Pärnumaal vajusid kolm kalurit läbi merejää
10.01.2017


Valgerannas vajusid täna hommikul läbi merejää kolm Pärnumaale kalastama tulnud meest. Õnnetus juhtus madalas vees ja mehed pääsesid ise kaldale.

Hädaabinumbrile anti täna, 10. jaanuaril kell 9.41 teada kolmest läbi merejää vajunud inimesest Pärnumaal Valgerannas. Esialgsetel andmetel läks kolmeliikmeline seltskond Soome kelkudega merejääle kalastama. Kaldast väga kaugele ei jõutud, sest mehed vajusid läbi jää. 33-, 35- ja 71-aastane mees pääsesid õnnetusest siiski ehmatusega ning pääsesid omal jõul kaldale ja tervisekahjustusi ei saanud.

Pärnu politseijaoskonna merepäästjad tuvastasid merejääl veel viis kalurit, kellega politseinikud suhtlesid. Mehed endi sõnul jääoludes ohtu ei näinud ja jätkasid püüki.

Lääne prefektuuri mereturvalisuse valdkonda koordineeriva Karet Akkaja sõnul tuleb jääle minekusse suhtuda äärmise ettevaatlikkusega.

„Merejää tugevus on ebaühtlane ja kohati on see väga pude, mistõttu soovitame merejääle minekut vältida. Kui mingil põhjusel seda teha tuleb, soovitame kindlasti kaasa võtta vajalikud enesepääste vahendid. Külmas vees tekib alajahtumine kiiresti ja seega on oluline, et inimene suudaks end vajadusel päästa. Jäänaasklid on selleks väga efektiivsed vahendid, mis jääle minnes peaks kindlasti kaasas olema,“ ütles Akkaja.

Heiko Leesment
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
+372 5550 4359
+372  444 6451
heiko.leesment@politsei.ee

 
Tagasi