Politseis registreeritud sündmused
15.11.2016


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 102 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 3 avaliku korra rasket rikkumist ja 39 varavastast kuritegu, nende seas 24 vargust (eluruumidest 1, sõidukitest 4). Registreeriti 4 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 6 inimest. Tabati 18 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 270. Piirilt väljastati 2 sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja 1 inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine

11. novembril kella 7 paiku anti politseile teada, et Maakri tänaval korteris löödi omavahelise tüli käigus 22-aastast meest.

13. novembril kell 1.31 anti politseile teada, et J. Sütiste teel korteris löödi omavahelise tüli käigus 44-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

14. novembril kell 2.28 anti politseile teada, et Kopli tänaval korteris löödi omavahelise tüli käigus 25-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Avaliku korra raske rikkumine

12. novembril kella 6 paiku anti politseile teada, et Kaevuri tänaval löödi omavahelise tüli käigus 19- ja 18-aastast meest.

Vargus

14. novembril kell 16.36 anti politseile teada, et A. H. Tammsaare teel on ehitusobjektilt varastatud puhureid ja teisi esemeid. Esialgne kahju on 1000 eurot.

Harjumaal olulisemaid kuriteoteateid ei registreeritud.

Juhtumid piiril
14. novembril kell 12.05 kontrollis Tallinna kordoni toimkond Tallinnas Lootsi tänaval Eesti Vabariigi registreerimismärgiga sõiduautot Toyota,  mida juhtis 1983. aastal sündinud Kameruni Vabariigi kodanik. Mees juhtis mootorsõidukit, mis ei olnud kehtestatud korras ümberregistreeritud ja millel puudus kehtiv liikluskindlustus. Samuti ei omanud mees vastava kategooria mootorsõiduki juhtimise õigust. Ta esitas kontrolliks Kameruni Vabariigi juhiloa, mille kontrollimisel tekkis kahtlus, et dokument võib olla võltsitud. Kohale kutsutud dokumendieksperdid tuvastasid, et mehe poolt kontrolliks esitatud juhiluba oli täielikult võltsitud. Õigusrikkujale määrati kiirmenetluse otsusega rahatrahv summas 400 eurot. Sõiduk teisaldati ja mees toimetati politseijaoskonda, kus mehele väljastatud Eesti Vabariigi Schengeni viisa tunnistati kehtetuks ning talle koostati Eestis seadusliku aluseta viibiva ja viibinud välismaalase arvestuskaart ja ettekirjutus Eestist lahkumiseks. Samuti kohaldati mehele 1,5 aastaks sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
12. novembril teatati politseile, et Tartus Pika tänava korteris tekkis ühise alkoholi tarvitamise ajal tüli, mille käigus tungisid 40-aastane mees ja 61-aastane naine kallale 80-aastasele naisele. Kiirabi toimetas eaka proua TÜ Kliinikumi tervisekontrolli. Kannatanule kallale tunginud isikud toimetas politsei esmalt arestimajja kainenema.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
11. novembril tungis 32-aastane mees Valga linnas Soo tänava korteris tungis 32-aastane mees kallale 29-aastasele elukaaslasele. Kiirabi toimetas naise esmaabiks haiglasse.

Võrumaa

Surnu mälestuse teotamine
12. novembri hommikul teatas kalmistuvaht, et öö jooksul on Võru linnakalmistu Kuperjanovi tänava poolsetel hauaplatsidel vandaalitsetud. Sündmusele reageerinud politsei fikseeris sündmuskoha ning selgitas, et ühtekokku oli vandaalitsetud 19 hauaplatsil, mille lõhuti riste, eemaldati mälestuskive ning pilluti laiali küünlaid. Vandaalid lõhkusid viis risti ja lükkasid ümber kaks hauaplaati. Vandaalitsemisega tekitatud kahjuulatus on selgitamisel.  Kõigil, kel on infot kirjeldatud sündmuse kohta, palutakse sellest teada anda politseile telefonil 786 8240.

Juhtumid piiril
14. novembri hommikul kella 7 ajal saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli Venemaa föderatsiooni 35-aastane kodanik, kes ei andnud piirivalvuritele selgeid vastuseid põhjendamaks oma reisieesmärki. Samuti puudusid mehel dokumendid, mis põhjendaksid tema riigis viibimise asjaolusid. Mehele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ning ta suundus tagasi Venemaa Föderatsiooni.

14. novembri hommikul saabus Koidula maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale Eesti numbrimärkidega Scania veok, mida juhtis 26-aastane Eesti kodanik. Haagisega veokit kontrollinud piirivalvur tuvastas masinal mitmeid tehnonõuete rikkumisi. Veok koos haagisega lubati Eestisse ning see suunati erakorralisele ülevaatusele.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

14. novembril lõi 17-aastane noormees Kohtla-Järvel Olevi tänaval oma kasuõde, 15-aastast tüdrukut, ja kasuvenda, 18-aastast meest.

Vargused

14. novembril teatati politseile, et Narvas Mõisa teel asuvas baaris varastati naiste kott, milles oli mobiiltelefon, korterivõtmed, naiste kindad ja rahakott koos dokumentidega. Vargusega tekitatud kahju on 549 eurot.

13. novembril varastati Narvas Kalda tänaval parkinud sõiduautost mobiiltelefon Samsung. Kahju on 444 eurot.

Juhtum piiril
14. novembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1964. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kelle reisi eesmärk oli ebaselge. Isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Lääne prefektuuris möödunud ööpäeval olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi