Politseis registreeritud sündmused
30.01.2017


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 134 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli seitse avaliku korra rasket rikkumist, 35 varavastast kuritegu, sealhulgas 27 vargust (neli eluruumidest ja üks sõidukist). Üheksas liiklusõnnetuses sai surma üks ning vigastada 12 inimest. Tabati 37 alkoholi- ja kaks narkojoobes juhti. Registreeriti 448 väärtegu. Möödunud nädalal registreeriti kolm euro võltsimisega seotud kuritegu. Piiril väljastati 11 sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja kolm inimest. Registreeriti üks viisaeeskirja rikkumine ning neli piirirežiimi rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rasked rikkumised
27. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel toimus mitme mehe vahel kaklus. Politseinikud toimetasid 27-aastase mehe kainenema.

28. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Kivila tänaval lõi 33-aastane mees 35-aastast naist ning põhjustas talle vigastusi. Politseinikud toimetasid osapooled jaoskonda.

Kehalised väärkohtlemised
27. jaanuaril teatati, et Kristiines Sõpruse puiesteel asuvas kortermajas lõi 29-aastane mees 34-aastast naist ning põhjustas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni ning toimetasid kolm seltskonnas agressiivselt käitunud meest kainestusmajja.

27. jaanuaril teatati, et Haaberstis Õismäe teel asuvas korteris lõi 23-aastane mees 30-aastast naist ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

28. jaanuaril teatati, et Pirital Haljase teel asuvas korteris lõi 21-aastane alkoholi tarvitanud mees 26-aastast naist ning põhjustas talle valu.

28. jaanuaril teatati, et Kristiines Irise tänaval asuvas korteris toimus 21-aastase naise ja 23-aastase mehe vahel tüli, mis kasvas konfliktiks. Mõlemad pooled said vigastusi. Politseinikud toimetasid mehe jaoskonda ning kiirabi vaatas naise üle.

28. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval asuvas korteris lõi 34-aastane mees 28-aastast naist ning tekitas vigastusi. Politseinikud toimetasid osapooled täpsete asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

28. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Muhu tänaval asuvas korteris põhjustasid 31- ja 53-aastane naine teineteisele vigastusi. Politseinikud toimetasid osapooled jaoskonda.

28. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Randla tänaval asuvas korteris lõi 23-aastane mees 21-aastast naist ning tekitas talle vigastusi.

29. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Pallasti tänaval asuvas korteris põhjustas 43-aastane mees samaealisele naisele valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

29. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Uus-Maleva tänaval asuva maja trepikojas lõid 32- ja 38-aastane mees 54-aastast meest ning tekitasid talle vigastusi. Politseinikud pidasid nooremad mehed kinni.

29. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval asuvas korteris lõi 41-aastane alkoholi tarvitanud mees terava esemega 75-aastast naist ning tekitas talle kergeid vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

29. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Killustiku tänaval asuva kortermaja trepikojas lõi tuttav mees 73-aastast meest ning tekitas talle vigastusi.

Vargused
27. jaanuaril teatati, et Kesklinnas bussiga reisinud Jaapani kodanikult varastati rahakott. Esialgne kahju on 1040 eurot.

27. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel kontorist varastati kohvimasin ja juhtmevaba kõlar. Esialgne kahju on 1249 eurot.

29. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Laevastiku tänaval garaažist varastati paadimootor, mootorsaag ning kütust. Esialgne kahju on 1255 eurot.

29. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Sauna tänaval asuva klubi eest varastati velotakso. Esialgne kahju on 2000 eurot.

Harjumaa

Avaliku korra raske rikkumine
29. jaanuaril teatati, et Rae vallas Vaidasoo külas lõi 38-aastane mees 22-aastast naist ning tekitas  talle vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Kehalised väärkohtlemised
27. jaanuaril teatati, et Viimsi vallas Pringi külas asuvas eramus lõi 46-aastane alkoholi tarvitanud mees 18-aastast meest ning põhjustas talle valu.

28. jaanuaril teatati, et Haabneemes Idapõllu teel asuvas korteris põhjustas 28-aastane mees 34-aastasele naisele valu.

Vargused
28. jaanuaril teatati, et Rae vallas Lehmja külas asuvalt ehitusobjektilt varastati tööriistu, sealhulgas aku- ja löökdrell, lehepuhur ja ketassaed. Esialgne kahju on 2630 eurot.

29. jaanuaril teatati, et Maardus Veeru tänaval asuvast keldrist varastati kummipaat, kaks akudrelli ja perforaator. Esialgne kahju on 1600 eurot.

29. jaanuaril teatati, et Keila vallas Niitvälja külas asuvast suvilast varastati muruniiduk, käru, elektrisaag ja teisi asju. Esialgne kahju on 495 eurot.

Juhtumid piiril
27. jaanuaril avastati Tallinna lennujaama turvakontrollis 1996. aastal sündinud Venemaa kodanikult nuga, mis võeti hoiule.

27. jaanuaril saabus Moskvast Tallinna lennujaama 1984. aastal sündinud Venemaa kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld ning ta lahkus õhtuse lennuga Moskvasse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
28. jaanuaril sai häirekeskus teate, et Saare vallas Pällu külas tungis 49-aastane mees alkoholi tarvitamisel tekkinud tüli käigus kallale tuttavale 40-aastasele mehele ning ähvardas kööginoaga 45-aastast endist elukaaslast. Keegi tüli käigus viga ei saanud, ent joobes ja agressiivne mees toimetati kainenema.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
28. jaanuaril kella 17.30 ajal tungis joobes 79-aastane mees Tartus Aardla tänava korteris kallale oma abikaasale. Politsei viis agressiivse mehe kainenema.

29. jaanuaril kella 17.15 ajal teatati häirekeskusele, et Tartu bussijaamas tungiti kallale 61-aastasele mehele. Meedikud viisid kannatanu esmaabiks haiglasse. Peale esmaabi viidi joobes mees aga kainemema. Ründaja isikut selgitab politsei.

Vägivald võimuesindaja suhtes
28. jaanuaril kella 7 paiku teatati politseile, et Tartus TÜ Kliinikumi ees tarvitavad noored alkoholi ning lärmavad. Korrakaitsjate saabumisel muutus üks seltskonnas viibinud meestest agressiivseks ning ründas teda patrullsõidukisse paigutanud politseinikku. 20-aastane noormees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning viidi kainenema. Politseinik pöördus esmaabiks haiglasse. Peale meedikute abi jätkas ametnik tööd.

Avaliku korra raske rikkumine
28. jaanuaril kella 1.25 paiku tungiti Tartu vallas Vahi aleviku tanklas kallale alkoholi tarvitanud 18-aastasele mehele. Kannatanu pöördus esmaabiks TÜ Kliinikumi. Ründaja isikut selgitab politsei.

Võrumaa

Avaliku korra raske rikkumine
28. jaanuaril kella 1 ajal öösel tungiti Võru vallas Väimela alevikus kallale 28-aastasele alkoholi tarvitanud mehele. Meedikud viisid kannatanu esmaabiks haiglasse. Peale esmaabi toimetati mees kainenema. Ründaja isikut selgitab politsei.

Juhtumid piiril
28. jaanuaril kella 17 paiku avastasid piirivalvurid Lämmijärvel Saarepera traaversil kahtlase liikumise. Asjaolusid selgitama sõitnud piirivalvepatrull andis kahtlaselt ringiratast tiirutavatele isikutele
sõiduki sireenidega märku, kuhu poole tuleks liikuma hakata ning õigepea jõudsidki kaldale kaks meest. Piirivalvurid selgitasid, et tegemist oli Läti kaluritega, kes olid järvel liikudes ära eksinud ning ei leidnud omal käel enam tagasiteed kaldale.

28. jaanuaril kella 8.40 paiku märkasid piirivalvurid Lämmijärvel ebaseaduslikku ajutise kontrolljoone ületust Eestist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Hõljukipatrull toimetas järvelt kordonisse naise ja mehe, kellele määrati rikkumise eest rahatrahv.

27. jaanuaril kella 15 paiku helistas häirekeskusele 64-aastane mees, kes oli Peipsil tugevas udus ära eksinud. Piirivalvuritele selgitas mees, et on kõndinud välja piiripostideni, ent ringiratast tiirutades ei suuda ta kuidagi kaldale tagasi jõuda. Piirivalvurid selgitasid välja, et mees viibib Mehikoorma juures ning talle saadeti sinna järele piirkonnas viibinud hõljukimeeskond. Eksinud mees meedikute abi ei vajanud ning ta toimetati tagasi kaldale oma sõiduvahendi juurde.

27. jaanuaril kella 11.20 paiku avastasid piirivalvurid Räpina traaversilt alkoholijoobes kalamehe, kes oli järvel liikudes kaotanud nii suunataju kui ka kaaslased. Kuna nähtavust piiras tihe udu ning mehel puudus navigatsiooniseade, aitasid piirivalvurid eksinud kaluri tagasi kaldale. Kaldalt võeti ühendust joobes kaluri pojaga, kes isale järele tuli.

27. jaanuaril kella 18 paiku teatas murelik naine piirivalvuritele, et hommikul soomekelguga Kolkjast Peipsi jääle läinud abikaasa ei ole senini järvelt naasnud. Piirivalvurid said kalamehega kontakti ning erinevaid otsinguviise kasutades tuvastasid piirivalvurid lõpuks ka mehe asukoha. Kalur toimetati kaldale, meedikute abi ta ei vajanud ning ta asus koduteele.

27. jaanuaril kella 20.05 ajal kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel Venemaa registreerimismärkidega sõiduautot Mercedes-Benz. Kontrolli käigus avastasid piirivalvurid, et sõiduki tehasetähis on manipuleerimistunnustega. Sõiduvahend paigutati täiendavaks ekspertiisiks piiripunkti arestiaeda. Isik lahkus Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
27. jaanuaril tungis Kohtla-Järvel Aruserva tn korteris 56-aastane mees kallale oma 55-aastasele abikaasale. Mees on kahtlustavana kinni peetud.

28. jaanuaril tungis Kohtla-Järvel Kalevi tn maja juures 51-aastane mees kallale oma endisele elukaaslasele, 42-aastasele naisele.

29. jaanuaril lõi Narvas Puškini tn korteris 39-aastane mees oma 63-aastast ema.

Vargused
27. jaanuaril teatati politseile, et 7. jaanuaril varastati Jõhvis Nooruse tn korrusmaja trepikojast laste ATV Polaris. Kahju on 350 eurot.

28. jaanuaril varastas 50-aastane mees, kes on toime pannud vargusi korduvalt ka varem, varastas Narvas Fama tn kaubanduskeskusest erinevaid kaupu summas 42 eurot.

28. jaanuaril teatati politseile, et Kohtla-Järvel varastati Marsi tn majast akna lõhkumise teel jalgratas ja muud esemed. Kahju on 300 eurot.

28. jaanuaril teatati politseile, et Mäetaguse alevikus varastati ühe talumaja hoovist kütus ja kütusepump. Kahju on 800 eurot.

29. jaanuaril varastati Sillamäel Tallinna mnt asuvast haridusasutusest kaks monitori ja arvuti. Kahju on 1000 eurot.

Juhtumid piiril
27. jaanuaril said Vasknarva kordoni piirivalvurid kell 12.50 teate, et tugeva udu tõttu on Peipsi järve jääl eksinud 1963. aastal sündinud Venemaa kodanik ja 1976. aastal sündinud määratlemata kodakondsusega mees, mõlemad on Eesti elanikud. Sündmusele reageeris kaks Vasknarva kordoni mootorsaani toimkonda ning mehed leiti üles kell 13.40, arstiabi nad ei vajanud. Kuna mehed ei olnud registreerinud oma viibimist transpordivahendiga Peipsi järvel, määrati neile rahatrahv.

27. jaanuaril ületas Eesti elanik, 1957. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik, liikudes tugevas udus Peipsi järve jääl tõukekelguga, ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone. Mehe pidas kinni Venemaa Föderatsiooni piirivalve.

27. jaanuaril tuvastasid Narva raudtee piiripunktis piirivalvurid, et Eestisse sisenenud soovinud perekonna lastel, Venemaa Föderatsiooni kodanikel, 2009. aastal sündinud tüdrukul ja 2004. aastal sündinud poisil, ei ole kehtivat viisat. Perekond suundus tagasi Venemaale.

28. jaanuaril tuvastasid Narva-1 piiripunkti piirivalvurid Eestist väljumisel 1997. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku kontrollimise käigus, et mehele väljastatud viisa ei vastanud reisi tegelikele eesmärkidele. Viisa tunnustati kehtetuks ja mees lahkus Venemaa Föderatsiooni.

28. jaanuaril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1963. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Piirivalvurid tuvastasid, et mehel polnud kehtivat viisat ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

28. jaanuaril avastasid Narva-1 piiripunkti piirivalvurid, et Eestisse siseneda soovinud 1984.aastal sündinud Armeenia Vabariigi kodanikul puudus viisa. Mees suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

28. jaanuaril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1998. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellele väljastatud viisa ei vastanud reisi tegelikele eesmärkidele. Viisa tunnustati kehtetuks ja isik saadeti piirilt tagasi.

29. jaanuaril avastasid Narva-1 piiripunkti piirivalvurid kontrolli käigus, et riiki siseneda soovinud 1994. aastal sündinud Ukraina kodanikul puudus viisa. Naine saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
Ööl vastu 29. jaanuari varastati Lihula vallas Kirbla külas kaupluse juurest viis gaasiballooni. Kahju on 281 eurot.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
29. jaanuaril kella 21 ajal tekitati Audru vallas Kihlepa külas valu 19-aatasele naisele. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Avaliku korra rasked rikkumised
28. jaanuaril kella 1 ajal löödi Pärnus Kaevu tänaval 29-aastast meest.

29. jaanuaril kella 10 ajal löödi Sauga alevikus Tiigi tänaval 54-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi