Politseis registreeritud sündmused
02.01.2017


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 149 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kaks raske tervisekahjustuse tekitamist, kümme avaliku korra rasket rikkumist, 48 varavastast kuritegu, sealhulgas 33 vargust (kaheksa eluruumidest ja viis sõidukitest). Registreeriti üheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kümme inimest. Tabati 54 alkoholi- ja kaks narkojoobes juhti. Registreeriti 391 väärtegu. Piiril väljastati seitse sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Raske tervisekahjustuse tekitamine
1. jaanuaril teatati, et Haaberstis Astangu tänaval asuvas korteris lõi 46-aastane mees terava esemega 55-aastast naist ning talle tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas naise haiglasse ning politseinikud pidasid mehe kinni.

Kehalised väärkohtlemised
30. detsembril kella 1 paiku anti politseile teada, et Mahtra tänaval korteris hoiti tüli käigus kaelast 42-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 41-aastane mees.

30. detsembril kella 21 paiku anti politseile teada, et Paagi tänaval korteris hoiti tüli käigus kaelast 42-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 38-aastane mees.

31. detsembril kella 3 paiku anti politseile teada, et E. Vilde teel korteris löödi tüli käigus 26-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 29-aastane mees. Teine teo toimepanija on politseile teada.

1. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Heina tänaval asuvas korteris lõi 51-aastane mees 65-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

1. jaanuaril teatati, et Kristiines Tedre tänaval asuvas korteris toimus 34-aastase mehe ja 41-aastase naise vahel konflikt, mille tagajärjel said osapooled vigastada.

1. jaanuaril teatati, et Mustamäel E. Vilde teel asuvas korteris küünistas 48-aastane naine 35-aastast naist ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid vanema naise kinni.

1. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Kihnu tänaval asuvas korteris lõi 39-aastane mees 32-aastast naist ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

1. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel asuvas korteris tekkis alkoholi tarvitanud osapoolte vahel tüli. Konflikti käigus lõi 52-aastane naine 54-aastast meest ning tekitas talle vigastusi. Kiirabi toimetas mehe haiglasse. Politseinikud pidasid naise kinni.

1. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Pelguranna tänaval asuvas korteris lõi 20-aastane alkoholi tarvitanud mees 22-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

1. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Juurdeveo tänaval asuvas korteris lõi 69-aastane alkoholi tarvitanud mees 65-aastast naist ning põhjustas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

1. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Meeliku tänaval löödi 22-aastast meest. Politseinikud pidasid kinni 27- ja 36-aastase mehe.

1. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval lõi tuttav mees 43-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas naise haiglasse. Politseinikud pidasid mehe kinni.

1. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Peterburi teel asuvas korteris lõi 53-aastane alkoholi tarvitanud mees 30-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi.

Avaliku korra rasked rikkumised
30. detsembril kella 20 paiku anti politseile teada, et Keemikute tänaval majas löödi tüli käigus 41-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

1. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänava asuva kasiino ees lõi 29-aastane mees 24-aastast meest ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid vanema mehe kinni.

1. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Viru tänaval tõukas tundmatu mees 26-aastast meest, kes sai kukkumise tagajärjel tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas mehe haiglasse.

1. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Estonia puiesteel löödi kahte 18-aastast meest. Politseinikud pidasid kinni 24-aastase mehe.

1. jaanuaril teatati, et Mustamäel Ehitajate teel lõi tundmatu mees kahte noormeest ning põhjustas neile valu.

1. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval löödi terava esemega 44-aastast meest ning tekitati talle kergeid vigastusi.

Ähvardamine
30.detsembril kella 10 paiku anti politseile teada, et Kingu teel hoovis ähvardati 41-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Vargused
31. detsembril anti politseile teada, et Uus-Kalamaja tänaval on korterist varastatud sülearvuti koos kotiga. Kahju on 1000 eurot.

1. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Kungla tänaval asuvast korterist varastati sularaha ja kolm sülearvutit. Esialgne kahju on 4530 eurot.

1. jaanuaril teatati, et Rocca Al Mare keskuse kauplusest varastati käekellasid. Esialgne kahju on väljaselgitamisel.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
31. detsembril kella 2 paiku anti politseile teada, et Keila-Joal löödi tüli käigus 41-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 52-aastane mees.

31. detsembril kella 23 paiku anti politseile teada, et Paldiskis Kivi tänaval löödi tüli käigus 31-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

1. jaanuaril teatati, et Viimsi vallas Lääneotsa külas asuvas eramus lõi 45-aastane mees 51-aastast meest ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid noorema mehe kinni.

1. jaanuaril teatati, et Maardus Stardi tänaval asuvas korteris lõi 57-aastane alkoholi tarvitanud mees 51-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Avaliku korra raske rikkumine
31. detsembril kella 16 paiku anti politseile teada, et Ämari alevikus Lennu teel löödi 36- ja 66-aastast naist.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
1.jaanuaril kella 19.50 ajal tungis 51-aastane mees Tartus Kaunase puiesteel asuvas majas tüli käigus kallale 52-aastasele tuttavale mehele. Politsei tuvastas, et mõlemad tüli osapooled olid joobes. Politsei viis lööja kainenema, kannatanu viidi kõigepealt esmaabiks haiglasse ja seejärel paigutati ka tema kainenema.

Kehaline väärkohtlemine
1.jaanuaril kella 20 ajal teatas 34-aastane naine, et alkoholijoobes agressiivne mees ei lase teda Tartus Võru tänaval asuvast ühisest korterist välja. Sündmuskohal käinud politsei võttis naise asjaolude selgitamiseks jaoskonda kaasa. Joobes mees viidi kainenema.

Vargused
31. detsembril kella 15 ajal teatati politseile, et Tartus Kasesalu tänaval on sisse murtud eramusse, kus kõik segamini on paistatud. Kahju on selgitamisel.

30. detsembril teatati, et Tartus Aia tänaval varastati öö jooksul lukustamata sõiduautost Volkswagen Passat automakk, kõlarid ning muud helitehnikat. Kahju on selgitamisel. 

29. detsembril kella 2.30 ajal varastati Tartus Turu tänava bensiinijaamast tualettruumi unustatud rahakott koos sularahaga. Rahakott leiti bensiinijaama tagant, kuid sularaha oli selle seest ära võetud. Kahju on 250 eurot.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
29. detsembril kella 22 ajal puhkes Varstu alevikus Jaama tänava korteris tüli, mille käigus lõi 19-aastane mees 17-aastast noormeest. Meedikud andsid 17-aastasele noormehele esmaabi ning politsei toimetas ta koju ning andis emale üle. Politsei tuvastas, et kannatanu oli tarvitanud alkoholi. Lööja oli politseinike saabumiseks korterist lahkunud.

Juhtumid piiril
31. detsembril kella 23.15 ajal saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riigist väljuvale suunale piirikontrolli sõiduauto Volkswagen Passat, mille juhi kontrollimisel tuvastasid piirivalvurid, et auto roolis olnud mees oli alkoholi tarvitanud. Isik kõrvaldati juhtimiselt.

1.jaanuaril kella 14 ajal saabus Koidula maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale Venemaa numbrimärkidega sõiduauto Nissan Patrol, mille kontrollimisel avastasid piirivalvurid selle kindlalaekast antiradari.  Piirivalvurid konfiskeerisid Eestis keelatud seadme ning isik lubati Eesti Vabariiki.

1.jaanuaril kella 21 ajal saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale sõiduauto Renault Duster, mille kontrollimisel avastati ukse küljetaskust elektrišokirelv.  Tsiviilkäibes keelatud elektrišokirelv võeti ära ning anti edasisteks toiminguteks Maksu- ja Tolliameti töötajatele, kes alustasid väärteomenetlust. Isikul lubati siseneda Eestisse.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
30. detsembril teatati, et Tapa linnas tungiti sisse 1. Mai puiesteel asuvasse ettevõttesse ning varastati alkohoolseid jooke ja valvekaamera. Kahju kokku on 332 eurot. Kahtlustatavana on üle kuulatud 24-aastane mees.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
30. detsembril teatati, et Narvas Oru tänaval asuvas korteris lükkas 59-aastane mees oma 73-aastast ema. Mees on kahtlustatavana üle kuulatud.

31. detsembril teatati, et Sillamäel Gagarini tänaval asuvas korteris lõi 60-aastane mees oma 57-aastast naist. Mees on kahtlustatavana üle kuulatud.

31. detsembril teatati, et Narvas Energia tänaval asuvas korteris löödi 46-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 55-aastase mehe.

1. jaanuaril teatati, et Narvas Daumani tänaval asuvas korteris lõi 68-aastast meest tema 33-aastane naaber.

1. jaanuaril teatati, et Sillamäel Kesk tänaval asuvas korteris lõi 22-aastast naist tema 27-aastane abikaasa.

1. jaanuaril teatati, et Sillamäel Ranna tänaval asuvas korteris lükkas 41-aastast meest tema 34-aastane abikaasa, mille tulemusel sai kannatanu füüsilist valu.

1. jaanuaril teatati, et Sillamäel Jaaniku tänaval asuva kortermaja keldriruumis lõi 55-aastane mees 63-aastast naist.

1. jaanuaril teatati, et Narvas Kangelaste tänaval asuvas korteris lõi 46-aastast naist tema abikaasa.

1. jaanuaril teatati, et Sillamäel Kesk tänaval asuvas korteris lõi 18-aastast naist tema 21-aastane abikaasa.

Vargus
30. detsembril teatati, et Jõhvis Hariduse tänaval asuvast ettevõttest varastati sularaha 400 eurot.

Juhtumid piiril
30. detsembril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki siseneval suunale 1960. aastal, 2014. aastal ja 1981.aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikud, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isikutel puudus kehtiv viisa või elamisluba riiki sisenemiseks. Piiril koostati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

31. detsembril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1984. aastal ja 1988. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikud. Dokumentide kontrollimisel selgus, et  1984. aastal sündinud isiku ühekordne Schengeni viisa oli juba ära kasutatud. 1988. aastal sündinud isiku viisa oli kehtivuse kaotanud. Piiril koostati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

1. jaanuaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1994. aastal sündinud Türgi Vabariigi kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isiku ühekordne Schengeni viisa oli juba ära kasutatud. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine ettevaatamatusest
1. jaanuaril kella 5 paiku löödi Türil Kalevi tänaval 24-aastast meest, kes sai löögi tagajärjel raske tervisekahjustuse. Tunnistajate sõnul oli kuulda võimaliku tulirelva kasutamisele viitavaid pauke. Laskevigastusi ühelgi inimesel tuvastatud ei ole.

Kehaline väärkohtlemine
28. detsembril kella 15 ajal löödi Roosna-Alliku vallas Kodesma külas omavahelise tüli käigus 76-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Avaliku korra raske rikkumine
26. detsembril kella 6 ajal löödi Paides Pikal tänaval 26-aastast meest.

Läänemaa

Kehalised väärkohtlemised
31. detsembril kella 23 ajal löödi Ridala vallas Uuemõisa alevikus 35-aastast naist.

1. jaanuaril kella 13 ajal löödi Ridala vallas Suure-Ahli külas 37-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 40-aastane mees.

Raplamaa

Omavoliline sissetung
30. detsembril kella 2 ajal tungis Kehtna vallas Lelle alevikus omaniku tahte vastaselt korterisse 44-aastane mees. Politsei pidas mehe kinni.

Saaremaa

Avaliku korra raske rikkumine
30. detsembril kella 2 ajal löödi Kuressaares Tallinna tänaval terava esemega 35-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 33-aastane mees.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi