Politseis registreeritud sündmused
16.02.2017


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 64 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas avaliku korra raske rikkumine, 31 varavastast kuritegu, sealhulgas 25 vargust. Ühes liiklusõnnetuses sai vigastada kaks inimest. Tabati kümme alkoholi- ja üks narkojoobes juht. Registreeriti 365 väärtegu. Piiril väljastati üks sisenemiskeeld, registreeriti üks riigipiiri ebaseaduslik ületus ning üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
15. veebruaril teatati, et Lasnamäel Võidujooksu tänaval löödi 59-aastast naist ning 31-aastast meest ning põhjustati neile valu.

15. veebruaril teatati, et Kesklinnas Roseni tänava hotellis põhjustas 52-aastane naine 57-aastasele mehele vigastusi. Politseinikud toimetasid alkoholi tarvitanud Soome kodanikud asjaolude väljaselgitamiseks jaoskonda.

15. veebruaril teatati, et Lasnamäel Paasiku tänaval asuvas korteris lõi noormees 59-aastast meest ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud toimetasid noormehe haiglasse.

Vargus
15. veebruaril teatati, et Kia Sportage’ist varastati sülearvutikott ja teisi asju. Esialgne kahju on 2526 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
15. veebruaril teatati, et Muuga külas Lasketiiru teel asuvas eramus lõi 31-aastane mees 43-aastast naist ning tekitas talle valu. Politseinikud kuulasid mõlema osapoole versioone juhtunust ning alustati kriminaalmenetlust.

Vargus
15. veebruaril teatati, et Saue vallas Vatsla külas asuvast eramust varastati sularaha. Esialgne kahju on 655 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
14. veebruaril avastati, et Luunja vallas Sääskülas on sisse murtud garaaži, kust varastati T40 traktor, Makita muruniiduk, Husqvarna võsalõikur, Ryobi murutrimmer ja õunapurustaja. Vargusega tekitatud kahju on 2820 eurot.

Juhtumid piiril
16. veebruaril kella 4.45 ajal tõkestati Luhamaa maanteepiiripunktis riiki sisenemine 23-aastasel India Vabariigi kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Isik saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

15. veebruaril kella 7.49 ajal avastasid piirivalvurid Mikitamäe vallas Beresje küla lähedal Pihkva järvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse kahe isiku poolt Eestist Venemaa Föderatsiooni. Naaberriigi piirivalvurid pidasid kinni 68- ja 24-aastase Läti Vabariigi kodaniku. Mehed anti asjaolude selgitamiseks üle Eesti piirivalvuritele.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Juhtum piiril
15. veebruaril kontrollis piirivalve kaatritoimkond Narva veehoidlal paati, mis viibis ajutisele kontrolljoonele lähemal, kui lubatud. Paadis viibinud 1961. aastal ja 1950. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanikke hoiatati suuliselt ning nad suunati tagasi piirirežiimi alalt välja.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine
12. veebruaril kella 4 ajal löödi Pärnus Hommiku tänaval meelelahutusasutuses 45-aastast meest.

Vargused
10. veebruaril kella 21 ajal varastati Pärnus Riia maanteel kaupluse eest rattahoidlast lukustamata jalgratas Classic. Kahju on 369 eurot.

15. veebruaril kella 4 ajal avastati Pärnus Aia tänaval korteris, et koosviibimise käigus on rahakotist varastatud 800 eurot sularaha.

Otsingu- ja päästejuhtum
15. veebruaril kella 18 ajal anti häirekeskusele teada, et Pärnu lahel on udu tõttu eksinud kalastaja. Teataja sõnul oli Lätist Pärnusse kalastama tulnud mees läinud kaaslastega jääle Hirve tänava kandist, kuid eraldus hiljem kaaslastest. Eeldatavasti võis mees liikuda kaldast umbes 10-12 kilomeetri kaugusel. Politsei merepäästjad alustasid mootorkelguga eksinud kalastaja otsinguid, olles pidevalt telefoniühenduses otsitavaga. Politseinike juhendamise põhjal suutis mees leida õige suuna ja liikuda kalda suunas. Kell 21.15 andis kalastaja teada, et näeb kallast ja kell 21.37 jõudis mees Reiu kandis kaldale. Meditsiinilist abi eksinud 64-aastane kalamees ei vajanud. Politsei tuletab meelde, et Pärnu lahe jääle minek on ohtlik ja jääle minnes tuleks kaasa võtta nii navigatsioonivahendid, laetud akuga veekindlas pakendis mobiiltelefon kui ka päästevahendid.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi