Politseis registreeritud sündmused
17.01.2017


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 54 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 25 varavastast kuritegu, sealhulgas 16 vargust (kuus eluruumidest ja üks sõidukist) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Tabati 11 alkoholi- ja üks narkojoobes juht. Registreeriti 308 väärtegu. Piiril väljastati viis sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja kaks inimest. Registreeriti kaks viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
16. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänaval asuvas bussipeatuses lõi 28-aastane mees 23-aastast naist ning tekitas talle vigastusi.

Harjumaa

Vargus
16. jaanuaril teatati, et Rae vallas Lehmja külas asuvalt ehitusobjektilt varastati raadiojaamu, kütust, akutrelle, betoonilõhkuja ja teisi asju. Esialgne kahju on 2715 eurot.

Juhtum piiril
16. jaanuari hommikul saabusid Moskvast Tallinna lennujaama viieliikmeline Gruusia perekond, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Gruusia kodanikele väljastati sisenemiskeeld ning nende viisad tunnistati kehtetuks. Perekond ootab mitte-Schengen alal tagasilendu.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
14. jaanuaril teatati politseile, et öö jooksul on Puurmani vallas Pööra külas talu õuelt ärandatud punane MTD traktor. Kahju on 1800 eurot.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
16. jaanuaril sai häirekeskus teate, et Tartus Lutsu tänaval vajab meedikute abi mees, kellele on kallale tungitud. Sündmuskohale saabunud politseinikele mees kakluse kohta adekvaatseid ütluseid anda ei osanud, samuti ei mäletanud mees kes ja kuna talle kallale tungis. Kiirabi toimetas alkoholi tarvitanud 73-aastase mehe TÜ Kliinikumi tervisekontrolli. Täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. jaanuaril kella 17.50 ajal sai häirekeskus teate, et Mäksa vallas Sarakuste külas ründas võõras mees talu uksel 74-aastast meest, kes ründe tagajärjel kukkus. Pikali kukkunud mees haaras nurgast ahjuroobi, mispeale lööja põgenes. Eakas mees viga ei saanud.

Vargus
16. jaanuaril teatati politseile, et Tartus Rukki tänava eramu lukustamata keldrist varastati musta värvi Scott võistlusratas. Kahju on selgitamisel.

Juhtum piiril
17. jaanuari päeva jooksul tõkestati Koidula maanteepiiripunktis riiki sisenemine viiel veokil, millel piirivalvurid avastasid olulisi tehnilisi rikkeid. Veokid suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni vigade kõrvaldamiseks.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Vargused
16. jaanuaril teatati, et Sillamäel aiandusühistus Sputnik asuvast aiamajast varastati kaks trimmerit, jalgratas ja kaks maali. Kahju on 400 eurot.

16. jaanuaril teatati, et Kohtla-Järvel Maleva tänaval asuvast korterist varastati mobiiltelefon iPhone. Kahju on 860 eurot.

16. jaanuaril teatati, et Jõhvis Kuldreneti tänaval asuvast majast varastati aiakäru ja muid esemeid. Kahju on 300 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
15. jaanuaril kella 20 ajal löödi Väätsa alevikus korteris 54-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 18-aastane mees.

Pärnumaa
Kehaline väärkohtlemine
13. jaanuaril kella 21 ajal löödi Pärnus Riia maanteel korteris omavahelise tüli käigus 32-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.
Vargus
15. jaanuaril kella 9 ajal avastati, et Vändra alevis Pärnu-Paide maanteel on korterist varastatud ehteid. Kahju on 1050 eurot.
Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
16. jaanuaril kella 18 löödi Kohila vallas omavahelise tüli käigus 51-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi