Politseis registreeritud sündmused
07.11.2016


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 119 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas viis avaliku korra rasket rikkumist, 42 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine, 30 vargust (neli eluruumidest ja viis sõidukitest). Registreeriti 16 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 17 inimest. Tabati 57 alkoholi- ja viis narkojoobes juhti. Registreeriti 460 väärtegu. Piiril väljastati kaheksa sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja kaks inimest. Registreeriti üks viisaeeskirja rikkumine ja salakaubavedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Ähvardamine
4. novembril teatati, et Põhja-Tallinnas Paljassaare teel asuvas äris ähvardas 66-aastane mees 54-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Avaliku korra rasked rikkumised
5. novembril teatati, et Kesklinnas Aia tänaval asuva meelelahutusasutuse ees lõi tundmatu mees 19-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi.

5. novembril teatati, et Kesklinnas Viru tänaval lõi 22-aastane mees samaealist meest ning põhjustas talle valu. Politseinikud pidasid võimaliku ründaja kinni.

5. novembril teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel asuva bussipeatuse läheduses lõi tundmatu mees 56-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi.

5. novembril teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval asuva kortermaja juures lõid tundmatud mehed 34-aastast meest ning põhjustasid talle füüsilist valu.

6. novembri öösel löödi Tallinnas Vana-Posti asuvas meelelahutusasutuses 24-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 50-aastase mehe.

Kehalised väärkohtlemised
4. novembril teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval asuva korteris toimus 29-aastase naise ja 28-aastase mehe vahel tüli, mis kasvas konfliktiks.

4. novembril teatati, et Lasnamäel Kivimurru tänaval asuvas korteris toimus alkoholi tarvitanud 31-aastase mehe ja 21-aastase naise vahel konflikt, mille tagajärjel sai naine tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

4. novembril teatati, et Lasnamäel Liikuri tänaval asuvas korteris lõi 48-aastane mees 64-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid noorema mehe kinni.

4. novembril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval asuvas korteris lõi 42-aastane mees 40-aastast naist ning põhjustas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

5. novembril teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval põhjustas 34-aastane mees 24-aastase naisele tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

5. novembril teatati, et Põhja-Tallinnas Uus-Maleva tänaval asuvas korteris lõi 85-aastane mees 76-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

5. novembril teatati, et Nõmmel Männiku teel asuvas korteris lõi 38-aastane mees 65-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas naise haiglasse ja politseinikud pidasid mehe kinni.

6. novembril kella 2 paiku öösel löödi Tallinnas Narva maantee korteris 31-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 30-aastase mehe.

6. novembril kella 22 paiku löödi Tallinnas Raadiku tänava korteris 37-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 41-aastase mehe.

6. novembril kella 23 paiku löödi Tallinnas Kivila tänava korteris 55-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 34-aastase mehe.

Vargused
4. novembril teatati, et Lasnamäel Peterburi teel asuva ettevõtte territooriumilt varastati elektrigeneraator. Esialgne kahju on 1000 eurot.

5. novembril teatati, et Nõmmel Rännaku puiesteel seisnud väikebussist Opel varastati fotoaparaat, perforaator, akutrellid ja teised esemed. Esialgne kahju on 1040 eurot.

6. novembril kella 2.10 paiku teatati politseile, et Tallinnas Vana-Rannamõisa tee ehitusjärgus majast varastati diiselõhupuhur, kanistrid diiselkütusega ning elektrikilp. Kahju on 2100 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
4. novembril teatati, et Maardus Stardi tänaval asuvas korteris löödi 50-aastast meest ning tekitati talle tervisekahjustusi.

6. novembril kella 14.15 paiku löödi Jõelähtme vallas Uusküla majast 63-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 63-aastase mehe.

Vargused
4. novembril teatati, et Kloogal Saare tänaval asuvast korterist varastati rahakott. Esialgne kahju on 170 eurot.

4. novembril teatati, et Keilas Ehitajate teel asuva õppehoone juures varastati jalgratas Superior. Esialgne kahju on 3000 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
5. novembril kella 11.20 ajal sai politsei teate, et Tartus Lina tänava korteris tungis 52-aastane tuttav alkoholi tarvitanud mees kallale 60-aastasele mehele.  Politsei toimetas kuriteos kahtlustatavana arestimajja 52-aastase mehe. 60-aastasele mehele andsid meedikud esmaabi kohapeal. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

4. novembril kella 23 ajal sai politsei teate, et Tartus Jaama tänava korteris tungiti ühise alkoholi tarvitamise käigus kallale 64-aastasele mehele. Politseinike saabumiseks oli lööja korterist lahkunud, kõik korteris viibivad isikud olid alkoholi tarvitanud ning juhtunu kohta adekvaatseid ütlusi anda ei osanud. Kannatanu esmaabi ei vajanud. Kõik juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtumid piiril
6. novembril kella 16.30 peatasid piirivalvurid Põlvamaal Värska vallas Lutepää külas kontrolliks sõiduauto Audi, mille kontrollimisel ilmnes, et sõiduk on registreerimata. Piirivalvurid toimetasid autoroolis olnud 23-aastase mehe koos sõidukiga asjaolude selgitamiseks Saatse kordonisse. Mehele määrati kiirmenetluseotsusega rahatrahv.

6. novembril kella 23.50 ajal saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale piirikontrolli Eesti numbrimärkidega sõiduauto BMW, mida juhtis 31-aastane mees. Sõiduki kontrollimisel avastasid piirivalvurid sõiduvahendi salongist tsiviilkäibes keelatud kasteedi. Mehe sõidukist leitud külmrelv konfiskeeriti ning talle koostati väärteoprotokoll. Peale menetlustoiminguid lahkus isik Venemaa Föderatsiooni.

5. novembril kella 21 ajal peatasid piirivalvurid Tartumaal Alatskivil kontrolliks kahtlase sõidustiiliga sõiduauto Mercedes-Benz. Juhi kontrollimisel avastasid piirivalvurid autoroolist 43-aastase alkoholi tarvitanud naise. Piirivalvurid kõrvaldasid naise juhtimiselt ning tema suhtes alustati menetlust.

4. novembril kella 22 ajal peatasid piirivalvurid Alatskivi vallas Riidma külas kontrolliks kahtlust äratanud sõiduki.  Isiku ja dokumentide kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et autoroolis olnud 26-aastane mees oli alkoholi tarvitanud, mehel puudus juhtimisõigus, sõidukil puudus tehnoülevaatus, kehtiv liikluskindlustus ja auto küljes olev registreerimisnumber kuulus teisele sõidukile. Piirivalvurid kõrvaldasid kõikvõimalikke liiklusseaduse paragrahve rikkunud mehe juhtimiselt ning tema suhtes alustati menetlust. Mehe sõiduauto teisaldati treileriga tasulisse parklasse.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Röövimine
4. novembril röövis tundmatu isik Jõhvis Aasa tn noa ähvardusel 61-aastaselt mehelt raha. Kahju on 80 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
4. novembril tungis Narvas Kerese tn kortermajas 42-aastane mees kallale oma endisele abikaasale, 40-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

5. novembril lõi Sillamäel Kesk tn kortermajas 51-aastane mees oma 73-aastast ema. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
4. novembris varastas tundmatu mees Narvas Haigla tn asuvast kontoriruumist mobiiltelefoni. Kahju on 469 eurot.

5. novembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel varastati Outokumpu tänavale pargitud sõiduautolt Opel Astra neli valuvelge talverehvidega. Kahju on 800 eurot.

5. novembril teatati politseile, et Narvas Vesiroosi tn asuva suvila abihoonest varastati trimmer, mootorsaag ja muud tööriistad. Kahju on 430 eurot.

6. novembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel lõhuti Pärna tänavale pargitud sõiduauto Mitsubishi aken ja autost varastati raadiosaatja. Kahju on 500 eurot.

Juhtumid piiril
4. novembril tuvastasid Narva-1 piiripunkti piirivalvurid, et Narva-1 piiripunkti jalgsi saabunud 1985. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku viisa ei kehti. Naine saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

4. novembril tuvastasid Narva-1 piiripunkti piirivalvurid, et Narva-1 piiripunkti turismibussiga saabunud 1993. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikule väljastatud viisa oli juba ära kasutatud. Naine saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

4. novembril tuvastasid piirivalvurid, et Narva-1 piiripunkti sõiduautoga koos vanematega saabunud 2012. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikule väljastatud viisa oli juba ära kasutatud. Pere naasis tagasi Venemaa Föderatsiooni.

4. novembril tuvastasid piirivalvurid, et Narva-1 piiripunkti jalgsi saabunud 1983. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikul puudus kehtiv viisa või elamisluba. Naine saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

5. novembril tuvastasid Narva-1 piiripunkti piirivalvurid Eestist väljumisel Venemaa Föderatsiooni kodaniku dokumente kontrollides, et 1979. aastal sündinud naine viibis Eestis seadusliku aluseta kaks päeva. Naisele määrati rahatrahv ja ta lahkus Venemaa Föderatsiooni.

5. novembril avastati tollikontrolli käigus Narva-1 piiripunktis Eestisse bussiga saabunud Venemaa Föderatsiooni kodaniku kohvrisse peidetuna 9999 sigarett. 1967. aastal sündinud mehe viisa tunnistati kehtetuks, väljastati sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
5. novembril kella 17 paiku avastati, et Noarootsi vallas Aulepa külas on talust varastatud murutraktor, mootorsaag ja teisi tööriistu. Kahju on 4600 eurot.

4. novembril avastati, et Martna vallas Martna külas Kooli teel on korterist varastatud sülearvuti, mobiiltelefon ja teisi esemeid. Kahju on 665 eurot ja 50 senti.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
5. novembril kella 21 paiku löödi Pärnus Mai tänaval korteris 33-aastast naist.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
5. novembril kell 5.45 löödi Märjamaa vallas Päädeva külas omavahelise tüli käigus 40-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

6. novembril kell 14.30 löödi Kehtna vallas Kumma külas majas 58-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 31-aastane mees.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi