Politseis registreeritud sündmused
10.04.2017


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 141 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 11 avaliku korra rasket rikkumist, 47 varavastast kuritegu, sealhulgas 30 vargust (kaheksa eluruumidest ja kaks sõidukitest) ja üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Kaheksas liiklusõnnetuses sai vigastada kümme inimest. Joobes juhid põhjustasid kolm liiklusõnnetust. Tabati 49 alkoholi- ja üks narkojoobes juht. Registreeriti 444 väärtegu. Möödunud nädalal registreeriti kaks euro võltsimisega seotud kuritegu. Piiril väljastati 18 sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja kaks inimest. Registreeriti kaks viisaeeskirja rikkumist, üks salakaubavedamise juhtum ning dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rasked rikkumised
7. aprillil teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel lõi 59-aastane mees 67-aastast naist ning põhjustas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

8. aprillil teatati, et Kesklinnas Sauna tänaval asuvas baaris löödi 39-aastast meest ning põhjustati talle valu.

8. aprillil teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval toimus konflikt, mille tagajärjel said viga 35- ja 37-aastane mees. Kiirabi toimetas mehed haiglasse kontrolli.

8. aprillil teatati, et Haaberstis Õismäe teel löödi 39-aastast meest ning tekitati talle tervisekahjustusi.

9. aprillil teatati, et Pirital Merivälja teel asuvas parklas lõi 27-aastane mees lõi meest ja naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Kehalised väärkohtlemised
7. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänava korteris lõi 35-aastane mees 28-aastast meest ning põhjustas talle valu. Politseinikud pidasid vanema mehe kinni.

8. aprillil teatati, et Lasnamäel Virbi tänaval lõi 36-aastane mees 45-aastast naist ning põhjustas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

8. aprillil teatati, et Haaberstis Õismäe teel asuvas korteris lõi 21-aastane naine perekonnaliiget ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi vaadates 48-aastase naise üle ning politseinikud toimetasid noorema naise jaoskonda.

9. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval asuvas korteris lõi 55-aastane alkoholi tarvitanud naine terava esemega 62-aastast meest ning tekitas talle vigastusi. Kiirabi toimetas peahaavaga mehe haiglasse ning politseinikud pidasid naise kinni.

Harjumaa

Avaliku korra raske rikkumine
9. aprillil teatati, et Jüri alevikus asuvas tanklas lõi tundmatu mees 50-aastast meest ning põhjustas talle valu.

Kehalised väärkohtlemised
7. aprillil teatati, et Raasiku vallas Kalesi külas viskas 61-aastane mees 51-aastast naist tuhatoosiga pea piirkonda. Politseinikud pidasid mehe kinni.

7. aprillil teatati, et Maardus Ringi tänaval asuvas korteris lõi 28-aastane alkoholi tarvitanud naine 30-aastast meest tooliga ning põhjustas talle vigastusi. Politseinikud pidasid naise kinni.

9. aprillil teatati, et Rummu alevikus Sireli tänaval asuvas korteris lõi 27-aastane mees 24-aastast elukaaslast ning põhjustas naisele vigastusi.

9. aprillil teatati, et Maardu linnas Peterselli teel asuvas eramus lõi 41-aastane mees 37-aastast naist ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

9. aprillil teatati, et Kehras Niidu tänaval asuvas eramus lõi 27-aastane mees 60-aastast meest. Politseinikud toimetasid mehe jaoskonda.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vägivald võimuesindaja suhtes
9. aprillil kella 23.50 paiku sai politsei väljakutse Tartus Laial tänaval asuvasse baari, kus joobes klient laua taha magama oli jäänud. Ülesäratatud ning baarist väljatoimetatud noormees muutus politseisõiduki juures aga agressiivseks ning lõi ametnikku. Agressiivne noormees koos purjus sõbrannaga toimetati arestimajja kainenema. Politseinik rüseluses viga ei saanud ning ta jätkas teenistust.

Avaliku korra rasked rikkumised
8. aprilli õhtul tungiti Tähtvere vallas Vorbuse külas Emajõe ääres kallale seal kalastanud 36-aastasele mehele. Alkoholi tarvitanud kalamehe viisid meedikud esmaabiks traumapunkti. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. aprilli õhtupoolikul kella 19.30 paiku sai politsei väljakutse Tartus Anne tänavale, kus noorukid lõhkusid kortermaja juures tänaval klaasist pudeleid. Noorukeid keelama läinud 26-aastase mehe ja lõhkujate vahel puhkes tüli, mis päädis rüselusega. Kähmlema läinud isikud meedikute abi ei vajanud. Politsei toimetas lõhkujad asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Kehalised väärkohtlemised
8. aprillil löödi Tartus Salme tänava kortermajas alkoholi tarvitanud 53-aastast meest. Meedikud viisid mehe esmaabiks traumapunkti.

8. aprilli keskpäeval sai politsei väljakutse Tartus Jänese tänava korterisse, kus ühise alkoholi tarvitamise käigus oli noaga löödud 58-aastast meest. Meedikud viisid kannatanu esmaabiks haiglasse. Korteris viibinud kaks joobes meest viidi aga esmalt kainenema.

Vargus
9. aprilli keskpäeval avastati, et Tartus Kastani tänaval on sisse murtud korterisse, kust varastati ehteid ja hõbelusikad. Kahju on selgitamisel.

Valgamaa

Avaliku korra raske rikkumine
8. aprilli pealelõunal sai politsei väljakutse Karula valda Lüllemäe külla, kus 25-aastane mees oli relvataolise esemega inimesi sihtinud ning relvast kaks lasku õhku teinud. Sündmuskohale saabunud politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Maja trepikojast leidis politsei stardipüstoli ning kinnipeetud mehe juurest paukpadruni. Kinnipeetud mees viidi arestimajja ning stardipüstol võeti politseisse hoiule.

Juhtumid piiril
7. aprillil hommikul kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel 42-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 58 päeva seadusliku aluseta. Naisele määrati rahatrahv, kehtestati kolmeks aastaks sissesõidukeeld ning tal lubati riigist lahkuda.

7. aprilli pealelõunal kella 15 paiku peatasid piirivalvurid Võrumaal Vastseliina vallas Kapera külas kontrolliks kahtlustäratanud sõiduauto Opel Combo. Sõidukid viibis kaks 18-aastast meest. Masina kontrollimisel avastasid piirivalvurid selle pakiruumist kuus musta kilesse pakitud kasti. Mehed koos sõiduki ning selle pakiruumis olnud 60 000 sigaretiga toimetati Võru politseimajja. Juhtumiga tegeleb edasi Maksu- ja Tolliamet.

9. aprillil öösel ajal peeti Luhamaa piiripunktis Eestisse saabumisel kinni Valgevene numbrimärgiga sõiduauto Mazda, mida juhtis 37-aastane valgevenelane. Piirivalvurid tuvastasid kontrolli käigus, et masina tehasetähis oli manipuleerimistunnustega. Sõiduk paigutati täiendavateks toiminguteks arestiplatsile ning isik lahkus jalgsi Venemaale.
IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
7. aprillil teatati, et Kiviõli linnas Soo tänaval asuvas korteris peksis 19-aastast noormeest tuttav 25-aastane mees.

7. aprillil teatati, et Narvas Tallinna maanteel asuvas korteris lõi 41-aastast naist tuttav 54-aastane mees. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

7. aprillil teatati, et Sillamäel, Gagarini tänaval asuvas korteris tungis 41-aastasele naisele kallale tema 37-aastane abikaasa. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
7. aprillil teatati, et Narvas Pähklimäe tänaval asuva korterelamu keldriboksist varastati muusikakeskus Sony, videokaamera Sony ja muid esemeid. Vargusega tekitati kahju summas 335 eurot. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavatena kinni 41-aastase mehe ja 31-aastase naise.

8. aprillil teatati, et Vaivara vallas Arumäe külas asuvast talust varastati ringsaag Worx, veepump, kettsaag ja muid tööriistu. Kahju on 2091 eurot.

Kelmus
7. aprillil teatati, et Narvas Kangelaste prospektil asuva spordistaadioni juures varastasid kaks tundmatut meest 76-aastaselt mehelt pangakaardi. Veidi hiljem võeti pangakontolt välja sularaha summas 3200 eurot.

Juhtumid piiril
7. aprillil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suundale 1984. aastal ja 1985. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikud, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Neil puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi tingimusi ja eesmärki. Samuti esitas üks isikutest kontrollimiseks võltsitud Moldova juhiload. Piiril väljastati sisenemiskeelud, võltsitud dokument võeti hoiule ning isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

7. aprillil avastas Vasknarva kordoni jalgsipatrull kaks Narva jõkke paigaldatud nõuetevastast tähistamata kalapüügi mõrda. Mõrdades kala ei olnud. Püügivahendid võeti hoiule.

8. aprillil avastasid Vasknarva kordoni ametnikud Peipsi järvest, Jaama jõest ja Alajõest viis nõuetekohaselt tähistamata nakkevõrku. Võrkudes kala ei olnud. Võrgud eemaldati ja võeti hoiule.

8. aprillil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1961. aastal, 1984. aastal, 1972. aastal ja 1969. aastal saabunud Vene Föderatsiooni kodanikud, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isikutel puudusid kehtivad viisad riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

8. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1962. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Isikul puudusid piisavad rahalised vahendid Schengeni territooriumile sisenemiseks ning dokumendid, mis õigustaksid reisi tingimusi. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
8. aprillil sai politsei teate, et Haapsalus Mängu tänava korteris lõi kakluse käigus 55-aastane mees 23-aastast meest ning põhjustas sellega viimasele tervisekahjustuse. Politsei pidas lööja kahtlustatavana kinni.
Pärnumaa

Avaliku korra rasked rikkumised
9. aprillil teatati politseile, et Pärnus Laia tänava väljakul on omavahel kähmlema läinud 27- ja 19-aastane mees. Kakluse käigus sai meestest vanem kehavigastusi.

8. aprillil sai politsei teate, et Pärnus Mere puiestee meelelahutusasutuses lõi üks 32-aastane mees 34 -aastast meest ja põhjustas sellega talle füüsilist valu. Kannatanule osutati traumapunktis esmaabi.

Kehaline väärkohtlemine
8. aprillil teatati politseile, et Pärnus Kooli tänava korteris lõi 28-aastane mees oma 30-aastast elukaaslast põhjustades sellega viimasele füüsilist valu. Kannatanule osutati esmaabi.
Vargus
8. aprillil avastati, et Koonga vallas Lõpe külas on aknaklaasi eemaldamise teel sisenetud kauplusesse ja varastatud kööginõusid, riideesemeid, söögiriistu ja muid esemeid. Kahju on kokku 1084 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
8. aprillil sai politsei teate, et Kohila vallas Kohila alevikus ründas 53-aastane mees oma 51-aastast abikaasat ja põhjustas sellega naisele füüsilist valu.
Vargus
7. aprillil avastati, et Raplas Kauba tänava huvikoolis on lukustamata sahtlist varastatud sularaha 210 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi