Jõgevamaal joobes juhtimiselt tabatud mehed vahistati
25.11.2016


Lõuna Ringkonnaprokuratuur taotles kahe joobnuna roolist tabatud mehe vahistamist. Tartu Maakohtu loal võeti üks meestest kaheks, teine kuni kuuks ajaks vahi alla.

Möödunud nädalavahetusel, 19. novembri varahommikul kella 4.15 ajal peatasid politseinikud Jõgeval Jaama tänaval kontrolliks Volkswagen Transporteri kaubiku, millel ei põlenud esimene lähituli. Juhi dokumentide kontrollimisel tundis politseiametnik tugevat alkoholi lõhna ning politseinikud tuvastasid alkoholijoove. 34-aastane mees kõrvaldati juhtimiselt ning ta toimetati kuriteos kahtlustatavana esmalt arestimajja kainenema.

18. novembril õhtupoolikul kella 17.30 ajal sai politsei teate Palamuse vallas Mullavere külas juhtunud liiklusõnnetusest. Asjaolude selgitamisel ilmnes, et 55-aastase joobes mehe juhitud sõiduauto Volkswagen Passat sõitis külje pealt sisse sõiduautole Mazda. Politsei kõrvaldas joobes mehe juhtimiselt ning toimetas ta arestimajja kainenema. Alkoholi tarvitanuna tabasid politseiniku sama mehe juhtimiselt ka mõni kuu varem, toona siis augustikuu lõpus.

Juba 19. novembril andis Tartu maakohus loa joobes juhtimises kahtlustatava 34-aastase mehe vahistamiseks kaheks kuuks ja samas teos kahtlustatava 55-aastase mehe vahistamiseks kuni üheks kuuks.

Jõgeva politseijaoskonna ennetus-ja menetlustalituse juht Tauno Pärli sõnul on mõlema mehe näol tegemist politseinikele nö vanade tuttavatega. Mõlemaid mehi on varasemalt korduvalt alkoholi tarvitanuna autoroolist tabatud ning neid on selle eest ka karistatud, kuid paraku pole senised sanktsioonid meeste vankumatut ükskõiksust murdnud ning pannud neid seadusekuulekamalt käituma. „Sestap on ainuõige sellised liiklushuligaanid mingiks perioodiks meie liiklusest kõrvaldada ning sellega teistelgi liiklejatele hoiatav sõnum anda“, lisas Pärli.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Anneli Hinto sõnul ei saa korduvalt purjuspäi rooli kippunud inimesesse suhtuda leebelt, sest ta kujutab suurt ohtu teiste inimestele. „Paadunud roolijoodikutele on vaja šokivangistusega anda aega järelemõtlemiseks ja oma käitumise ümberhindamiseks,“ lisas Hinto.

Tartu maakohtu määrused on vaidlustatavad 10 päeva jooksul arvates eelmisest laupäevast.

Ragne Keisk
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
7308850 / 59125457

Urmas Glase
Pressinõunik
Lõuna ringkonnaprokuratuur
750 0776, 5685 4058
urmas.glase@prokuratuur.ee

 
Tagasi