Tartu raekojas tervitati lõunaeestlasest uusi Eesti kodanikke
24.11.2016


Täna toimus pidulik kodakondsustunnisuste üleandmise tseremoonia Tartu raekojas, kus tervitati 20 uut Eesti kodanikku.

Tänasel tseremoonial andsid Lõuna prefekt Tarmo Kohv ja Eesti Politsei Spordiliidu president Allar Raja pidulikult üle kodakondsustunnistused uuetele Eesti kodanikele, kes elavad Tartu, Valga ja Jõgeva maakondades.

„Kodanikuks saamine on oluline samm teie elus. Te olete selleks vaeva näinud, selleks on olnud suur soov ja te olete jõudnud selle tee eduka lõpuni. Kodanikuks olemine annab terve rea õigusi, aga tähendab ka kohustusi,“ ütles oma tervituskõnes Tarmo Kohv. „Soovin teile ja teie peredele õnne ja rahu. Soovin, et te saaksite olla uhked selle riigi üle, kus elate ja teil oleks selle riigi kodanikuna hea ja turvaline elada,“ lisas ta.

Uusi kodanikke tervitas ja tunnustas ka Allar Raja. „Mul on siiralt hea meel, et Eesti riigil on uued head ja tublid kodanikud, sest meil on teid vaja. Eriti tähtis on, et te ei võta ühe riigi kodakondsust iseenesest mõistetavana, vaid olete selle nimel pingutanud ja näinud vaeva,“ sõnas Raja. „Olen sini-must-valge lipu all võistelnud terves maailmas. Meie meeskonnas on inimesed, kes kõnelevad emakeelena nii eesti kui ka vene keelt. Me võitleme ühe asja eest ja hetkedel, kui sini-must-valge lipp tõuseb kõige kõrgemale, tunneme uhkust ühtmoodi.“

Sel aastal sai Eesti kodakondsuse 1704 inimest. Nende seas on 931 last ja 773 naturalisatsiooni korras kodakondsuse saanud täiskasvanut. Täisealistest uutest Eesti kodanikest elab Lõuna prefektuuri kuuluvates maakondades 61 inimest.

Eile toimus ka pidulik tseremoonia Narvas, kus oma tunnistused said kätte 30 virumaalasest uut kodanikku.


Viktoria Korpan
PPA pressiesindaja
6123051
5111109

 
Tagasi