Politseis registreeritud sündmused
02.02.2017


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 52 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas avaliku korra raske rikkumine, 26 varavastast kuritegu, sealhulgas 19 vargust (kaks eluruumidest ja üks sõidukist). Ühes liiklusõnnetuses sai vigastada üks inimene. Tabati kaheksa alkoholijoobes juhti. Registreeriti 291 väärtegu. Piiril väljastati kuus sisenemiskeeldu ning registreeriti üks viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
1. veebruaril teatati, et Kristiines Tulbi tänaval asuvas meelelahutusäris löödi 20-aastast meest ning tekitati talle vigastusi.

Kehaline väärkohtlemine
1. veebruaril teatati, et Kesklinnas Võlvi tänaval asuvas korteris toimus 65-aastase mehe ja 24-aastase naise vahel konflikt. Mõlemad osapooled tundsid valu ning politseinikud toimetasid nad juhtunu täpsete asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Vargus
1. veebruaril teatati, et Nõmmel Pärnu maanteel asuvast eramust varastati ehteid ja alkoholi. Esialgne kahju on 1580 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
2. veebruari hommikul kella 5.40 ajal tungis 40-aastane mees kallale naaberkorteris lärmanud 31- ja 30-aastasele mehele. Politsei tuvastas, et kannatanud olid enne konflikti sattumist korteris alkoholi tarvitanud ning koertermajas valjul häälel naabrite rahu rikkunud. Meedikud toimetasid kannatanud esmaabiks TÜ Kliinikumi. 40-aastase kaine mehe viisid politseinikud asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Vargus
1.veebruaril teatati politseile, et Tartus Aardla tänaval varastati rahakott koos sularahaga, dokumentide ning kliendikaartidega. Kahju on 261 eurot.

Võrumaa

Vargus
27. jaanuaril teatati politseile, et Võru vallas Raiste külas varastati talu kinnistult elektrienergia arvesti ja kaitselüliti. Kahju on 233 eurot.

Juhtumid piiril
1.veebruaril kella 8.50 paiku avastati Lämmijärvel ebaseaduslik kontrolljoone ületus Eestist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Mehikoorma mootorsaanipatrull pidas järvel kinni Läti kaluri, kes oli jalgsi kontrolljoont ületanud. Rikkuja toimetati kordonisse, kus talle määrati rahatrahv.

2.veebruaril kella 2.45 ajal tõkestati Luhamaa maanteepiiripunktis riiki sisenemine 26-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudusid asjakohased reisidokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Mehele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile anti teada, et 31. jaanuaril tuli Rakvere vallas Taaravainu küla Ringtee tn 46-aastane meest 42-aastasele naisele kallale.

Ida-Virumaa

Vargused
Kolmapäeval, 1. veebruaril teatati politseile, et Narvas Kerese tn asuvas poest varastas 57-aastane mees, kes on varem varavastaseid süütegusid toime pannud, erinevaid toiduaineid. Mees on kahtlustavana kinni peetud.

Samal päeval teatati politseile, et Narvas Fama tn asuvast kaubanduskeskusest varastas 26-aastane mees, kes on varem varavastaseid süütegusid toime pannud, pudeli alkohoolset jooki. Mees on kahtlustavana kinni peetud.

Juhtumid piiril
Narva-1 piiripunkti kaudu soovisid 1. jaanuaril Eestisse siseneda neli Venemaa Föderatsiooni kodanikku – 1955. aastal ja 1989. aastal sündinud naised ning nendega koos 2014. aastal ja 2016. aastal sündinud lapsed. Piirivalvurid tuvastasid, et nende inimeste reisieesmärk ei vastanud väljastatud viisadele, nende viisad tühistati ja inimesed lahkusid Venemaa Föderatsiooni.

Eile kell 23 paiku kontrollisid Narva kordoni piirivalvurid Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa teel Eesti Vabariigi registreerimisnumbriga sõiduautot Toyota, mida juhtis 1983. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik, kes viibis Eestis viisa alusel. Esialgsetel andmetel juhtis isik autot narkootilises joobes. Isik on kahtlustavana kinni peetud.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
29. jaanuaril avastati, et Martna vallas Jõesse külas on abihoonest varastatud mootorsaag Stihl. Kahju on 400 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi