Politseis registreeritud sündmused
03.11.2016


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 85 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kaks avaliku korra rasket rikkumist, 40 varavastast kuritegu, sealhulgas kaks röövimist ja 31 vargust (eluruumidest 4, sõidukitest 8). Registreeriti 10 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 14 inimest. Tabati 6 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 169. Piirilt väljastati 2 sisenemiskeeldu ja registreeriti 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine ning 1 salakaubavedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Röövimine
2. novembril teatati, et Mere puiesteel ähvardasid kaks tundmatut meest avaldajat noaga ning võtsid vägivalda kasutades kannatanult sularaha. Rööviga tekitatud materiaalne kahju on 1185 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
2. novembril teatati, et A. H. Tammsaare teel löödi 20-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni naise 20-aastase elukaaslase.

Vargused
2. novembril teatati, et Pärnu maanteel varastati ühissõidukis avaldajalt sülearvuti. Kahju on 4000 eurot.

2. novembril teatati, et Lume tänaval varastati haagis ratastega. Kahju on 1060 eurot.

2. novembril teatati, et Pärnu maanteel kohvikus varastati avaldajalt rahakott sularahaga. Kahju on 1060 eurot.

Harjumaal olulisemaid kuriteoteateid ei registreeritud.

Juhtumid piiril
2. novembril soovis lahkuda Tallinna lennujaama kaudu lennureisiga Varssavisse ja sealt edasi Düsseldorfi 1972. aastal sündinud Iraani Islamivabariigi kodanik, kes saabus Eesti Vabariiki päev varem lennureisiga Istanbulist. Saabudes väitis isik, et külastab vaid Eestit ja viibib vaid Eestis. 2. novembril avastati mees Tallinna Lennujaamas vahetult enne Düsseldorfi lennule minekut. Tagasilennu piletit reisijal esitada ei olnud.  Seetõttu tunnistati ta viisa kehtetuks vastava märkega viisaregistris kuna kavandatava viibimise eesmärgi ja tingimuste kohta esitatud põhjendused ei olnud usaldusväärsed. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld Schengeni alale viieks aastaks. Mees viibib kuni võimaluseni lahkuda koduriiki Non-Schengeni alal.

2. novembril soovis Tallinna piiripunkti kaudu lennureisiga Kiievisse lahkuda 1981. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes viibis kokku 102 kalendripäeva Schengeni alal seadusliku aluseta, sealhulgas ühe päeva Eesti Vabariigis. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kaheks aastaks. Mees lahkus lennuga Kiievisse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
29. oktoobri öösel varastati Tartus Vallikraavi tänaval asuva pubi eest autode vahele peidetud seljakott. Kotis olid vesipiip, prillid, kõlar, USB-laadija ja taskulamp. Vargusega tekitatud kahju on 439 eurot.

Ööl vastu 1. novembrit murti Tartus Pikal tänaval sisse sõiduautosse Audi, kust varastati päikeseprillid, veoköis ja muid esemeid. Kahju on selgitamisel.

Valgamaa

Omavoliline sissetung
2. novembril kella 16 paiku teatati politseile, et Valgas Vahtra tänaval murti sisse korterisse, kust varastati rahakott sularahaga. Tekitatud kahju on 120 eurot.

Juhtum piiril
2. novembri hommikul kella 8 ajal saabus Koidula maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli Venemaa Föderatsiooni registrisse kuuluv veoauto Renault Magnum, mille kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et haagisel esineb mitu ohtlikku viga. Haagisel ei olnud nõuetekohaselt kinnitatud esisilla vasakpoolne amort, lisaks oli haagise pidurdussüsteemi energiavaru survepaak kinnitatud koormarihmaga. Edasiliiklemiseks ohtlike vigadega sõiduk paigutati tolliplatsile kuni saabub asendusauto, mis kauba edasi transpordib.

2. novembril kella 10 ajal saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli 47-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle reisidokumendis puudus kehtiv viisa või elamisluba. Naisele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

2. novembril kella 10 paiku saabus Venemaa Föderatsioonist Luhamaa maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli 46-aastane Valgevene kodanik. Piirivalvuritega vesteldes ei ühtinud mehe selgitused reisieesmärgist tema viisa registris olevate eesmärkidega ning talle koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

2. novembri pealelõunal kella 15 ajal helistas murelik inimene Piusa kordoni korrapidajale ja teatas, et ta pole oma Võmmorski külas elava vanaemaga mitu päeva telefonitsi kontakti saanud ning on vanaema tervise pärast väga mures. Piusa kordoni toimkond sõitis eaka proua talu juurde asja kontrollima. Vanamemme juurde jõudes selgus, et naisega on kõik korras, vaid tema telefon oli hääletu peale kuidagi läinud. Piirivalvurid abistasid vanaproual telefoni taas helisema sättida ning teavitasid sellest ka tema mures olnud lähedast.

3. novembri esimestel tundidel saabus Venemaa Föderatsioonist Koidula maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale Volvo veok, mille kontrollimisel avastasid piirivalvurid pidurisüsteemi rikke. Piirivalvurid suunasid autorongi vea kõrvaldamiseks tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Süütamine
2. novembril teatati Häirekeskusele tulekahjust Kundas Mäe tänaval asuvas mahajäetud majas. Kustutustööde käigus leiti majast 54-aastase mehe surnukeha.

Kehaline väärkohtlemine
2. novembril lõi 58-aastane mees Haljalas Rakvere maanteel asuvas majas oma ema, 85-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa
2. novembril lõi 54-aastane mees Auvere külas garaažiboksis 45-aastast naist panniga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
2. novembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Metsa tänaval murti korterisse ja varastati tööriistad, WC pott, dušikabiin, aiakäru, 15 liitrit diiselkütust ning muud vara. Kahju on 879 eurot.

2. novembril teatati politseile, et ajavahemikul 7. mai kuni 2. november on Narvas Tiimanni tänaval sisse murtud kortermaja keldriboksi, kust varastati kaks kohvrit, kolm tooli ja laud. Kahju on 1435 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Avaliku korra raske rikkumine
2. novembril kell 19.15 löödi Ridala vallas Uuemõisa alevikus Tennise tänaval 18-aastast noormeest. Kahtlustatavana peeti kinni 22-aastane mees.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
1.novembril kella 14 paiku väänati Pärnus omavahelise tüli käigus kätest 77-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi