati jalgratas. Kahju on 400 eurot.

20. septembril teatati, et Raasiku vallas Arukülas varastati Tallinna maantee maja hoovist jalgratas. Kahju on 460 eurot.

20. septembril teatati, et Saku vallas Juuliku külas Karjavärava teel murti sisse ehitussoojaktusse ja varastati tööriistu. Kahju on 3100 eurot.

Juhtumid piiril
20. septembril Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnik läbi väärteomenetluse osaühingu suhtes, kes võimaldas firma ehitusobjektidel ilma seda registreerimata töötada viiel Ukraina kodanikul, kellest kolmel oli pikaajaline ja kahel  lühiajaline Poola Vabariigi Schengeni viisa. Firmale määrati rahatrahv summas 1600 eurot.

20. septembril avastati  Tallinna lennujaama lennueelses julgestuskontrollis 1991. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodaniku käsipagasist sportrelva laskemoon (seitse padrunit). Laskemoon võeti piiripunkti hoiule.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. septembril sai politsei teate, et Rannu vallas Suure-Rakke küla korteris lõi 53-aastane mees 79-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

20. septembril teatati politseile, et Tartus Kaunase puiestee korteris lõi 35-aastane mees oma alaealist poega tekitades viimasele sellega füüsilist valu ja tervisekahjustuse.

Politseile laekus teade, et 17. septembril  lõi 35-aastane naine oma 29-aastast abikaasat ja põhjustas sellega füüsilist valu.

Juhtumid piiril
20. septembril avastasid Värska piirivalvurid ajutise kontrolljoone ületuse Pihkva järvel mootorpaadi poolt Eestist Venemaale ja tagasi. Paadi juht selgitas, et tal olid olemas navigeerimisvahendid, kuid linnuparv hajutas tähelepanu ning kontrolljoont ületati tähelepanematusest. Paadi juhile määrati rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
20. septembril teatati, et Rakveres Pikal tänaval asuvast poest varastati akulöökkruvikeeraja Metabo. Kahju on 379 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. septembril teatati, et Kohtla-Järvel Jõhvi maanteel asuvas bussipeatuses löödi 20-aastast noormeest näopiirkonda ja talle tekitati sellega füüsilist valu.

Juhtumid piiril
20. septembril pidas Vasknarva kordoni kaatripatrull kinni Vene Föderatsioonis registreeritud aluse, mis oli ületanud ajutise piiri kontrolljoone sisenedes Eesti Vabariiki. Alust juhtinud 1958. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikule määrati rahatrahv ja anti üle Venemaa piirivalvele.

20. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1954. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et ta oli Schengeni alal oma viisa lubatud piirides juba viibinud. Isikule koostati sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Omavoliline sissetung
17. septembril kell 18.45 lõhuti Türil Kalevi tänaval maja aken ning mindi sealtkaudu majja. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Pärnumaa

Vargused
16. septembril avastati, Sauga vallas Eametsa külas Lennujaama teel on ekskavaatorilt varastatud kaks akut. Akud leiti vanametallikokkuostust ning tagastati omanikule. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

20. septembril kell 8.40 avastati, et Vändra vallas Suurejõe külas on Vihtla teel asutuse ruumidest varastatud alkohoolseid jooke, tubakatooteid, liha- ja kalakonserve. Esialgne varaline kahju on 3000 eurot.

Raplamaa

Avaliku korra raske rikkumine
20. septembril kell 18.53 tõmmati Kohila vallas käest 69-aastast meest ning lõhuti taluhoone välisuks. Kahtlustatavana peeti kinni 44-aastane mees.

Vargus
18. septembril kell 16.47 avastati, et Kohila alevis Lõuna tänaval on asutuse ruumidest varastatud alkohoolseid jooke ja hügieenitarbeid. Kahju on 577 eurot ja 61 senti.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi