Politseis registreeritud sündmused
01.11.2016


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 84 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kaks avaliku korra rasket rikkumist, 45 varavastast kuritegu, sealhulgas 28 vargust (kuus eluruumidest ja üks sõidukist) ning kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai surma üks ja vigastada kaheksa inimest. Tabati 13 alkoholi- ja üks narkojoobes juht. Registreeriti 252 väärtegu. Piiril väljastati kaheksa sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja üks inimene. Tuvastati üks viisaeeskirja rikkumine ning üks riigipiiri ebaseaduslik ületus. Registreeriti üks salakaubavedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
31. oktoobril teatati, et Mustamäe teel löödi 81-aastast meest.

Vargus
31. oktoobril teatati, et Suur-Sõjamäe tänaval varastati ettevõtte territooriumilt tootmismaterjale. Kahju on 4250 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
31. oktoobril teatati, et Maardu linnas Liivakivi tänava eramus löödi 49-aastast meest ning vandaalitseti avaldaja majas. Võimalik sissetungija on politseile teada.

Vargused
31. oktoobril teatati, et Haabneeme alevikus Lepa teel murti sisse ehitusjärgus majja ja varastati ehitustööriistu. Kahju on 2200 eurot.

31. oktoobril  teatati, et Loksa linnas varastati korterist kuldehteid. Kahju on 550 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
30. oktoobri õhtul kella 18.50 ajal käis Jõgeval Estakaadi tänava tanklas kütust võtmas tume sõiduauto BMW, mille juht lahkus tangitud kütuse eest tasumata. Kahju on 201 eurot.

Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
Politseile teatati, et 30. oktoobri öösel tungiti Tartus Atlantise ja Pika tänava vahelisel alal väidetavalt kallale 25-aastasele mehele. Kannatanu pöördus esmaabiks ise TÜ Kliinikumi. Kõik juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel kriminaalmenetluse raames.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
29. oktoobri öösel kella 4.50 paiku sai politsei teate, et Valgas Turu tänaval läksid tüli käigus kolm alkoholi tarvitanud meest rüselema. Politseinike saabumisel meestel üksteise vastu pretensioone ei olnud ning kakluses keegi vigastada ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Viljandimaa

Vargused
Ööl vastu 30. oktoobrit murti Viljandimaal Mõisakülas sisse garaaži, kust varastati 25liitrit bensiini, 50meetrit kaablit ja vanametalli. Vargusega tekitatud kahju on 130 eurot.

Ööl vastu 30. oktoobrit varastati Mõisakülas Viljandi tänava territooriumilt alumiiniumist piimanõu ja kolm metallist potti. Vargusega tekitatud kahju on 120 eurot.

Ööl vastu 30. oktoobrit murti Mõisakülas Mäe tänaval sisse kuuri, kust varastati ehitusvahendeid ja radiaator. Kahju on selgitamisel.

Juhtum piiril
31. oktoobri kella 18.30 ajal kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel Venemaa registreerimismärgiga poolhaakega Volvo veokit. Sõiduvahendi kontrollimisel ilmnes, et haagise VIN-koodi oli muudetud. Haagist vedanud veoautot juhtis 29-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle sõiduvahend paigutati täiendavaks ekspertiisiks piiripunkti territooriumile.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
31. oktoobril teatati, et Narvas Tiimanni tänaval asuvas korteris lõi 35-aastane mees oma 60-aastast ema. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
31. oktoobril teatati, et Kiviõlis Kaare tänaval asuvast kuurist varastati jalgratas, kirves Fiskars ja pikendusjuhe. Kahju on 980 eurot.

31. oktoobril teatati, et Kohtla-Järve Sompa linnaosas Rutiku tänaval asuvalt krundilt varastati, suverehvid, muruniiduk, kaks jalgratast ja muid esemeid. Kahju kokku on 5473 eurot.

31. oktoobril teatati, et Narvas Puškini tänavale pargitud autost varastati jope ja võtmed. Kahju on 300 eurot.

31. oktoobril teatati, et Laagna külas Ääre tänaval asuvast garaažiboksist varastati diiselkütust. Kahju on 300 eurot.

31. oktoobril teatati, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval asuvast korterelamu keldrist varastati 3 jalgratast Classic. Kahju on 685 eurot.

Juhtumid piiril
31. oktoobril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1996. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

31. oktoobril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1996. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isik oli Schengeni territooriumil oma viisa piires lubatud 90-päeva juba viibinud. Piiril koostati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

31. oktoobril saabusid Narva raudteepiiripunkti riiki sisenevale suunale 1983. aastal, 1988. aastal, 2006. aastal ja 1996. aastal sündinud Kuuba Vabariigi kodanikud, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isikutel puudusid kehtivad viisad või elamisload riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

31. oktoobril märkas Narva kordoni seiresüsteemide vaatleja kahtlast tegevust Eesti Vabariigi poolsel kaldal. Sündmuskohale suundunud patrulltoimkond pidas kinni 1960. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodaniku, kellel oli seljas kalipso ja jalas lestad. Lähedusest leiti spordikott nakkevõrguga, mis toimetati Narva kordonisse.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine
30. oktoobril kell 1.48 löödi Pärnus Rüütli tänaval 28-aastast meest.

Kehaline väärkohtlemine
30. oktoobril löödi Audru vallas omavahelise tüli käigus 65-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

30. oktoobril kell 2.57 löödi Pärnus omavahelise tüli käigus 21-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 31-aastane mees.

Vargused
28. oktoobril kella 8 paiku avastati, et Audru vallas Papsaare külas on ekskavaatorilt varastatud kaks akut ja 200 liitrit diislikütust. Kahju on 480 eurot.

28. oktoobril kella 18 paiku avastati, et Tori vallas Tohera külas on hoovist varastatud kerghaagis ning kõrvalhoonest kaks metallredeli jätku. Kahju on 1130 eurot.

31. oktoobril kell 7.45 avastati, et Pärnus Merimetsa tänaval on üritatud varastada sõiduautot BMW.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
25. oktoobril hoiti Kehtna vallas Kaerepere alevikus omavahelise tüli käigus kinni 32-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Vargus
31. oktoobril kella 11 paiku avastati, et Kohila vallas Aespa külas on majast varastatud traadipoole ja teisi esemeid. Esialgne kahju on 8560 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
30. oktoobril kell 18.30 löödi Kuressaares Juhan Smuuli tänaval omavahelise tüli käigus terava esemega 32-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi