Politseis registreeritud sündmused
22.09.2016


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 61 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende seas oli 4 avaliku korra rasket rikkumist ning 33 varavastast kuritegu, sealhulgas 3 röövimist ja 25 vargust (1 eluruumidest ja 2 sõidukitest) ning 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 8 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 8 inimest. Tabati 9 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 346 väärtegu. Möödunud nädala jooksul registreeriti 3 euro võltsimisega seotud kuritegu. Piirilt väljastati 1 sisenemiskeeld.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rasked rikkumised
19. septembril lõi Kristiines Tulika tänaval tundmatu mees lahtise käega 73-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi.

21. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval asuva baari juures ründasid 48- ja 37-aastane mees 36- ja 25-aastast meest. Politseinikud pidasid vanemad mehed kahtlustatavatena kinni.

Kehaline väärkohtlemine
21. septembril teatati, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval lõi noormees 45-aastast turvatöötajat ning tekitas talle tervisekahjustusi.

Vargused
21. septembril teatati, et Kesklinnas Staadioni tänaval asuva ehitusobjekti soojakust varastati erinevaid tööriistu. Esialgne kahju on 4160 eurot.

21. septembril teatati, et Kesklinnas Liivaoja tänaval asuvatest keldriboksidest varastati erinevaid asju, sealhulgas rehve, jalgratas ja tööriistu. Esialgne kahju on 1070 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
21. septembril teatati, et Saku vallas Metsanurme külas lõi 41-aastane mees 63-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Lisaks põhjustas mees valu 85-aastasele naisele.

21. septembril teatati, et Anija vallas ründas 43-aastane mees 71-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi kontrollis kohapeal kannatanut ning politseinikud pidasid noorema mehe kinni.

Juhtum piiril
21. septembri lõuna paiku saabus Istanbulist Tallinna lennujaama Gruusia kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehe Eesti viisa tunnistati kehtetuks ning talle väljastati sisenemiskeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. septembri öösel enne kella kahte sai politsei väljakutse Rannu valda eramusse, kus 37-aastane joobetunnustega mees ründas ja lõi 35-aastast alkoholi tarvitanud elukaaslast. Kiirabi andis naisele esmaabi, juhtunu asjaolusid selgitab politsei.

22. septembri öösel kella 3.30 paiku sai politsei väljakutse Tartus Anne tänaval korterisse, kus 40-aastane alkoholi tarvitanud mees ähvardas ja ründas 19-aastast alkoholi pruukinud noormeest. Kannatanu arstiabi ei vajanud, juhtunu üksikasju selgitab politsei.

Vargus
Politseile laekus 21. septembril teade, et Tõrvandis Papli tänaval laohoonest on seni tuvastamata ajaperioodil varastatud suures koguses talverehve. Esialgne kahju on umbes 26 400 eurot.

Asja rikkumine ja hävitamine
Politseile laekus teade, et ööl vastu 20. septembrit kahjustati Elvas Liiva tänaval arvatavalt söövitava ainega kaht sõiduautot. Opel Zafirale tekitatud kahju on 4871 eurot ning samas olnud Seat Leonile tekitatud kahju on 2520 eurot. Kahju tekitajat tuvastab politsei alustatud menetluste raames.

Valgamaa

Omavoliline sissetung
20. septembril avastati, et Sangaste vallas on sisse murtud elaniketa talumajja ning esialgsel vaatlusel varastatud murutrimmer Husqvarna ja väiksemas koguses bensiini. Kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
21. septembri keskpäeva paiku sai politsei väljakutse Viljandis Vahe tänaval eramusse, kus 41-aastane agressiivne mees ründas antud aadressile tulnud kohtutäiturit ja võttis ära tema telefoni. Politsei rahustas olukorra ning alustas juhtunu uurimiseks menetlust.

Juhtumid piiril
21. septembril kella 11.30 paiku kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Eestisse tulla soovinud sõidukit Opel Omega ning selgitasid, et masina kütusepaak lekib, mootorist on õlileke ning seisupiduri tross on purunenud. Sõiduk suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

21. septembril kella 22 paiku avastasid piirivalvurid Värska vallas kaupluse tagant maast pikali kaks meest vanuses 28 ja 46 eluaastat. Mõlemad olid tugevas joobes. Mehed arstiabi ei vajanud ning piirivalvurid toimetasid nad koju turvaliselt pead selgeks puhkama.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Röövimine

21. septembril tungis 39-aastane mees Kohtla-Järvel Puru teel asuvas korteris kallale oma endisele elukaaslasele, 40-aastasele naisele, ja varastas naise rahakoti ning korterivõtmed. Kahju on 30 eurot.

Vargused

21. septembril teatati politseile, et Narvas Tallinna maanteel parkinud sõiduautost varastati elektripardel, akulaadija, keevitusaparaat, kruvikeeraja ning muud vara. Kahju on 643 eurot.

21. septembril teatati, et Sillamäel I.Pavlovi tänaval varastati jalgratas. Kahju on 450 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Saaremaa

Vargus
13. septembril seni tuvastamata ajal varastati Kuressaares Raekoja tänaval rahakott koos sularaha ja dokumentidega. Kahju on 250 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi