Üle kolmekümne virumaalase said Narva linnuses pidulikult kätte oma kodakondsustunnistuse
24.11.2016


Täna, 23. novembril toimus Narva Hermanni linnuses traditsiooniline pidulik kodakondsustunnistuste üleandmise tseremoonia.

Kodanikupäeva eel peetud üritusest võttis osa üle 30 uut Eesti kodanikku, nende pereliikmed ja lähedased. Tänasel tseremoonial tervitati uusi kodanikke, kes elavad Narvas, Kohtla-Järvel, Sillamäel, Jõhvis ja Rakveres.

Tervitused riigi uutele kodanikele saatis ka president Kersti Kaljulaid. „Teie õiguslik suhe Eesti riigiga on nüüd selge ja kindel: te olete osa Eesti rahvast, kõrgeima riigivõimu kandjast koos kõigi õiguste ja kohustustega, mida riigi ja kodaniku suhe endas kätkeb. Kasutage oma kodanikuõigusi iseenda, oma pere, meie kõigi ühiseks hüvanguks,“ seisis presidendi tervituses.

Tunnistused andis pidulikult kätte prefekt Vallo Koppel. „Mul oli siiralt hea meel anda kodakondsustunnistused üle meie riigi uutele liikmetele, kellel on nüüdsest püsiv õiguslik seos Eestiga. Eesti vajab igat inimest, kellel on tahe jagada meie põhiseaduslikke väärtusi ja soov anda oma panus meie riigi arengusse,“ sõnas Koppel.

Sel aastal sai Eesti kodakondsuse 1704 inimest. Nende seas on 931 last ja 773 naturalisatsiooni korras kodakondsuse saanud täiskasvanut. Täisealistest uutest Eesti kodanikest elab 150 Ida-Virumaal ja 13 Lääne-Virumaal.

Kodanikupäeva tähistatakse Eestis 26. novembril, sest 26. novembril 1918. aastal andis Maanõukogu välja määruse Eesti kodakondsuse kohta. Kodanikupäev on pühendatud kõigile Eesti Vabariigi praegustele ja tulevastele kodanikele. Infot Eesti kodakondsuse taotlemise kohta võib leida PPA kodulehelt.

Leana Loide
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
+372 525 4219
337 2249
leana.loide@politsei.ee

 
Tagasi