Politseis registreeritud sündmused
18.05.2017


Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeva jooksul 97 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kaks avaliku korra rasket rikkumist, 52 varavastast kuritegu, sh 44 vargust (eluruumidest 2). Sõidukivargustest ja omavolilistest kasutamistest teatati ühel korral. Registreeriti 6 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 7 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 6. Väärtegusid registreeriti 194. Registreeriti üks piirilt väljastatud sisenemiskeeld ja üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine. Samuti üks salakaubavedamise juhtum ja üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Põhja prefektuuri ööpäevainfo

Tallinn

Avaliku korra rasked rikkumised
18. mail teatati, et tungis tuttav kallale 22-aastasele naisele.

18. mail teatati, et  Kopli tänaval rünnati 23-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 32-aastase mehe.

Kehalised väärkohtlemised
18. mail teatati, et E. Vilde tee korteris rünnati peretüli käigus 25-aastast naist.

18. mail teatati, et Pärnu maanteel löödi peretüli käigus 37-aastast naist. Politseinikud pidasid kinni 48-aastase mehe.

Vargused
18. mail teatati, et Rotermanni kvartalis varastati kauplusest tööriistu. Kahju on 1600 eurot.

18. mail teatati, et Rotermanni kvartali majutusasutuse hotellitoast varastati adapter ning tekid. Kahju on 1350 eurot.

18. mail teatati, et A. Weizenbergi tänaval varastati avaldajalt käekott fotoaparaadi, dokumentide ja sularahaga. Esialgne kahju on 1440 eurot.

Harjumaal ei registreeritud teateid olulistest kuritegudest.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Vargus
16. mail teatati, et Põlvas Jaama tänaval varastati rattahoidlast Scott jalgratas. Kahju on 400 eurot.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
17. mai hommikul puhkes Puhja vallas Ridakülas naabrite vahel sõnavahetus, mis päädis rüselusega. Kähmluse tagajärjel pöördus 41-aastane naine tervisekontrolliks traumapunkti, tüli teine osapool vigastada ei saanud. Juhtunu üksikasju selgitab politsei.

Juhtumid piiril:
16. mai õhtul kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel Valgevene registreerimismärkidega sõiduautot Mercedes-Benz E290, mida juhtis 43-aastane Valgevene Vabariigi kodanik. Piirivalvurid tuvastasid, et sõiduki VIN-koodi oli muudetud. Sõiduk paigutati täiendavaks ekspertiisiks piiripunkti territooriumile ning sõiduki juht lahkus Venemaa Föderatsiooni.

17. mai õhtul saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale Läti numbrimärgiga sõiduauto Audi4, mille kontrollimisel avastasid piirivalvurid auto pagasiruumist kumminuia. Tsiviilkäibes keelatud ese võeti mehelt ära ning tema suhtes alustati väärteomenetlust. Peale menetlustoiminguid lahkus mees Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargused
17. mail teatati, et Haljala alevikus Rakvere tänaval asuvas haridusasutuses varastati mobiiltelefon iPhone. Kahju on 600 eurot.

17. mail teatati, et Rakveres Tuleviku tänaval varastati sõiduauto Mazda. Sõiduki omanik lahkus pargitud auto juurest ning tagasi tulles autot seal enam ei olnud. Kahju on selgitamisel. Auto kirjeldus edastati patrullidele.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
17. mail teatati, et Kohtla-Järvel Estonia puiesteel asuva kaupluse juures löödi 45-aastast meest terariistaga. Mehele osutati arstiabi ning lubati kodusele ravile. Politsei pidas 47-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Kehaline väärkohtlemine
17. mail teatati, et Narvas Kerese tänaval asuvas korteris lõi 37-aastast naist tema endine elukaaslane. Politsei pidas 41-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril
17. mail saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1974. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isik viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 45 päeva, neist ühe päeva Eestis. Isikule määrati rahatrahv ja koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Omavoliline sissetung
16. mail teatati politseile, et Saarde vallas Lodja külas tungiti ukse lõhkudes omavoliliselt 23-aastase naise elukohta ning varastati murutrimmer. Ukse lõhkumisega ja vargusega tekitatud kahju on 275 eurot.

 
Tagasi