Politseis registreeritud sündmused
16.01.2017


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 145 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 46 varavastast kuritegu, sealhulgas 31 vargust (viis eluruumidest ja kolm sõidukitest). Registreeriti üheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 14 inimest. Tabati 53 alkoholi- ja kolm narkojoobes juhti. Registreeriti 524 väärtegu. Piiril väljastati 13 sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja 13 inimest. Registreeriti üks viisaeeskirja rikkumine ning üks salakaubavedamise juhtum. Piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumisi oli üks.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rasked rikkumised
14. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Kullassepa tänaval toimus 21-aastase naise ja teismeliste tüdrukute vahel konflikt. Politseinikud toimetasid osapooled täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks jaoskonda.

14. jaanuaril teatati, et Lasnamäel mahtra tänaval asuvas baaris toimus 28- ja 29-aastase mehe vahel konflikt, mille tagajärjel said mõlemad pooled vigastada. Politseinikud toimetasid mehed jaoskonda ning sinna sõitnud kiirabitöötajad vaatasid mehed üle.

15. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Mere puiesteel lõid tundmatud mehed 28-aastast meest ning tekitasid talle tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas mehe haiglasse.
Ähvardamine
14. jaanuaril teatati, et Nõmmel Pärnu maanteel asuvas korteris ähvardas 40-aastane naine 60-aastast naist. Politseinikud pidasid noorema naise kinni.

Kehalised väärkohtlemised
13. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Hooldekodu teel lõi 62-aastane naine 25-aastast naist ning põhjustas talle valu. Politseinikud pidasid eaka naise kinni.

13. jaanuaril teatati, et Mustamäel E. Vilde teel asuvas korteris lõi 40-aastane mees 30- ja 27-aastast naist ning põhjustas neile valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

13. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval lõi 47-aastane mees terava esemega 37-aastast naist ning tekitas talle kergeid vigastusi.

13. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Müürivahe tänaval asuvas baaris toimus konflikt 35- ja 42-aastase mehe vahel. Mõlemad osapooled toimetati haiglasse.

13. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Kangru tänaval asuvas korteris lõi alkoholi tarvitanud 38-aastane mees 41-aastast naist ning tekitas talle vigastusi. Kiirabi toimetas naise haiglasse kontrolli ning politseinikud pidasid mehe kinni.

14. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Toompuiesteel asuvas hotellis lõi 41-aastane mees 29-aastast naist ning tekitas talle vigastusi.

14. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Pallasti tänaval asuvas kaupluses lõi 55-aastane mees 24-aastast turvatöötajat. Politseinikud pidasid vanema mehe kinni.

14. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Võru tänaval asuvas korteris lõi 35-aastane mees 55-aastast meest ning tekitas talle vigastusi.

15. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Kiive tänaval asuva kortermaja ees lõi 27-aastane mees 74-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

15. jaanuaril teatati, et Erika tänaval asuvas korteris lõi 35-aastane mees 27-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi.

15. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval asuva baari juures lõid 26- ja 27-aastane mees 26-aastast meest ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid võimalikud ründajad kinni.

15. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Pae tänaval asuvas korteris lõi 44-aastane mees terava esemega 68-aastast naist ning tekitas talle kergeid vigastusi. Kiirabi toimetas naise haiglasse ning politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargused
13. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Kesk-Sõjamäe tänaval asuvast garaažist varastati tööriistakast, velgi, esitulesid ja teisi asju. Esialgne kahju on 5010 eurot.

15. jaanuaril teatati, et Mustamäel E. Vilde teel asuvast korteris varastati sularaha ja erinevaid hinnalisi esemeid. Vargusega tekitatud kahju on väljaselgitamisel.

15. jaanuaril teatati, et Haaberstis Tindi tänaval asuvast korterist varastati kaks sülearvutit ja teisi asju. Esialgne kahju on 1520 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
14. jaanuaril teatati, et Maardus Kallasmaa tänaval lõid tundmatud mehed 18-aastast meest ning tekitasid talle vigastusi. Teo võimalikud toimepanijad on politseile teada.

14. jaanuaril teatati, et Peetris Reti teel asuvas hoones toimus 67- ja 42-aastase naise vahel konflikt ning osapooled tundsid valu. Naised arstiabi ei vajanud.

14. jaanuaril teatati, et Kloogal Kivi tänaval asuvas korteris lõi tuttav mees 49-aastast naist ja teda kaitsnud 56-aastast meest ning tekitas talle vigastusi. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Teo võimalik toimepanija on politseile teada.

15. jaanuaril teatati, et Kose vallas Kuivajõe külas asuvas korteris põhjustas 29-aastane mees 25-aastasele naisele valu.

Vargus
13. jaanuaril teatati, et Saue vallas Tuula külas varastati kolm valvekaamerat. Esialgne kahju on 1000 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
15. jaanuaril kella 19.56 ajal sai häirekeskus teate, et Vara vallas Koosa küla kortermajas ründas 41-aastane mees alkoholi tarvitamise käigus 53-aastast tuttavat naist. Sündmuskohale saabunud meedikud andsid naisele esmaabi ning ta jäi kodusele ravile. Ründaja oli politseinike saabumiseks korterist lahkunud. Täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Avaliku korra rasked rikkumised
14. jaanuaril kella 1.30 ajal sai politsei teate, et Tartus Vallikraavi tänava eramus lõi 18-aastane mees tüli käigus 24-aastast ja 27-aastast meest. Keegi meestest meedikute abi ei vajanud ning politsei toimetas tüli osapooled asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

12. jaanuaril kella 6.15 paiku tekkis Tartus Ülikooli tänaval asuva meelelahutusasutuse ees 24- ja 28-aastase mehe vahel kähmlus, mille tagajärjel 24-aastane mees kukkus ning viga sai. Meedikud toimetasid ta esmaabiks TÜ Kliinikumi. 28-aastane mees toimetati esmalt aga kainenema.

Vargus
13. jaanuaril kella 17.15 ajal saabus Tartus Võru tänava bensiinijaama tumedat värvi sõiduauto Volvo, millel järelhaagis koos kanistritega. Volvost väljunud mees tankis järelhaagisel olnud kanistritesse 540 euro väärtuses diiselkütust, peale mida sõiduk lahkus. Kanistreid täitnud mees lahkus tankla juurest jalgsi kütuse eest tasumata.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
13. jaanuaril teatati, et Narvas Haigla tänaval asuvas raviasutuses löödi 40-aastast meest ja tema 58-aastast ema. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 40-aastase mehe. 

15. jaanuaril teatati, et Kohtla vallas Vitsiku külas ründas 30-aastast naist ja 32-aastast meest mehe endine elukaaslane.

15. jaanuaril teatati, et Sonda alevikus Uljaste teel asuva meelelahutusasutuse juures löödi 28-aastast meest.

15. jaanuaril teatati, et Narvas Tallinna maanteel asuvas korteris lõi 54-aastast naist, 52-aastast meest ja 28-aastast naist tuttav 56-aastane naine.

Vargused
15. jaanuaril teatati, et Narvas Kangelaste tänaval asuva maja juures varastati mobiiltelefon Samsung. Kahju on 211 eurot.

15. jaanuaril teatati, et Kohtla-Järvel Sõpruse tänavale pargitud autost varastati erinevaid tööriistu. Kahju on 730 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
15. jaanuaril kella 17 ajal löödi Pärnus Uus-Sauga tänaval korteris omavahelise tüli käigus 59-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 37-aastane mees.

Vargused
12. jaanuaril kella 20 ajal avastati, et Vändra vallas Säästla külas on kinnistult varastatud roomiktraktor DT. Traktor leiti Vändra vallast Kobra küla lähedalt.

Ööl vastu 15. jaanuari tungiti Häädemeeste alevis Pärnu maanteel toitlustusasutusse, kust varastati alkoholi. Kahju on 303 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine
14. jaanuaril kella 2 ajal kaklesid Pärnus Vee tänaval meelelahutuasutuse ees omavahel 30- ja 19-aastane mees.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
14. jaanuaril kella 14 ajal löödi Aespa alevikus Ikaruse teel 44-aastast meest.

Asja omavoliline kasutamine
Ajavahemikul 12. kuni 14. jaanuarini võeti omavoliliselt kasutamiseks Kohila vallas Salutaguse külas sõiduauto Ford. Sõiduk leiti 14. jaanuaril kella 10 ajal avariilisena. Kahju on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi