Politseis registreeritud sündmused
05.04.2017


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 84 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 3 avaliku korra rasket rikkumist, 37 varavastast kuritegu, sealhulgas 25 vargust (3 eluruumidest ja 1 sõidukitest). Registreeriti 3 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga 4 inimest. Tabati 8 alkoholijoobes juhti. Registreeriti 357 väärtegu. Piiril registreeriti 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn
 
Avaliku korra rasked rikkumised
4. aprillil teatati, et Kesklinnas Väike-Karja tänaval löödi 27-aastast meest ning tekitati talle tervisekahjustusi. Politseinikud toimetasid osapooled jaoskonda.
 
4. aprillil teatati, et Lasnamäel Peterburi teel asuvas söögikohas löödi pudeliga 31-aastast meest ning tekitati talle tervisekahjustusi. Politseile on teo võimalik toimepanija teada. Kiirabi vaatas sündmuskohal kannatanu vigastused üle.
 
Kehalised väärkohtlemised
4. aprillil teatati, et Kesklinnas Vabaduse väljakul toimus alkoholi tarvitanud elukaaslaste, 33-aastase mehe ja 36-aastase naise vahel konflikt, mille tagajärjel said mõlemad vigastada. Politseinikud toimetasid pooled jaoskonda.
4. aprillil teatati, et Mustamäel Ehitajate tee korteris löödi 34-aastast naist ning tekitati talle tervisekahjustusi. Teo võimalik toimepanija on politseile teada.
 
4. aprillil teatati, et Lasnamäel Pae tänaval asuvas korteris lõi 35-aastane mees 41-aastast naist ning põhjustas elukaaslasele valu.
 
4. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval asuvas korteris lõi 56-aastane mees 54-aastast naist ning tekitas elukaaslasele vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.
 
Vargused
4. aprillil teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel asuvast salongist varastati sülearvuti ja näohooldusvahendeid. Esialgne kahju on 5800 eurot.
 
4. aprillil teatati, et Kesklinnas Raua tänaval seisnud sõiduautost Volkswagen varastati sülearvuti Lenovo. Esialgne kahju on 1100 eurot.
 
Juhtumid piiril
4. aprillil avastati lennujaama turvakontrollis reisija, 1991. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodaniku käsipagasist padrun. Padrun võeti hoiule Tallinna piiripunkti, mees jõudis reisile.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
4. aprilli õhtul kella 20 ajal puhkes Tartus Nõlvaku tänaval tüli, mille käigus lõi 25-aastane naine 29-aastast meest. Kannatanu pöördus esmaabiks traumapunkti.

Valgamaa

Asja rikkumine ja hävitamine
3. aprilli õhtul sai häirekeskus teate, et Helme vallas Holdre külas põleb saun. Mõned tunnid hiljem laekus uus teade, et samas külas põleb kaalukoda. Päästjad kustutasid mõlemad tulekahjud. Inimesed põlengutes viga ei saanud. Tulekahjude üksikasjad on selgitamisel.

IDA REFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
4. aprillil teatati politseile, et Rakveres Võimla tänaval asuvalt ehitusobjektilt varastati pinnasetihendaja. Kahju on 1500 eurot.

Ida-Virumaa

Vargused
3. aprillil varastati Kohtla-Järvel Järveküla teel asuva kooli seinalt valvekaamera. Kahju on 250 eurot.

4. aprillil varastas 56-aastane mees Narvas Kangelaste tänaval asuvast kauplusest ehteid 312 euro väärtuses. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

4. aprillil murti Kohtla-Järvel Põhja alleel korterisse ja varastati sularaha, mängukonsool, mobiiltelefon ning kuldehteid. Kahju on 8200 eurot.

Juhtumid piiril:
4. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1998. aastal sündinud Vene föderatsiooni kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et ta on Schengeni territooriumil seadusliku aluseta viibinud kuus kalendripäeva, neist kõik päevad Eesti Vabariigis. Isikule määrati rahatrahv ja ta suunati Vene Föderatsiooni.

4. aprillil avastasid Narva kordoni ametnikud Narva jõest nõuetekohaselt tähistamata mõrra, mis eemaldati püügilt. Mõrd toimetati Narva kordonisse.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Kehaline väärkohtlemine
Ööl vastu 5. aprilli sai politsei teate, et Kohila vallas Aespa alevikus rünnati 45-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi. Kannatanu toimetati haiglasse. Kõik juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi