Politseis registreeritud sündmused
21.02.2017


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 79 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas tapmine, avaliku korra raske rikkumine, 37 varavastast kuritegu, sealhulgas 26 vargust (viis eluruumidest ja kolm sõidukitest). Kaheksas liiklusõnnetuses sai vigastada kümme inimest. Joobes juhid põhjustasid kaks õnnetust. Tabati 12 alkoholi- ja üks narkojoobes juht. Registreeriti 389 väärtegu. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
20. veebruaril teatati, et Mustamäel E. Vilde teel asuvas korteris lõi juhututtav 46-aastast meest ning tekitas talle vigastusi.

20. veebruaril teatati, et Lasnamäel Pae tänaval asuvas korteris lõi 48-aastane mees 74-aastast meest ning põhjustas talle valu. Politseinikud pidasid noorema mehe kinni.

20. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Karjamaa tänaval asuvas korteris lõi 40-aastane mees 30-aastast naist ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
20. veebruaril teatati, et Kristiines Tulika põigul asuvast ruumist varastati kontroller Pioneer RX. Esialgne kahju on 1400 eurot.

Harjumaa

Vargused
20. veebruaril teatati, et Harku vallas Kumna külas asuvast ehitusobjektilt varastati kaablit. Esialgne kahju on 4800 eurot.

20. veebruaril teatati, et Vasalemma vallas Veskikülas asuvast talumajast varastati tehnikat, alkoholi ja rahakott. Esialgne kahju on 1130 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. veebruaril kella 13.30 paiku teatati politseile, et Elvas Tartu maanteel asuvas korteris tungis alkoholi tarvitanud 41-aastane mees kallale 46-aastasele elukaaslasele. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas ta asjaolude selgitamiseks jaoskonda. Ütlusi andma toodi ka kannatanu.

Vargus
18. veebruaril teatati politseile, et Tartus Anne tänava kortermaja kõrval seisnud Iveco veokilt varastati kaks akut. Kahju on 400 eurot.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
19. veebruaril kella 5 ajal varahommikul tungis alkoholi tarvitanud 18-aastane mees Valga linnas Turu tänaval asuvas meelelahutuasutuses kallale 26-aastasele mehele. Politsei viis lööja kainenema. Kannatanu meedikute abi ei vajanud ning politsei viis mehe koju.

Juhtumid piiril
20. veebruaril kella 17.45 ajal teatas murelik inimene, et hommikul suundus Ranna külast Peipsile kalastama eakas naabrimees, kes pole seniajani koju tagasi saabunud. Teataja sõnul ei vasta mees ka oma telefonile. Piirivalvurid läksid mureliku naise palvel piirkonda kontrollima. Puhkebaasi juurest kaldalt leidsid piirivalvurid kaluri sõiduauto. Paraku avastasid piirivalvurid kontrollimise käigus veekogu kaldast umbes 200meetri kauguselt jääaugust 81-aastase mehe surnukeha. Kaldale toodud surnukeha saadeti surmapõhjuste väljaselgitamiseks lahangule.

20. veebruaril kella 9 ajal saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli Vene numbrimärkidega sõiduauto Toyota. Juhi kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et autot juhtinud naise juhiluba on kehtetu. Naisele määrati kiirmenetluse otsusega rahatrahv. Naisele saabus appi juhtimisõigusega isik, kellega ühiselt oma teekonda jätkati.

21. veebruaril kella 1.15 ajal saabus Koidula maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli Vene numbrimärkidega Volvo veok, mille täiendaval kontrollimisel tuvastati mitmeid tehnilisi rikkeid. Kuna veokijuhil puudusid vajalikud töövahendid vigade kõrvaldamiseks, suunati ta koos veokiga tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vägivald võimuesindaja vastu
20. veebruaril kella 20.30 ajal tungis 26-aastane mees Rakveres Ülase tänaval asuva maja juures kallale 23-aastasele patrullpolitseinikule ning lõi teda. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Tapmine
20. veebruaril leiti Kohtla-Järvel Põhja alleel asuva ühiselamu toast 66-aastase mehe vägivallatunnustega surnukeha.

Kehalised väärkohtlemised
20. veebruaril teatati, et Kohtla-Järvel Estonia puiesteel löödi terariistaga 40-aastast meest.

20. veebruaril teatati, et Narvas Joala tänaval asuvas korteris ründas 44-aastast naist tema elukaaslane.

20. veebruaril teatati, et Sillamäel Viru puiesteel asuvas korteris lõi 69-aastast naist tema 47-aastane poeg.

Juhtumid piiril
20. veebruaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1966. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isikul puudus kehtiv viisa või elamisluba riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

20. veebruaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1985. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isikule väljastatud Eesti Vabariigi Schengeni äriviisat kasutati turismi eesmärgil. Isiku viisa tunnistati kehtetuks ning piiril väljastati sisenemiskeeld. Isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused
17. veebruaril kella 19 ajal avastati, et Pärnus Lehe tänaval on korterist varastatud ehtekarp, mobiiltelefon Samsung ja naiste käekott. Kahju on 6105 eurot.
20. veebruaril avastati, et Audru vallas Lemmetsa külas on hoonest varastatud Bullerjani ahi. Kahju on 900 eurot.

Raplamaa

Vargus
20. veebruaril kella 19 ajal varastati Raplas Tallinna maanteel kohvikust 750 eurot sularaha.

Saaremaa

Avaliku korra raske rikkumine
19. veebruaril kella 3 ajal löödi Kuressaares Tallinna tänaval meelelahutusasutuses 27-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi