Politseis registreeritud sündmused
18.01.2017


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 90 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 46 varavastast kuritegu, sealhulgas 34 vargust (üks eluruumidest ja üks sõidukitest) ning üks sõidukivargus ja selle omavoliline kasutamine. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai inimene vigastada. Tabati seitse alkoholijoobes juhti. Registreeriti 237 väärtegu. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu ning registreeriti kaks viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Harjumaa

Vargus
17. jaanuaril teatati, et Harkus Karikakra tänaval asuvast garaažist varastati elektritarvikuid. Esialgne kahju on väljaselgitamisel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Omavoliline sissetung
14. jaanuaril teatati politseile, et Kasepää vallas Nõmme külas on sisse tungitud talumajja, kust varastati digiboks. Kahju on selgitamisel.

Tartumaa

Ähvardamine
17. jaanuaril kella 23.25 ajal sai häirekeskus teate, et Tartus Peetri tänava kortermajas lõhub 39-aastane joobes mees naabri ukse taga ning ähvardab teda vägivallaga. Politsei toimetas joobes mehe kainenema. Laamendavast naabrist teatanud 28-aastane mees tuli üksikasjade selgitamiseks politseijaoskonda.

Vargus
11. jaanuaril avastati, et Luunja vallas Kavastu külas on ettevõtte territooriumil asuvast kütusemahutist kuu aja vältel varastatud 3197 liitrit diislikütust. Kahju on 3530 eurot.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
15. jaanuari õhtul kella 18 ajal sai häirekeskus teate, et Antsla vallas Rimmi küla bussipeatuse juures on 18-aastane noormees, kes vajab meedikute abi. Sündmuskohale saabunud politsei selgitas esmalt, et joobes 18-aastasele noormehele tungiti Rimmi külas ühes talumajas sünnipäevapeol kallale, mille tagajärjel oli noormees maha kukkunud ning viga saanud. Meedikud viisid kannatanu esmaabiks haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtumid piiril
17. jaanuaril kella 11.45 ajal saabus Koidula maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli 45-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel ning vestlusest ilmnes, et naisel puuduvad sobivad dokumendid põhjendamaks riigis viibimist ning reisi eesmärki. Naisele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ning ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

17. jaanuaril kella 15.50 ajal saabus Koidula maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli Venemaa numbrimärkidega Volvo veok. Piirivalvurid avastasid veoki kontrollimisel, et selle vasakpoolne amortisaator on kere küljest lahti tulnud, mistõttu tõkestati masina riiki sisenemine ning see suunati vigade kõrvaldamiseks tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
17. jaanuaril teatati, et Rakveres Laada tänaval paiknevas asutuses lõi 16-aastast neiut 17-aastane noormees.

Ida-Virumaa

Vargused
17. jaanuaril teatati, et Sillamäel aiandusühistus Sputnik asuvast hoonest varastati muruniiduk, trimmer, auto suverehvid ja bensiini. Kahju on 1127 eurot.

17. jaanuaril teatati, et Kohtla-Järvel Endla tänaval asuvast korterist varastati tööriistad, autovõtmed ning maja ette pargitud sõiduauto Mazda. Kahju on 750 eurot.

Juhtumid piiril
17. jaanuaril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1993. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isik viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 17 päeva, neist kõik päevad Eestis. Isikule koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ning määrati rahatrahv.

17. jaanuaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1995. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isikul puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Samuti puudusid isikul piisavad elatusvahendid Schengeni territooriumile sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
15. jaanuaril kella 17 ajal löödi Paides Pikal tänaval trepikojas 32-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Vargus
11. jaanuaril avastati, et Türi vallas Ollepa külas on talu hoovist varastatud treiler. Kahju on 1270 eurot.

Pärnumaa

Vargus
17. jaanuaril kella 10 ja 13 vahel varastati Pärnus Karja tänaval kauplusest rahakott 400 euroga.

Raplamaa

Vargused
Ööl vastu 17. jaanuari varastati Kehtna vallas Valtu-Nurme külas lukustamata ustega sõiduautost portfell koos sülearvutiga. Kahju on 1140 eurot.

Ööl vastu 17. jaanuari varastati Kehtna vallas Kaerepere alevikus saekaatrist mootorsaag Husqvarna ja muid esemeid. Kahju on 875 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
15. jaanuaril kella 2 ajal rünnati Kuressaares Talli tänaval 27-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi