USA saatkond soetas PPAle hinnalised piiril töötamiseks vajalikud seadmed
22.11.2016


Täna andis USA suursaadik James D. Melville PPA peadirektor Elmar Vaherile üle hinnalised seadmeid, mis aitavad piiril ja piiri üksuseid toetavatel eriüksustel inimesi tuvastada ning sõidukeid kontrollida. Nende seas on viis öövaatlusseadet ja viis termokaamerat, mis aitavad pimedas inimesi avastada, ning kolm suuremat seadmete komplekti, mille abil on piiripunktides või piirialadel operatsioonide läbiviijatel hõlpsam sõidukeid ning haagiseid läbi vaadata.

Foto:

"Meil on hea meel astuda täna samm edasi meie koostöös, andes üle enam kui 96 000 USA dollari väärtuses tehnikat, mis aitab Eesti piiridel  tõhustada turvalisust. Olen piiri külastanud ning on olnud muljetavaldav, millise pühendumusega mehed ja naised seal töötavad. Olen veendunud, et seda tehnikat kasutavad nad parimal võimalikul moel," leidis USA suursaadik James D. Melville.

"Sarnaseid seadmeid kasutab PPA oma igapäevatöös juba praegu, kuid USA saatkonnalt lisaks saadavate seadmetega saavutame veelgi parema vaatlus- ja avastusvõimekuse. Ei möödu päevagi, kui meie piiril ei toimu katseid ebaseaduslikult piiri ületada. Üle piiri tegutsevad kurjategijad on üha paremini varustatud ja kasutavad üha kaasaegsemat tehnikat, mistõttu on loogiline, et ka PPA täiendab varustust pidevalt," ütles PPA integreeritud piirihalduse büroo juht Helen Neider-Veerme.

Sellel aasta kümne kuuga on PPA töötajad pidanud kinni 217 ebaseaduslikku piiriületajat, eelmisel aasta samal ajal 42 võrra rohkem. Kümne kuu seisuga on ametnikud katkestanud üheksa salakaubavedaja tee, mullu samal ajal oli neid kuue võrra enam.

Helen Uldrich
612 4052
516 5258
helen.uldrich@politsei.ee

 
Tagasi