Elmar Vaher: 1000 abipolitseinikku on märk suurest usaldusest
22.04.2017


PPA peadirektor Elmar Vaher tänas aktusel abipolitseinikke, kes aitavad iga päev Eestit paremaks ja turvalisemaks teha.

Foto: PPA peadirektor Elmar Vaher

Täna siin teie ees seistes kinnitan veel kord: te olete lahutamatu osa meie meeskonnast! Politsei- ja Piirivalveametis töötab 5000 inimest, meile on abiks 1000 abipolitseinikku ja ligi 400 vabatahtlikku merepäästjat. See on kokku Eesti suurim ja kindlasti parim meeskond.

Eesti abipolitseinike süsteem on maailmas üsna ainulaadne – meid kadestavad kolleegid nii lähedalt kui ka kaugelt. Ja on, mida kadestada. Eesti abipolitseinikud on märk suurest hoolivusest, aga ka vastastikusest usaldusest. See näitab, et meie riik usaldab vabatahtlikke, andes neile sini-must-valget lipuvärvi kandva politseivormi ning turvalisuse loomiseks vajaliku info ja õigused. Aga veel rohkem näitab see, et meie inimesed usaldavad oma riiki. 1000 abipolitseinikku ei panustaks aastas 111 000 tundi oma aega, et aidata politseid, keda nad ei usalda. Riigis, kus inimesed ei hooli oma kogukonnast või kus puudub vastastikune usaldus, ei oleks võimalik see, mida me täna siin teiega tähistame.

Abipolitseinikud on märk sellest, kui hästi Eestil tegelikult läheb.

Küsisin eile ühelt healt tuttavalt, kes liitus abipolitseinikega mõne kuu eest, mis on tema muljed ja kuidas tal on läinud. Ta rääkis põnevusega, kui väga ta iga vahetust ootab. Ta jutustas, kuidas on pidanud pärast nägu pühkima, sest ära eksinud ja külmumisohust päästetud naise õde oli nii tänulik, et ei suutnud kuidagi abipolitseiniku musitamist lõpetada...
 
Noorele abipolitseinikule avaldas kõige rohkem muljet aga see, kui kiiresti ta omaks võeti – kui äge tunne on abipolitseiniku jaoks, kui ta saab kohe alates esimesest vahetusest tunda end osana meeskonnast.

Politseijuhina ootan ja loodan, et kõik meie abipolitseinikud kogevad sellist õlg-õla tunnet, tunnevad end osana meie meeskonnast – meeskonnast, mida ühendab tahe teenida eesti rahvast.

Eraldi pöördun täna Abipolitseinike Kogu poole. Teil on oma lipp, oma põhikiri ja deviis „Vabast tahtest, kohusetundest“. Te olete organisatsioon. See kõik kokku paneb teile väga suure ootuse märgata ja hoolida, ühendada ja ühte hoida. Tunnen uhkust teie üle ja kinnitan, et Politsei ja Piirivalveamet on koos teiega!

Head siinviibijad! Soovin teile kõigile õnne abipolitseinike 23. tegutsemisaasta täitumise ja Abipolitseinike Kogu kuuenda aastapäeva puhul!

 
Tagasi