Politseis registreeritud sündmused
04.01.2017


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 58 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raske rikkumine, 24 varavastast kuritegu, sh 1 röövimine ja 19 vargust. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati kümme alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 230.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
3. jaanuaril teatati politseile, et Lasnamäel Meeliku tänaval korteris löödi tüli käigus 24-aastast naist. Teo arvatavad toimepanijad on politseile teada.

3. jaanuaril teatati politseile, et Kesklinnas Juurdeveo tänaval korteris löödi tüli käigus 65-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 69-aastane mees.

Avaliku korra raske rikkumine
3. jaanuaril teatati politseile, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval toimus konflikt 21-aastase mehe ja turvatöötaja vahel, kus viimane kasutas tüli lõpetamiseks gaasi.

Röövimine
3. jaanuaril teatati politseile, et esialgsetel andmetel löödi Nõmmel 42-meest terava esemega ning temalt üritati ära võtta isiklikke esemeid. Mees osutas vastupanu ja kuritegu jäi lõpuni viimata.

Vargus
3. jaanuaril anti politseile teada, et Kesklinnas Lootsi tänaval on ehitusobjektilt soojakust varastatud tööriistu. Esialgne kahju on 1925 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
3. detsembril teatati politseile, et Tartus Vasara tänava korterist varastati sularaha. Kahju on 5750 eurot.

Viljandimaa

Röövimine
4. jaanuaril kella 00.30 ajal tungisid kolm võõrast meest Kolga-Jaanis Kaavere külas 76-aastase mehe lukustamata majja. Üks meestest ründas voodis maganud eakat meest ning nõudis temalt vägivalda kasutades sularaha. Samal ajal otsisid teised kaks meest majas asuvatest kappidest ja mehe isiklikke asju segamini paisates rahakotti. Kuna kannatanul kodus sularaha ei olnud ning rahakotti majast ei leitud, lahkusid mehed sõiduautoga teadmata suunas. Sündmuskohale saabunud meedikud osutasid kannatanule esmaabi. Politseinikud selgitasid, et eaka mehe kodust midagi ei varastatud. Korrakaitsjad ümbrusest eakat meest rünnanud isikuid ei leidnud. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
3. jaanuaril kella 9 ajal sai häirekeskus teate, et Võrus Koreli tänava korteris ründas 32-aastane mees oma 26-aastast endist kaaslast. Politsei pidas agressiivse mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning viis ta jaoskonda. Kannatanu pöördus esmaabiks haiglasse.

Juhtumid piiril
3. jaanuaril kella 7 ajal saabus Koidula maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli Vene numbrimärkidega sõiduauto Toyota, mille kontrollimisel leiti masinast antiradar. Autoroolis olnud 43-aastasele Venemaa Föderatsiooni kodanikule selgitati, et sõidukist avastatud seade on Eestis seadusega keelatud. Piirivalvurid lubasid mehe riiki, ent autost leitud seade jäeti mehe riigis viibimise ajaks maanteepiiripunkti hoiule.

3. jaanuaril kella 10.30 ajal saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riigist väljuvale suunale piirikontrolli Eesti numbrimärkidega sõiduauto Volkswagen Golf, mille roolis oli 57-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Sõiduvahendi kontrollimisel avastati, et autol on suvest saati läbimata tehniline ülevaatus. Mehele koostati kiirmenetluse otsusega rahatrahv ning ta suunati sõidukiga tagasi Eestisse tehnoülevaatusele.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
3. jaanuaril teatati, et Tamsalus Kesk tänaval asuvast kauplusest varastati lõhnaõlisid ja muid esemeid. Kahju on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
3. jaanuaril teatati, et Kohtla-Järvel Jaaniku tänaval asuva maja juures peksis alkoholijoobes 60-aastane mees oma 64-aastast naabrit. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
1. jaanuaril kella 14 ajal avastati, et Häädemeeste vallas Tolkuse külas on saekaatrist varastatud erinevaid seadmeid. Kahju on 7051 eurot.

Saaremaa

Sõiduki omavoliline kasutamine
29. detsembril kella 22 ajal avastas omanik, et Mustjala vallas Mustjala külas on maja eest varastatud sõiduauto BMW. Sõiduk leiti hiljem avariilisena Tõlli-Mustjala-Tagaranna maanteelt.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi