Politseis registreeritud sündmused
07.02.2017


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 88 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas avaliku korra raske rikkumine, 46 varavastast kuritegu, sealhulgas röövimine ja 32 vargust (viis eluruumidest ja neli sõidukitest). Seitsmes liiklusõnnetuses sai vigastada seitse inimest. Tabati 12 alkoholi- ja kaks narkojoobes juhti. Registreeriti 350 väärtegu. Möödunud nädalal registreeriti kaks euro võltsimisega seotud kuritegu. Eestist saadeti välja kaks inimest ning registreeriti üks viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
6. veebruaril teatati, et Kristiines Paldiski maanteel asuvas korteris lõi 52-aastane mees alkoholi tarvitamise käigus aasta vanemat meest ning tekitas talle vigastusi.

6. veebruaril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval asuvas korteris lõi 37-aastane mees noormeest ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid vanema mehe kinni.

6. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Pelguranna tänaval asuvas korteris lõi 37-aastane mees 41-aastast naist ning põhjustas talle valu.

Vargused
6. veebruaril teatati, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval asuvas pubis varastati jopetaskust nutitelefon. Esialgne kahju on 1019 eurot.

6. veebruaril teatati, et Kesklinnas J. Köleri tänaval seisnud sõiduautost Chevrolet varastati tööriistu. Esialgne kahju on 1750 eurot.

Omastamine
6. veebruaril teatati, et Lasnamäel Pae tänaval asuvas korteris omastas 51-aastane üürnik võõrast vara. Esialgne kahju on 1855 eurot.

Harjumaa

Vargus
6. veebruaril teatati, et Raasiku alevikus Tallinna maanteel seisnud Ford Transitist varastati tööriistu ja remonditarvikuid. Esialgne kahju on 1093 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargused
Ööl vastu 6. veebruari siseneti Jõgeval Suure tänava lukustamata korterisse, kust varastati rahakott dokumentidega, võtmeid ja erinevat elektroonikat. Kahju on 420 eurot.

4. veebruaril murti Jõgeva vallas Mooritsa külas sisse ehitusjärgus eramusse ja selle kõrvalhoonetesse, kust varastati tööriistu. Kahju on 2000 eurot.

3. veebruaril murti Jõgeva vallas Võduvere külas sisse eramusse, kust varastati uus Philipsi teler, Makita saag, laelamp ning alkohoolseid jooke. Kahju on selgitamisel.

Avaliku korra raske rikkumine
3. veebruaril kella 18 paiku tungis 47-aastane joobes mees Jõgeval Estakaadi tänava bussijaamas kallale 60-aastasele naisele ja 19-aastasele noormehele. Politsei pidas ründaja kinni.

Tartumaa

Vargus
5. veebruari pealelõunal varastati Tartus Sõpruse puiestee bussipeatuse läheduses alaealise lapse taskust iPhone mobiiltelefon. Kahju on 400 eurot.

Viljandimaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
4. veebruari õhtul kella 21.15 ajal teatati politseile, et Viljandis Turu tänava korteris tungis ühise alkoholi tarvitamise käigus joobes 56-aastane mees tüli ajal noaga kallale tuttavale 32-aastasele mehele. Meedikud toimetasid kannatanu Viljandi haiglasse. Meedikute sõnul ei ole mehe vigastused eluohtlikud, ent ta jääb siiski mõneks ajaks haiglaravile. Politsei pidas lööja kinni ning toimetas jaoskonda. Korteris viibis veel kaks meest, kelle politseinikud esmalt asjaolude selgitamiseks jaoskonda viisid ning seejärel kainenema paigutasid.

Juhtum piiril
6. veebruaril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiri- ja  migratsioonijärelevalve talituse töötajad Võru linnas renoveeritava lasteasutuse ehitusobjektil, kas seal töötavatel välismaalastel on seaduslik alus riigis viibimiseks ja töötamiseks. Kokku kontrolliti 9 juriidilist isikut ja 44 füüsilist isikut. Kontrolli käigus Eestis seadusliku aluseta viibivaid ja töötavaid ega ka tagaotsitavaid isikuid ei tuvastatud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
6. veebruaril teatati, et Vinni vallas Aruvälja külas asuvast talu aidast varastati mootorsaag Stihl. Kahju on 650 eurot.

Ida-Virumaa

Röövimine
6. veebruaril teatati, et Kohtla-Järvel Järveküla teel asuvas pargis rünnati 68-aastast naist rebides käest tema koti, milles olid dokumendid, sularaha summas 180 eurot ja muid esemeid. Kahju kokku on 261 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
7. veebruaril kella 1 ajal löödi Pärnus Piiri tänaval majas omavahelise tüli käigus 37-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Raplamaa

Vargus
5. veebruaril kella 4 ajal varastati Raplas Kauba tänaval meelelahutusasutuses mobiiltelefon iPhone. Kahju on 400 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
4. veebruaril kella 2 ajal löödi Kuressaares Smuuli tänaval korteris omavahelise tüli käigus 54-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi