Politseis registreeritud sündmused
10.01.2017


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 57 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 21 varavastast kuritegu, sh 15 vargust (üks eluruumidest, üks sõidukist). Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati 21 alkoholi- ja üks narkojoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 381. Registreeriti kaks piirilt väljastatud sisenemiskeeldu, üks viisaeeskirja rikkumine ja üks riigipiiri ebaseaduslikke ületamine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
9. jaanuaril kella 12 paiku teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Paljassaare teel löödi 54-aastast naist.

9. jaanuaril teatati politseile, et Kesklinnas Kiisa tänaval korteris tüli käigus hoiti kaelast kinni 51-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 45-aastane mees.

9. jaanuaril kella 19.30 paiku anti politseile teada, et Põhja-Tallinnas Lina tänaval korteris löödi 46-aastast naist terava esemega. Kahtlustatavana peeti kinni 46-aastane mees.

Vargus
9. jaanuaril kella 8.30 paiku anti politseile teada, et Kesklinnas Veerenni tänaval varastati ettevõtte territooriumilt vanametalli. Esialgne kahju on 1000 eurot.

9. jaanuaril anti politseile teada, et Kristiines Mustamäe teel on sõidukist varastatud tagavararatas koos kanduri ja kaitseplekiga. Esialgne kahju on 1548 eurot.

Juhtumid piiril
9. jaanuaril kell 10.39 saabus Tallinna lennujaama lennureisiga Moskvast 1988. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodanik. Naise küsitlemisel selgus, et tema reisieesmärk ei vasta viisaregistris märgitule ja oli alust arvata, et ta soovib jääda Euroopa Liitu seadusliku aluseta. Naisele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ja viisa tunnistati kehtetuks. Naine viibib Tallinna lennujaama mitte-Schengeni alal kuni esimese võimaluseni tagasilennuks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
5. jaanuaril kella 13.30 ajal tungis alkoholijoobes 60-aastane mees Tartus J. Kuperjanovi tänava korteris kallale oma 90-aastasele emale. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Eakas naine toodi asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
7. jaanuaril kella 3.25 ajal sai häirekeskus teate, et Viljandi vallas Mõisaküla linnas Kivi tänaval tungiti kallale 22-aastasele mehele. Meedikud viisid kannatanu tervisekontrolliks haiglasse. Politsei ümbrusest lööjaid ei leidnud. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtum piiril
9. jaanuaril kell 23.23 kontrolliti Luhamaa maanteepiiripunktis Eestist lahkumisel 26-aastast Kasahstani Vabariigi kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 7 päeva seadusliku aluseta, neist ühe päeva Eesti Vabariigis. Isikule määrati rahatrahv, kehtestati üheks aastaks sissesõidukeeld ning tal lubati riigist lahkuda.

IDA PREFEKTUUR
Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
8. jaanuaril teatati, et Sonda vallas Koljala külas lükkas 28-aastast naist tema endine elukaaslane.

Vargus
9. jaanuaril teatati, et Konju külas asuvast suvilast varastati televiisor Finlux, muruniiduk ja alkohoolseid jooke. Kahju on 785 eurot.

Juhtum piiril
9. jaanuaril saabus Narva-1 piiripunkti 1949. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isiku

LÄÄNE PREFEKTUUR

Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi