Politseis registreeritud sündmused
14.11.2016


Möödunud nädalavahetuse jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 147 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende seas oli 12 avaliku korra rasket rikkumist, 60 varavastast kuritegu, sealhulgas 1 röövimine ning 47 vargust (4 eluruumidest ja 1 sõidukitest). Registreeriti 5 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 10 inimest. Tabati 53 alkoholijoobes ja 2 narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 418 väärtegu. Möödunud nädala jooksul registreeriti 12 euro võltsimisega seotud kuritegu. Piirilt väljastati 5 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja 3 inimest. Piiril registreeriti 4 Schengeni viisaeeskirja rikkumist ning 1 riigipiiri ebaseaduslik ületamine (peeti kinni 1 isik). Esitati 2 varjupaigataotlust.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
11. novembril kell 18.05 anti politseile teada, et Sõle tänaval trepikojas löödi 43-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 44-aastane mees.

12. novembril kell 1.35 anti politseile teada, et Pikri tänaval korteris tekitati omavahelise tüli käigus füüsilist valu 36-aastasele mehele. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

12. novembril kella 1 paiku anti politseile teada, et Majaka tänaval korteris tõugati omavahelise tüli käigus 27-aastast naist, ning avastati, et korterist on varastatud mobiiltelefon ja sülearvuti. Teo arvatav toimepanija on politseile teada. Kahju on selgitamisel.

12. novembril kella 3 paiku anti politseile teada, et Herne tänaval löödi omavahelise tüli käigus 25-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 32-aastane mees.

12. novembril kella 10 paiku anti politseile teada, et Ehitajate teel korteris löödi omavahelise tüli käigus 23-aastast. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

13. novembril kell 16.38 anti politseile teada, et Punasel tänaval korteris löödi omavahelise tüli käigus 66-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 56-aastane mees.

Avaliku korra rasked rikkumised
9. novembril kella 7 paiku anti politseile teada, et Paldiski maanteel Humala bussipeatuses löödi 50-aastast naist.

11. novembril kella 18 paiku anti politseile teada, et Dunkri tänaval toitlustusasutuses tõugati 46-aastast meest.

12. novembril kell 3.45 anti politseile teada, et Viru väljakul löödi 33-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 25-aastane mees.

12. novembril kell 23.32 anti politseile teada, et Pärnu maanteel meelelahutusasutuses löödi 33-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 29-aastane mees.

13. novembril kell 4.10 anti politseile teada, et Müürivahe tänaval löödi 26-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 20-aastane naine.

13. novembril kell 6.15 anti politseile teada, et Punasel tänaval löödi 42-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 42-, 39- ja 37-aastane mees.

13. novembril kell 00.25 anti politseile teada, et Õismäe teel löödi 45-aastast meest.

Vargused
11. novembril kella 17 paiku anti politseile teada, et Sadama tänaval majutusasutuses on eraisikult varastatud rahakott koos sularaha ja dokumentidega. Kahju on 995 eurot.

11. novembril kell 18.30 anti politseile teada, et Tartu maanteel toitlustusasutuses on üleriiete taskust varastatud sularaha. Kahju on 1350 eurot.

12. novembril kell 15.30 anti politseile teada, et Tihase tänaval on majast varastatud ehteid. Kahju on 2460 eurot.

11. novembril kella 5 paiku anti politseile teada, et Viru tänaval on õlakoti taskust varastatud mobiiltelefon. Kahju on 1002 eurot.

13. novembril kella 17 paiku anti politseile teada, et Põhja puiesteel on sõidukist varastatud rahakott ja GPS seade. Kahju on 1145 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
12. novembril kell 8.50 anti politseile teada, et Keemikute tänaval löödi 29-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

10. novembril kell 22.30 anti politseile teada, et Haapsalu maanteel majas omavahelise tüli käigus tekitati füüsilist valu 43-aastasele naisele. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

12. novembril kella 3 paiku anti politseile teada, et Randvere teel meelelahutusasutuses omavahelise tüli käigus löödi 32-aastast meest ja 18-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 18-aastane mees.

13. novembril kella 12 paiku anti politseile teada, et Roosi teel korteris omavahelise tüli käigus tekitati füüsilist valu 36-aastasele naisele. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Juhtumid piiril
13. novembril andsid Tallinna Vanasadama turvatöötajad Tallinna kordoni toimkonnale üle kolm 1997. aastal sündinud Soome Vabariigi kodanikku, kes omasid tsiviilkäibes keelatud külmrelvi (kasteete), mis avastati meeste taskutest. Koostati väärteoprotokollid ning külmrelvad võeti hoiule.

13. novembril kontrollis Tallinna kordoni toimkond Tallinna Vanasadamas reisilaevale suunduvat 1984. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel oli mitmekordne Leedu Vabariigi Schengeni viisa. Mees viibis Schengeni liikmesriikides kolm päeva ebaseaduslikult, sellest ühe päeva Eestis. Talle määrati rahatrahv summas 100 eurot. Koostati Eestis seadusliku aluseta viibiva ja viibinud välismaalase arvestuskaart, isiku tuvastamise akt ja ettekirjutus Eestist lahkumiseks. Sissesõidukeeldu ei kohaldatud. Mees lahkus reisilaevaga Peterburi.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
13. novembril teatati politseile, et Tartus Mäe tänaval asuvast renoveeritavast hoonest varastati elektrilisi tööriistu. Kahju on selgitamisel.

11. novembril teatati politseile, et Tartus Pärna tänaval murti sisse korterisse, kust varastati Dell sülearvuti. Vargusega tekitatud kahju on 459 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine
12. novembril kella 5.20 ajal teatati politseile, et Tartus Ülikooli tänaval asuvas meelelahutusasutuses tungis 23-aastane mees kallale 23-aastasele turvatöötajale.  Rüseluses sai kergemaid vigastusi turvatöötaja, kes esmaabiks TÜ Kliinikumi pöördus. Turvamehele kallale tunginud mees toimetati asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Juhtumid piiril
13. novembri hommikul saabus Koidula maanteepiiripunkti riiki sisenemisel piirikontrolli Venemaa registreerimistunnusega Scania veok, mille juhi kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et 55-aastasel mehel puudub kehtiv viisa. Piirivalvurid koostasid mehele piiril väljastatud sisenemiskeelu ning ta lahkus tagasi Venemaa Föderatsiooni.

13. novembri hommikul kella 7 ajal saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli sõiduauto Renault. Juhi dokumentide kontrollimisel tundis piirivalvur mehe hingeõhus alkoholi lõhna. 31-aastasele mehele tehti joobekontroll, kuna kontroll näitas, et juht on alkoholi tarvitanud kõrvaldati ta juhtimiselt. Juhile määrati kiirmenetluse otsusega rahatrahv. Edasi jätkas mees sõitu sihtkohta juba kaasreisijana.

13. novembril peatasid piirivalvurid Vara vallas Koosal kontrolliks sõiduauto Volkswageni, mille kontrollimisel tuvastati, et masinal puudub nii kehtiv liikluskindlustus kui ka tehnoülevaatus.  Mehe suhtes alustati menetlust ning ta suunati esimesel võimalusel lähimasse ülevaatuspunkti.

11. novembril hilisõhtul saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riigist väljuvale suunale piirikontrolli 30-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et mees oli Eestis ilma seadusliku aluseta viibinud 10 päeva. Mehele määrati kiirmenetluse otsusega rahatrahv ning ta saadeti Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
11. novembril teatati, et Rakveres Pikal tänaval asuvas korteris lõi 19-aastast naist tema 22-aastane elukaaslane.

Vargus
12. novembril teatati, et Tamsalu vallas Porkuni külas varastati saunakeris Harvia, kiirgusplekk ja suitsutoru. Kahju on 680 eurot.

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
12. novembril teatati, et Kiviõlis Keskpuiesteel asuva ettevõtte läheduses löödi kahte naist.

Kehalised väärkohtlemised
11. novembril teatati, et Narvas Mõisa tänaval asuvas korteris lõi tundmatu isik 50-aastast naist terariistaga.

11. novembril teatati, et Narvas Puškini tänaval asuvas korteris lõi 38-aastane naine oma 32-aastast õde. Politsei pidas naise kahtlustatavana kinni.

11. novembril teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval asuvas korteris peksis tundmatu isik 66-aastast naist. Naine vajas arstiabi.

11. novembril teatati, et Narvas Tähe tänaval asuvas majas lõi 45-aastast naist tema 44-aastane abikaasa. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

12. novembril teatati, et Narvas 26. Juuli tänaval asuvas korteris ründas 41-aastast naist tema abikaasa.

12. novembril teatati, et Narvas Kreenholmi tänaval asuvas korteris lõi alkoholijoobes 35-aastane naine terariistaga oma 32-aastast meest. Politsei pidas naise kahtlustatavana kinni.

12. novembril teatati, et Sillamäel Kesk tänaval asuva maja juures lõi 17-aastast noormeest tuttav mees.

12. novembril teatati, et Narvas Rakvere tänaval asuvas korteris peksis 36-aastast naist tema 36-aastane elukaaslane. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

13. novembril teatati, et Narvas Võidu tänaval asuva meelelahutusasutuse juures peksid kolm tundmatut isikut 23-aastast noormeest.

13. novembril teatati, et Narvas Malmi tänaval asuvas korteris lõi alkoholijoobes 50-aastane mees oma 45-aastast abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

13. novembril teatati, et Kiviõlis Uuel tänaval asuva maja juures löödi 36-aastast meest.

13. novembril teatati, et Narvas Rakvere tänaval lõi 41-aastast taksojuhti 32-aastane mees. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Asja rikkumine ja hävitamine
12. novembril teatati, et Jõhvis Hariduse tänaval põles sõiduauto Audi. Kahju on 6000 eurot.

Juhtumid piiril
11. novembril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1972. aastal ja 1968. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikud. Dokumentide kontrollimisel selgus, et ühe isiku viisa oli juba ära kasutatud. Teise isiku viisa polnud veel kehtiv. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

11. novembril märkas Narva kordoni seiresüsteemide vaatleja Narva jõe kaldal kolme isikut, kes midagi veest välja tõmbasid. Sündmuskohale saabunud autopatrull pidas kinni 1972. aastal ja 1984. aastal sündinud määratlemata kodakondsusega Eestis elavad isikud ja 1963. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodaniku. Lähedusest leiti must kott nakkevõrguga, milles oli kokku seitse kala. Isikud võrku omaks ei tunnistanud. Juhtunust teavitati Keskkonnainspektsiooni, isikutele väljastati kutsed saabuda Narva kordonisse juhtumi täpsemate asjaolude selgitamiseks ning võrk koos kaladega toimetati kordonisse.

12. novembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1996. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isikul puudus kehtiv viisa või elamisluba riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

13. novembril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto Eesti Vabariigi registreerimismärgiga Mitsubishi, mida juhtis 1977. aastal sündinud Eestis elav määratlemata kodakondsusega isik, kes esitas kontrolliks võltsitud Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi autojuhiloa. Isik kuulati kahtlustatavana üle ning sõiduk koos asendusjuhiga saadeti tagasi Eesti Vabariiki.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
13. novembril kella 6 ajal löödi Haapsalus ühise alkoholitarvitamise käigus 60-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.
Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
13. novembril kella 17 ajal löödi Pärnus kortermaja koridoris 34-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Avaliku korra raske rikkumine
13. novembril kella 2 paiku löödi Tihemetsa alevikus Valga maanteel kohvikus 28-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 20-aastane mees.

Raplamaa

Vargus
9. novembril kella 19 ja 22 vahel varastati Kehtna vallas Keava alevikus mobiiltelefon Huawei. Kahju on 232 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
10. novembril kella 18 ajal tekitati omavahelise tüli käigus Kuressaares korteris valu 75-aastasele naisele. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi