Politseis registreeritud sündmused
26.09.2016


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 164 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks tapmine, 11 avaliku korra rasket rikkumist, 68 varavastast kuritegu, sealhulgas 50 vargust (kümme eluruumidest ja seitse sõidukitest) ja neli sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti 14 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai surma üks ning 14 vigastada inimest. Tabati 24 alkoholi- ja kolm narkojoobes juhti. Registreeriti 695 väärtegu. Piiril väljastati kümme sisenemiskeeldu ning tuvastati üks viisaeeskirja rikkumine. Riigipiiri ebaseaduslikke ületamisi tuvastati kolm.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rasked rikkumised
23. septembril teatati, et Liivalaia tänaval lõi tundmatu mees 29-aastast naist ja tahtis ära võtta tema käekoti.

23. septembril teatati, et Vana-Kuuli tänaval löödi 38-aastast meest ja lõhuti tema prillid ning jope. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 37-aastase mehe.

24. septembril teatati, et Vana-Posti tänaval toimus konflikt 29-aastase mehe ning 19-aastase naise, 21- ja 26-aastase mehe vahel. Politseinikud viisid osapooled asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

24. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Lõime tänaval asuvas kortermajas lõi 37-aastane mees terava esemega 44-aastast naist õlapiirkonda ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

25. septembril teatati, et Kesklinnas Narva maanteel lõi 22-aastane mees 30-aastast meest ning põhjustas talle valu. Politseinikud pidasid noorema mehe kinni.

25. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval lõi 24-aastane alkoholi tarvitanud mees 30-aastast meest ning põhjustas talle vigastusi. Politseinikud pidasid noorema mehe kinni.

25. septembril teatati, et Lasnamäel Lennujaama tee juures lõid kaks meest 36-aastast meest ning tekitasid talle tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

25. septembril teatati, et Lasnamäel Kalevipoja tänaval lõi 27-aastane mees 61-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Kehalised väärkohtlemised
23. septembril teatati, et Vesivärava tänava korteris ei lasknud mees oma naist korteriuksest sisse, mistõttu tekitati peretüli käigus vigastusi 36-aastasele naisele.

24. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval asuva maja trepikojas löödi 61-aastast naist jalgadesse.

25. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänava korteris lõi 25-aastane mees 55-aastast naist ning põhjustas talle valu.

25. septembril teatati, et Kesklinnas Liivaoja tänaval asuvas korteris lõi 26-aastane mees 27-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi.

25. septembril teatati, et Lasnamäel Pae tänaval asuvas korteris lõi 43-aastane mees 29-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi.

Ähvardamine
23. septembril teatati, et Kiili tänava korteris ähvardas 44-aastane mees oma elukaaslast noaga.

Vargused
23. septembril teatati, et Paldiski maantee kaupluse juurest varastati jalgratas. Kahju on 2500 eurot.

23. septembril teatati, et Linnamäe teel pargitud sõidukist varastati tööriistu. Kahju on 2350 eurot.

23. septembril teatati, et Narva maanteel varastati ühissõidukis avaldajalt sülearvuti. Kahju on 1057 eurot.
24. septembril teatati, et Kesklinnas Pronksi tänaval seisnud sõiduautost Audi varastati spordikott, kus oli sülearvuti ja riided. Esialgne kahju on 1360 eurot.

24. septembril teatati, et Kesklinnas Tuukri tänaval seisnud Renault väikebussist varastati tööriistu ja teisi esemeid. Esialgne kahju on 3000 eurot.

24. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval asuvast ehitussoojakust varastati tööriistu. Esialgne kahju on 2500 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
23. septembril teatati, et Raasiku vallas Härma külas tekkis kortermaja trepikojas naabrite vahel tüli, mille käigus tõugati 67-aastast naist, kes kukkus.

24. septembril teatati, et Maardus Kütte tänaval asuvas korteris tõukas 37-aastane mees 24-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi.

24. septembril teatati, et Saue vallas Ääsmäe külas asuvas korteris lõi 54-aastane mees aasta nooremat naist ning tekitas talle tervisekahjustusi.

24. septembril teatati, et Kernu vallas Kaasiku külas lõi 48-aastane mees 46-aastast naist ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
23. septembril teatati, et Saku alevikus Pargi tänava kauplusest varastati tõukeratas. Kahju on 211 eurot.

Juhtumid piiril
25. septembril kontrollis Tallinna kordoni merevalveteenistuse patrull Tallinna lahel väikealust, mida juhtis 1960. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik. Mees juhtis alla 12-meetrise kogupikkusega väikelaeva, mis ei olnud registreeritud liiklusregistrisse või laevaregistrisse. Juhile määrati rahatrahv summas 80 eurot.

25. septembril kontrollis Tallinna kordoni merevalveteenistuse patrull Pirita sadama akvatooriumis väikealust, mida juhtis 1972. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik. Mees juhtis väikelaeva, mille pardal viibis lubatust suurem arv reisijaid (üheksa inimest). Isikule määrati rahatrahv summas 40 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
24. septembril sai politsei teate, et Tartus Viljandi maantee parklas tekkis kahe tuttava mehe vahel tüli, mis kasvas üle kähmluseks ja millesse sekkusid ka kaks meeste läheduses viibinud tuttavat. Kähmluse käigus sai viga 31-aastane mees.

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes
24. septembril sai politsei teate, et Elvas Kesk tänava meelelahutusasutuses ei allu joobes 20-aastane naine turvatöötaja korraldustele ja ei taha lahkuda. Politseipatrulli saabudes oli naine agressiivselt meelestatud ning lõi politseiametnikku põhjustades sellega viimasele füüsilist valu. Naine toimetati esialgu kainenema.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
23. septembril sai politsei teate, et Hummuli vallas Kulli külas lõi ühise alkoholitarvitamise käigus 48-aastane mees 46-aastast meest. Politsei toimetas kainenema nii lööja kui ka seltskonnas viibinud 41-aastase naise. Kannatanu toimetati esmaabiks traumapunkti.

Juhtumid piiril
23. septembril saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale veok Volvo, mida juhtis 56-aastane mees. Kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et veoki haagisel on ühel teljel piduritrumlid purunenud. Veok koos juhiga suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

23. septembril teatati Varnja piirivalvuritele, et Alatskivi tanklas viibib joobes ja agressiivne mees, kes keeldub lahkumast. Piirivalvurid andsid mehe politseipatrullile üle ning ta toimetati kainenema.

23. septembril pidasid Varnja piirivalvurid kinni sõiduauto Mitsubishi, mille juht oli tarvitanud alkoholi. Mees kõrvaldati juhtimiselt ja talle koostati väärteoprotokoll.

24. septembril helistati Mustvee kordonisse ja teatati, et Peipsi järvel on üks paat sõitnud oma püügivahendisse ja jäänud kinni. Paadil viibis ühtekokku viis inimest. Kohapeale liikunud piirivalvetoimkond pukseeris aluse Omedu sadamasse.

24. septembril saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale 53-aastane naine, kelle kontrollimisel selgus, et tema viisa on ajaliselt kehtetu. Naisele väljastati riiki sisenemise keeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

24. septembril teatas Koidula piiripunkti ooteala turvatöötaja piirivalvuritele, et ootealalt soovib lahkuda veokijuht, kelle riigipiirile suunamise aeg pole veel saabunud ja kellel esinevad alkoholijoobe tunnused. Piirivalvurid tuvastasid, et veokit juhtinud mees oli joobes ning ta kõrvaldati juhtimiselt. Edasi tegeleb juhtumiga politsei.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
25. septembril kell 20.30 teatati, et Kundas Kasemäe tänaval garaažide lähedal sihtisid ja lasksid kaks meest noorukeid õhupüssist. Keegi noortest viga ei saanud. Politsei pidas kahtlustatavatena kinni 30- ja 35-aastased mehed.

Sissetungimine
25. septembril teatati, et Rakveres Malmi tänaval lõhuti elumaja aknad ja tungiti majja sisse. Majas on kolatud kappides ja lõhutud vara. Midagi ei varastatud. Lõhkumisest tekkinud kahju on 670 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
23. septembril teatati, et Jõhvis Kaare tänaval asuvas kortermajas löödi 50-aastast meest, millega tekitati talle kehavigastusi.

25. septembril avastas 57-aastane naine Narvas Rahu tänaval asuva maja korteris kehavigastustega 81-aastase mehe.

25. septembril teatati, et Narvas Kerese tänaval asuva maja korteris peksti 43-aastast naist. 

Vargused
23. septembril teatati, et Jõhvis Malmi tänavale pargitud veoautost varastati autovõtmed ja muid esemeid. Kahtlustatavana peeti kinni 33-aastane mees.

23. septembril teatati, et Kohtla-Järvel Lehola tänaval asuvast korterist varastati kuldesemeid. Kahju on 2310 eurot.

25. septembril teatati, et Narvas Hariduse tänaval asuvast korterist varastati sularaha ja kuldsõrmus. Kahju on 620 eurot.

25. septembril teatati, et Narvas Pinna tänaval asuvast suvilast varastati mitmeid esemeid. Kahju on 1338 eurot.

Juhtumid piiril
24. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1990. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et ta oli Schengeni territooriumil ilma seadusliku aluseta viibinud kaks päeva. Isikule määrati rahatrahv ja isik lahkus Vene Föderatsiooni.

25. septembril märkas Vasknarva kordoni radarvaatleja Vene Föderatsioonis registreeritud kalalaeva, mis ületas ebaseaduslikult kontrolljoone suunaga Eesti Vabariiki. Aluse kaptenile määrati rahatrahv ja laev anti üle Vene Föderatsiooni piirivalvele.

25. septembril saabusid Narva raudteepiiripunkti riiki sisenevale suunale 1996. aastal ja 1994. aastal sündinud Austraalia kodanikud, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et nad olid Schengeni territooriumil lubatud 90-päeva piires juba viibinud. Isikutele koostati sisenemiskeelud ja nad saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

25. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1992. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid ja reisi eesmärk. Piiril koostati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Avaliku korra raske rikkumine
24. septembril kella 2 paiku löödi Käina alevikus Lõokese tänaval ööklubi ees 22-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
25. septembril kella 20 paiku löödi Väätsa alevikus omavahelise alkoholitarvitamise käigus terava esemega 57-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 18-, 56- ja 20-aastane mees.

Vargus
Ööl vastu 23. septembrit varastati Türil Laial tänaval hoovist sõiduauto Volkswagen. Kahju on 1000 eurot.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
25. septembril kella 18 paiku löödi Vändra alevikus Pärnu-Paide maanteel majas omavahelise tüli käigus 34-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 39-aastane mees.

Vargus
25. septembril kella 13 ajal avastati, et Sauga vallas Nurme külas on elumajast varastatud ehteid, rahakott koos sularahaga ja muid esemeid. Kahju on 10 870 eurot.

Asja omavoliline kasutamine
24. septembril seni täpselt teadmata ajal võeti Pärnus Papiniidu tänaval hoovist omavoliliselt kasutamiseks sõiduauto Volkswagen, mis leiti hiljem avariilisena Tahkuranna vallas Reiu külast Taimla teelt. Kahju on 4350 eurot ja kahtlustatavana on kinni peetud 22-aastane mees.

Raplamaa

Vargused
23. septembril kella 9 paiku avastati, et Märjamaa vallas Sipa külas on lukustamata kuurist varastatud paadimootor Suzuki, kajalood, paadipump ja aiakäru. Kahju on kokku 1650 eurot.

24. septembril kella 6 paiku avastati, et Kohila vallas Vilivere külas on hoovist varastatud murutraktor McCulloch. Kahju on 1500 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi