Politseis registreeritud sündmused
29.05.2017


Nädalavahetuse jooksu registreeriti Politsei-ja Piirivalveametis 152 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas: avaliku korra rasketest rikkumistest 8, varavastastest kuritegudest kokku 58, sh vargustest 40 (eluruumidest 7, sõidukitest 2), sõidukivargustest ja omavolilistest kasutamistest 1. Registreeriti 17 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 20 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 57, narkootikumide omamisi või tarbimisi 7. Väärtegusid registreeriti 403. Registreeriti 15 piirilt väljastatud sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja kolm isikut, Schengeni viisaeeskirja rikkumisi avastati üks ning piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumisi kaks.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rasked rikkumised
28. mail sai politsei teate, et Tallinnas Merivälja teel lõi tundmatu mees tekkinud konflikti käigus 19-aastast naist. Juhtunu asjaolud on selgitamisel. 

27.  mail teatati politseile, et Pärnu maantee majas löödi seni tuvastamata isikute poolt 21-aastast meest. Kannatanule osutati kohapeal esmaabi.

27. mail sai politsei teate, et Vana-Viru tänaval ründasid joobes meelelahutusasutuse külastajad teisi inimesi. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 23- ja 22-aastase mehe.

27. mail teatati politseile, et Laia tänava ööklubi ees ründas 32-aastane mees 22-aastast naist ja põhjustas sellega füüsilist valu. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

26. mail sai politsei teate, et P. Pinna tänava meelelahutusasutuses läksid omavahel neli naist kähmlema ning rüseluse käigus saadud tõuklemisest tundsid füüsilist valu kõik osapooled. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

Vargused
28. mail teatati politseile, et Pihlaka tänaval varastati lukustatud seifist sularaha 450 eurot. Kahju on 450 eurot.

28. mail avastati, et Mahtra tänaval varastati korteri esikust käekott, milles oli rahakott. rahakotis omakorda olid dokumendid, sularaha ja ehted. Kahju on 1080 eurot.

28.  mail teatati politseile, et Kopli tänaval varastati korterist sülearvuti koos laadijaga. Kahju on umbes 500 eurot.

28. mail sai politsei teate, et  Läänemere tee  meelelahutusasutuses varastati 27-aastasele naisele kuuluvast käekotist mobiiltelefon ja rahakott. Kahju on 565 eurot.

27, mail peeti Gonsiori tänava kaupluses kinni mees, kes püüdis kauplusest väljuda kaupade eest tasumata. Varguse käigus rikkus mees kaupa 535 euro väärtuses. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

27. mail avastati, et Raadiku tänaval tungiti sõidukisse Land Cruiser ja varastati sealt grill Veber, tööriistakast tööriistadega, kirves Fiskars, seljakott ja muid esemeid. Kahju on 810 eurot.

26. mail sai politsei teate, et Kivimurru tänaval siseneti aknaklaasi lõhkumise teel korterisse ja varastati erinevaid tööriistu. Kahju on 267 eurot.

26. mail teatati politseile, et Kaeravälja teel varastati 26-aastase mehe taskust mobiiltelefon Samsung. Kahju on 578 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
28. mail sai politsei teate, et Punasel tänaval läksid tekkinud tüli käigus kähmlema 39-aastane naine ja tema alaealine tütar, kes mõlemad said selle käigus kriimustusi.

27. mail sai politsei teate, et K. Kärberi tänaval ründas 40-aastane mees oma abikaasat ja põhjustas sellega viimasele füüsilist valu. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

27. mail teatati politseile, et Põhja puiestee kortermajas ründas 53-aastast meest samas majas elav mees. Kannatanule osutati kohapeal esmaabi.

27. mail sai politsei teate, et Uus-Maleva tänaval tekkis kahe alkoholi tarvitanud naabri vahel kaklus, mille käigus üks meestest sai viga. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 38-aastase mehe.

Süüteokatse
28. mail sai politsei teate, et Läänemere tee meelelahutusasutuses püüdis 38-aastane mees varastada kahelt naiselt nende käekotte. Mees väljus koos kottidega baarist, kuid kannatanud ja nende tuttavad leidsid mehe peagi lähedalasuvast võsast. Kottide küsimise peale hakkas mees küsijaid ähvardama ja püüdis põgeneda, kuid ta peeti kinni ning kotid koos sisuga tagastati kannatanutele. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
28. mail teatati politseile, et Jõelähtme vallas ründas 46-aastane mees oma abikaasat ja põhjustas sellega füüsilist valu ja tervisekahjustuse. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

27. mail sai politsei teate, et Raasiku vallas Peningi külas lõi 27-aastane naine ühise alkoholitarvitamise käigus 51-aastast naist. Politsei pidas lööja kahtlustatavana kinni.

27. mail sai politsei teate, et Maardus Avaral tänaval lõi 21-aastane naine ühise alkoholitarvitamise käigus tuttavat naist, kes tundis seejärel füüsilist valu.

Avaliku korra raske rikkumine
28. mail sai politsei teate, et Kuusalu vallas Kiiu aleviku meelelahutusasutuse juures lõi 31-aastane mees samaealist meest. Politsei pidas ründaja kahtlustatavana kinni.

Vargus
28. mail teatati politseile, et Kiili vallas Vaela külas murti sisse eramusse ja varastati alkoholi, sülearvuti, mobiiltelefon ja muid esemeid. Kahju on 780 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
28. mail teatati, et Tartus Peetri tänava garaaži juurest varastati Respo järelhaagis koos generaatori ja survepesuriga. Kahju on 3400 eurot.

26. mai keskpäeval varastati Tartu kesklinna kaupluses teataja käekotist iPhone mobiiltelefon. Kahju on 700 eurot.

26. mai hommikul teatati, et öö jooksul varastati Tähtvere vallas Haage küla eramu lukustamata garaažist kollane MTD murutraktor koos järelhaagisega. Kahju on 1200 eurot.

Võrumaa

Vargus
Ööl vastu 26. maid murti Sõmerpalu vallas Varese külas sisse maakodu kõrvalhoonesse, kust varastati Husqvarna murutraktor. Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
26. mai hommikul peatasid Mehikoorma piirivalvurid Tartu maal Meeksi vallas Parapalu külas Volvo veoki. Masina kontrollimisel tuvastati, et sõidukil puudub korraline tehnoülevaatus, mistõttu koostati juhile kiirmenetluse otsusega rahatrahv. Mees koos raskeveokiga suunati esimesse lähedalasuvasse tehnoülevaatuspunkti.

26. mai õhtul saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riigist väljuvale suunale piirikontrolli Eesti numbrimärgiga sõiduauto Mercedes-Benz, mida juhtis 33-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Kontrolli käigus tuvastasid piirivalvurid, et sõidukil puudub korraline tehnoülevaatus. Auto roolis olnud mehele koostati kiirmenetluse otsusega rahatrahv ning ta suunati tagasi Eesti Vabariiki tehnilisele ülevaatusele.

27. mai öösel saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riigist väljuvale suunale piirikontrolli Venemaa numbrimärgiga sõiduauto Mercedes-Benz, mida juhtis 35-aastane Eesti mees. Et sõiduauto äratas piirivalvurites kahtlust teostati ühes tolliametnikega sõidukile põhjalikum kontroll, mille käigus leiti masina põhja alt peidik. Peidikust avastati 180 iPhone S7 nutitelefoni. Masina roolis olnud mees tunnistas sõiduki ümberehituse ning peidetud kauba enda omaks. Edasisteks menetlustoiminguteks anti isik koos masina ning peidetud kaubaga üle Maksu- ja Tolliametile.

28. mai öösel saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riigist väljuvale suunale piirikontrolli Läti numbrimärgiga sõiduauto Volkswagen, mida juhtis 41-aastale lätlane. Sõiduki kontrollimisel avastas piirivalvur auto kindlalaekast antiradari. Juhile selgitati, et antud seade on Eestis keelatud ning teda hoiatati, et järgmisel korral see konfiskeeritakse. Peale vestlust lahkus isik Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Avaliku korra raske rikkumine
27. mail sai politsei teate, et Haapsalus Tallinna maanteel läksid avalikus kohas omavahel kaklema 30-aastane naine ja samaealine mees. Kähmluse tagajärjel said viga mõlemad osapooled. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Pärnumaa

Vargused
29. mail sai politsei teate, et Pärnus Allika tänaval tungiti elumajja ja varastati kaks Macbook sülearvutit, teler ja digiboks. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

27. mail teatati politseile vargusest Varbla vallas Haapsi külas, kus akna kaudu siseneti kõrvalhoonesse ja varastati võsalõikur Partner, survepesur, akulaadija ja traktori kõrgsurvepump. Vargusega tekitati kahju umbes 800 eurot.

26. mail avastati, et Varbla vallas Selja külas on sisenetud suvilasse ja varastatud akvarellmaal, puitraamis reproduktsioon ja muid esemeid. Kahju on umbes 200 eurot.

Raplamaa

Asja rikkumine ja hävitamine
28. mail sai politsei teate, et Kohila vallas Salutaguse külas süüdati põlema kaks hakkepuiduhunnikut. Tekitatud kahju on selgitamisel.

Kehaline väärkohtlemine
26. mail teatati politseile, et Kohila vallas Kohila alevis lõi 53-aastane alkoholijoobes mees oma samuti alkoholi tarvitanud abikaasat. Politsei toimetas mehe esialgu kainenema.

Vargused
26. mail avastati, et Kehtna vallas Kehtna alevikus siseneti laohoonesse ja varastati 300 liitrit diiselkütust. Vargusega tekitati kahju umbes 300 eurot, sissetungimisega põhjustatud kahju on täpsustamisel.

26. mail teatati politseile, et Raplas Tallinna maantee kaupluses varastati kassaleti äärelt 88-aastasele mehele kuuluv rahakott, milles olid dokumendid, sularaha ja kaks hõbesõrmust. Kahju on 247 eurot.

Saaremaa
Kehaline väärkohtlemine
25. mail sai politsei teate, et Kuressaares Pikal tänava maja trepikojas tungis 71-aastasele mehele kallale sama maja elanik. Kähmluse tagajärjel mees kukkus ja sai viga.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
28. mail teatati, et Narva-Jõesuus L. Koidula tänaval asuvas hotellis rikkus 22-aastane alkoholijoobes noormees teiste külastajate rahu. Mehe ja hotelli töötaja, 21-aastase mehe vahel tekkis konflikt, mille käigus noorem mees viga sai ja kiirabiga haiglasse esmaabi osutamiseks toimetati. Politsei pidas 22-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Kehalised väärkohtlemised
26. mail teatati, et Kohtla-Järvel Estonia puiesteel  asuva kaupluse juures lõi 24-aastast naist tema endine elukaaslane.

27. mail teatati, et Sinimäe alevikus Aia tänaval asuvas korteris ründas 39-aastast naist tuttav 78-aastane naine.

28. mail teatati, et Olgina alevikus Narva maanteel tungiti kallale 54-aastasele ja 26-aastasele mehele.

28. mail teatati, et Narvas Kangelaste tänaval tungisid kaks tundmatut noormeest kallale 37-aastastele mehele.

28. mail teatati, et Narvas Tallinna maanteel tungiti kallale 39-aastasele mehele.

Vargused
27. mail teatati, et Aseri alevikus Nooruse tänaval asuvast korterist varastati sularaha. Kahju on 300 eurot.

28. mail teatati, et Narvas Kreenholmi tänaval asuva korterelamu keldriboksist varastati tööriistu. Kahju on 780 eurot.

28. mail teatati, et Iisaku vallas Sälliku külas asuva talu hoovist varastati laste jalgratas Merida. Kahju on 300 eurot.

Omastamine
26. mail teatati, et Narvas Puškini tänaval omastati naisterahva käekott, milles olid mobiiltelefonind Samsung ja ZTE Blade, isikutunnistus ja pangakaart. Kahju kokku on 256 eurot.

Juhtumid piiril
26. mail saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1989. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik ja 1961. aastal sündinud Ukraina kodanik, kellel puudusid kehtivad viisad riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

27. mail saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1978. aastal sündinud Ukraina kodanik, kellel puudus kehtiv viisa või elamisluba riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

27. mail saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1985. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kellel puudus kehtiv viisa riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

28. mail saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1975. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Samuti puudusid isikul asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi tingimusi. Isiku viisa tunnistati kehtetuks ning piiril väljastati sisenemiskeeld. Isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

28. mail avastasid Narva kordoni ametnikud Narva jõest püügile asetatud nõuetekohaselt tähistamata nakkevõrgu. Võrgus olnud kala lasti tagasi vette, võrk eemaldati püügilt ning toimetati kordonisse hoiule.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi