Politseis registreeritud sündmused
31.05.2017


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 109 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raske rikkumine, 44 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 28 vargust ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Viies liiklusõnnetuses sai vigastada kuus inimest. Tabati 14 alkoholi- ja kaks narkojoobes juhti. Registreeriti 301 väärtegu. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu ning avastati üks salakaubavedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
30. mail teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval sõitnud linnaliinibussis lõi 18-aastane mees 48-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid noormehe kinni.

Kehalised väärkohtlemised
30. mail teatati, et reisilaeval lõi tuttav mees alaealist noormeest ning põhjustas talle valu.

30. mail teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval asuvas korteris lõi 44-aastane mees 42-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

30. mail teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval asuva kortermaja trepikojas lõid tundmatud mehed noormeest ja 52-aastast naist.

Vargus
30. mail teatati, et Kesklinnas Hobujaama tänaval varastati turistilt seljakott, milles olid dokumendid, nutitelefon, sularaha ja teisi asju. Esialgne kahju on 1420 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargused
29. mail teatati, et Põltsamaal Lustivere külas on sisse murtud puidutööstusesse, kust on varastatud erinevaid puidutöötlemise seadmeid. Kahju on selgitamisel.

29. mail teatati, et Jõgeva vallas Kurista küla kortermaja lukustamata trepikojast varastati GHS Terrana meeste jalgratas. Kahju on 350 eurot.

Tartumaa

Vargus
29. mail avastati, et Tartu vallas Soitsjärve külas on sisse murtud eramu kõrvalhoonesse, kust varastati murutrimmer, saag ning õlilamp. Kahju on selgitamisel.

Valgamaa

Vargused
30. mail teatati, et Valgas Metsa tänaval murti sisse lukustatud sõiduautosse Ford, kust varastati kolm mobiiltelefoni laadijat ja plastikust tööriistakast. Esialgne kahju on 200 eurot.

Ööl vastu 30. maid varastati Valgas Tööstuse tänaval seisnud lukustatud sõiduautost Audi 2 paari päikeprille, võimendi, sõiduki dokumendid ning paar eurot sularaha. Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
30. mail kella 13 ajal peatasid piirivalvurid Tartumaal Peipsiääre vallas Kolkjas mopeedi, mille kontrollimisel avastati, et mopeed ei olnud kehtestatud korras registreeritud ning sellel puudus registreerimismärk. Piirivalvurid tuvastasid, et lisaks puudus mopeedi juhtinud noormehel ka juhtimisõigus. Nooruk kõrvaldati juhtimiselt ning temaga tegeleb edasi piirkonna noorsoopolitseinik.

30. mail kella 19 ajal peeti Luhamaa piiripunktis Eestisse saabumisel kinni Valgevene Vabariigi registreerimismärgiga kaubik Mercedes-Benz 310D, mida juhtis 37-aastane Valgevene kodanik. Sõidukis viibis peale juhi ka 29-aastane Valgevene päritolu kodanik. Tollikontrolli käigus leidsid maksu- ja tolliameti töötajad kaubikust 145 320 Valgevene Vabariigi maksumärkidega sigaretti. Kaubiku juht peeti kinni ning maksu- ja tolliameti poolt alustati juhtunu osas kriminaalmenetlust.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Röövimine
30. mail teatati, et Viru-Nigula vallas tungiti sisse Kalikülas asuvasse tallu ning rünnati 55-aastast meest. Toast rööviti rahakott koos dokumentidega, sülearvuti ja mobiiltelefon. Talu kõrvalhoonest varastati jalgratas. Kannatanu toimetati esmaabi andmiseks haiglasse. Politsei selgitab sündmuse täpsemaid asjaolusid. Kahtlustatavatena peeti kinni kolm isikut, 27- aastane ja kaks 25-aastast meest.

Ida-Virumaa

Tööõnnetus
30. mail teatati, et Kohtla-Järvel asuva ettevõtte tsehhis kukkus töökohustusi täitva 30-aastase mehe jalale murtud töömaterjal. Kiirabi toimetas mehe haiglasse. Politsei alustas asjaolude täpsemaks selgitamiseks kriminaalmenetluse Karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb töötervishoiu- ja tööohutusnõuete eiramist, kui sellega on ettevaatamatusest tekitatud inimesele raske tervisekahjustus või põhjustatud inimese surm.

Kehaline väärkohtlemine
30. mail teatati, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval asuvas korteris ründasid 63-aastast meest tema juhututtavad.

Vargus
30. mail teatati, et Sillamäel Kesk tänaval asuva ettevõte fuajeest varastati jalgratas. Kahju on 1000 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Dokumendi vargus
30. mail teatati, et Paide vallas Anna külas asuvas tanklast varastati lukustamata sõiduautost 49-aastasele mehele kuuluvad isikutunnistus ja pangakaart. Kahju on selgitamisel.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
30. mail sai politsei teate, et Sindi linnas lõi 37-aastane mees oma alaealist poega, millega põhjustas poisile füüsilist valu.

30. mail teatati, et Pärnu linnas Karja tänava korteris lõi 45-aastane mees oma 28-aastast elukaaslast, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi