Politseis registreeritud sündmused
06.02.2017


Nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 136 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende seas oli 1 raske tervisekahjustuse tekitamine, 10 avaliku korra rasket rikkumist ning 43 varavastast kuritegu, sealhulgas 4 röövimist ja 29 vargust (eluruumidest 4, sõidukitest 3) ning 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 9 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 14 inimest. Tabati 72 alkoholijoobes ja 4 narkojoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 460. Piirilt väljastati 11 sisenemiskeeldu ja registreeriti 2 riigipiiri ebaseaduslikku ületamist (peeti kinni 2 inimest).

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rasked rikkumised
4. veebruaril teatati, et Pärnu maanteel löödi 33-aastast meest, kes viidi kontrolliks haiglasse. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 22-aastase mehe.

4. veebruaril teatati, et Tööstuse tänava baaris toimus konflikt 32-aastase mehe ja naisterahva vahel, mille tagajärjel naine lõi meest taburetiga pähe.

5. veebruaril teatati, et E. Vilde teel lõi tuttav mees 57-aastast meest.

Kehalised väärkohtlemised
3. veebruaril teatati, et Mahtra tänava korteris tekitas peretüli käigus 44-aastane mees füüsilist valu 44-aastasele naisele.

3. veebruaril teatati, et Astangu tänava korteris tungiti peretüli käigus kallale 37-aastasele naisele, kes viidi tervisekontrolliks haiglasse. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 38-aastase mehe.

4. veebruaril teatati, et Paavli tänava korteris tungis peretüli käigus joobes mees kallale 54-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 43-aastase mehe.

4. veebruaril teatati, et Soo tänava korteris toimus tüli 27-aastase mehe ja 21-aastase mehe vahel.

4. veebruaril teatati, et Varsallika tänaval tekkis konflikt joobes mehe ja naise vahel, mille tagajärjel tekitati vigastusi 34-aastasele naisele.

5. veebruaril teatati peretülist Kirsi tänaval, kus kaks joobes naisterahvast läksid kaklema. 42-aastane naine viidi haiglasse kontrolli. 37-aastane naine peeti kinni.

5. veebruaril teatati, et Mahtra tänaval tungiti peretüli käigus 56-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 58-aastase mehe.

5. veebruaril teatati, et Hõbekuuse tee eramus tekkis konflikt, mille käigus löödi 20-aastast meest.

5. veebruaril teatati, et Toompuiesteel tekkis konflikt turvatöötaja ning 50-aastase joobes mehe vahel, kes peeti kinni.

5. veebruaril teatati, et Võru tänava kortermaja trepikojas löödi 46-aastast meest.

Vargused
3. veebruaril teatati, et Kaera tänava garaažist varastati tööriistu. Kahju on 1520 eurot.

3. veebruaril teatati, et Kullassepa tänaval varastatu avaldaja põuetaskust rahakott. Kahju on 1250 eurot.

5. veebruaril teatati, et A. Adamsoni tänaval pargitud sõidukisse murti sisse ja varastati sülearvuti. Kahju on 1350 eurot.

5. veebruaril teatas avaldaja, et tarvitas Maakri tänava korteris alkoholi koos juhututtavatega ning ärgates avastas, et korterist on kadunud sularaha 4200 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemised
4. veebruaril teatati, et Kuusalu vallas Kasispea külas tekkis naabrite vahel konflikt, mille tagajärjel löödi 47-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 59-aastase mehe.

5. veebruaril teatati, et Kose aleviku eramus löödi peretüli käigus löödi 52-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 48-aastase mehe.

5. veebruaril teatati, et Tabasalus Kooli tänava korteris rünnati peretüli käigus 54-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 51-aastase mehe.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
5. veebruaril varastati Tartus Lääne tänava garaažis ukse eest Respo järelhaagis. Kahju on selgitamisel.

5. veebruaril avastati, et Võnnus alevikus Ringi teel asuvast eramust ja selle kõrvalhoonest on viimase kuu jooksul varastatud 4 pakettakent, uks ja televiisor. Kahju on selgitamisel.

Kehaline väärkohtlemine
4. veebruari õhtul kella 21.25 paiku tungis alkoholijoobes 42-aastane mees Tartus Pikk tänaval asuvas korteris tüli käigus kallale 33-aastasele vennale. Meedikud andsid kannatanule esmaabi. Politsei viis agressiivsema osapoole kainenema.

Avaliku korra raske rikkumine
4. veebruaril öösel kella 2.55 paiku tungis 32-aastane mees Tartus Suur-Kaare tänava pubis tüli käigus kallale 31-aastasele mehele. Politsei toimetas tüli osapooled asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Valgamaa

Omavoliline sissetung
3. veebruaril teatati politseile, et viimase nädala jooksul murti Valgas Pargi tänaval sisse eramusse ja garaaži. Majas ja kõrvalhoones paisati kõik esemed segamini ning sobrati kappides.  Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
5. veebruaril kella 23 ajal saabus Koidula maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale Eesti numbrimärkidega haagisega Scania veok. Autorongi kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et veoki üks esimene rehv on tugevalt kahjustunud ning masina tuuleklaasil on ohtlik liikluse jälgimist raskendav kahjustus, mistõttu suunati veok erakorralisele ülevaatusele.

4. veebruaril kella 14.20 paiku saabus Koidula maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale Eesti numbrimärkidega Volvo veok, mille kontrollimisel avastati ohtlik pidurisüsteemi rike. Juht raskeveokiga saadeti erakorralisele ülevaatusele.

4. jaanuaril 13.15 ajal saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale 20-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel ning isiku küsitlemisel tuvastasid piirivalvurid, et mehe reisieesmärk ning ütlused riigis viibimiseks olid vastuolulised. Talle koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

3.  veebruaril kella 19 paiku saabus Koidula maanteepiiripunkti riigist väljuvale suunale piirikontrolli Eesti numbrimärgiga Toyota Land Cruiser, mida juhtis 54-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Sõiduki kontrollimisel avastasid piirivalvurid masinast Eestis keelatud antiradari. Juht loovutas seadeldise piirivalvuritele ning lahkus riigist.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Röövimine
5. veebruaril tungisid 20-aastane ja 36-aastane mees Rakveres Võidu tänaval kallale kahele mehele vanuses 20 ja 26 eluaastat ning võtsid ära viimaste mobiiltelefonid. Politsei pidas mehed kahtlustatavatena kinni.

Ida-Virumaa

Röövimised
3. veebruaril tungisid kaks meest Narvas Vestervalli tänaval kallale 48-aastasele mehele ja varastasid temalt mobiiltelefoni ja sularaha. Kahju on 115 eurot.

4. veebruaril tõukas tundmatu mees Kohtla-Järvel Katse tänaval 82-aastast naist ja rebis ära käekoti, milles oli sularaha 31 eurot, pensionitunnistus ja pangakaart.

Avaliku korra raske rikkumine
3. veebruaril tungisid kolm noormeest Jõhvis Narva maanteel kallale 15-aastasele noormehele.

Kehalised väärkohtlemised
3. veebruaril tungis 33-aastasele naisele Kohtla-Järvel Põhja alleel asuvas korteris kallale tema 23-aastane elukaaslane.

4. veebruaril lõi 33-aastane mees Narvas Võidu tänaval asuvas korteris korduvalt 35-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

4. veebruaril tungis 29-aastane mees Narvas Kreenholmi tänava korteris kallale oma elukaaslasele, 26-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

4. veebruaril tungis 33-aastane mees Narvas Sepa tänaval asuvas korteris kallale 48-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

4. veebruaril tungis 32-aastane mees Narvas Puškini tänava korteris kallale 41-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

5. veebruaril teatati, et Kohtla-Järvel Uuel tänaval asuvas korteris peksis 41-aastane mees oma 55-aastast abikaasat.

5. veebruaril lõi 25-aastane mees Narvas Tallinna maanteel töökohustusi täitvat 58-aastast meditsiinitöötajat.

Vargused
4. veebruaril teatati politseile, et Narvas Tallinna maanteel varastati 31-aastasele naisele kuuluv seljakott, milles oli tahvelarvuti. Kahju on 520 eurot.

5. veebruaril teatati, et Sillamäel Tšakalovi tänaval asuvas kirikus varastati käekotist mobiiltelefon Samsung ja rahakott dokumentidega. Vargusega tekitatud kahju on 350 eurot. Politsei pidas varguses kahtlustatavana kinni 36-aastase naise.

Asja omavoliline kasutamine
4. veebruaril ärandati Narvas A-A. Tiimanni tänavalt sõiduauto Hyundai. Politsei leidis sõiduki.

Juhtumid piiril
4. veebruaril saabusid Narva raudteepiiripunkti riiki sisenevale suunale 1983. aastal ja 2005. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodanikku. Isikute kontrollimisel selgus, et neil puuduvad vajalikud dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

4. veebruaril saabusid Narva raudteepiiripunkti riiki sisenevale suunale 1982. aastal, 2015.aastal ja kaks 2008. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodanikku. Isikute kontrollimisel selgus, et neil puuduvad vajalikud dokumendid riiki sisenemiseks. Isikutele väljastati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

4. veebruaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1962. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle reisi eesmärk ei vastanud viisal märgitule. Isiku viisa tunnistati kehtetuks, talle väljastati sisenemiskeeld ning suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

5. veebruaril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1991. aastal ja 1993. aasal sündinud Moldova Vabariigi kodanikud, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Avaliku korra raske rikkumine
4. veebruaril kella 3 ajal löödi Haapsalus Posti tänaval majas 31-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Pärnumaa

Vargus
5. veebruaril avastati, et Pärnus Haapsalu maanteel on majast varastatud ehitustööriistu. Kahju on 1170 eurot.

Otsingu- ja päästejuhtum
5. veebruaril kella 13 ajal anti teada, et Pärnu lahel umbes viie kilomeetri kaugusel kaldast vajus läbi jää kalameeste mootorsaan. Saaniga koos liigelnud kolm kalameest õnnetuses kannatada ei saanud. Pärnu politseijaoskonna merepäästjad toimetasid saani kaotanud kolm Läti kalameest kaldale. Läbi jää vajunud sõiduvahendil olid ka meeste isiklikud asjad ja nende seas sõiduauto võtmed, mistõttu olid mehed sunnitud auto ööseks randa jätma. Täna proovivad kalurid leida võimaluse saani veest välja  saamiseks. Politsei tuletab meelde, et Pärnu lahe jääolud on muutlikud ja jääle minek on ohtlik.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi