Politseis registreeritud sündmused
01.06.2017


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 51 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kaks avaliku korra rasket rikkumist, 27 varavastast kuritegu, sealhulgas 18 vargust (üks eluruumidest ja üks sõidukist). Kahes liiklusõnnetuses sai vigastada neli inimest. Tabati üheksa alkoholi- ja üks narkojoobes juht. Registreeriti 209 väärtegu. Möödunud nädalal registreeriti 12 euro võltsimisega seotud kuritegu. Piiril väljastati üks sisenemiskeeld, Eestist saadeti välja kolm inimest ning registreeriti neli viisaeeskirja rikkumist. Dokumendikohustuse rikkumisi oli kaks.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Ähvardamine
31. mail teatati, et Lasnamäel Vilisuu tänaval ähvardas vähetuttav mees 22-aastast meest.

Vägivald võimuesindaja vastu
31. mail teatati, et Wismari haiglas lõi sinna toimetatud 34-aastane mees politseiametnikku ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
31. mail teatati, et Pärnu maanteel seisnud kahelt Toyota Land Cruiserilt varastati veljed. Esialgne kahju on 6000 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Avaliku korra rasked rikkumised
Politsei sai teate, et 29. mail lõi 68-aastane mees Tartus Kaunase puiesteel kortermaja ees 67-aastast meest kanistriga pea piirkonda. Kannatanule anti esmaabi.

31. mail sai politsei teate, et Nõo vallas avaliku lõkkeplatsi juures lõi 38-aastane joobes naine talle võõrast 39-aastast naist jalaga. Kannatanul väliseid vigastusi ei tuvastatud, lööja viis politsei esialgu kainenema.

Vargused
Politseile laekus teade, et 28. mail varastati Tartus Riia tänaval kaubamaja juurest lukustamata punase-valge-hõbedase kirju jalgratas Scwinn Mesa. Kahju on umbes 350 eurot.

31. mail avastati, et Rannu vallas Aia tänaval on sisse murtud lasteaeda. Esialgsetel andmetel midagi ei varastatud. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Valeraha teated
30.mail laekus politseile teade, et Tartus sularahakeskuses avastati üks võltsimistunnustega 20-eurone ning viis võltsimistunnustega 50-eurost rahatähte, mis kõrvaldati käibelt ja saadeti ekspertiisi.

Viljandimaa

Vargus
30. mail sai politsei teate, et Viljandi vallas Sinialliku külas varastati ehitusjärgus majast tööriistu. Kahju on umbes 3350 eurot.

Juhtumid piiril
30. mail viisid piirivalvurid ühes maksu- ja tolliametiga Põlva- ja Võrumaal läbi kontrollaktsiooni, et ennetada ja tõkestada Venemaalt Eestisse salakauba toomist. Kokku kontrolliti 195 sõidukit ja 258 isikut. Ühe inimese juurest avastati 24 000 maksumärgituseta salasigaretti, lisaks tabati üks joobes ja üks juhtimisõiguseta autojuht.

31. mail kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunkti saabunud sõidukeid Toyota, BMW ja Scania. Nende kolme sõiduki ülevaatusel avastati laekast kiirusmõõteseadet avastav või häiriv seade. Autojuhtidele selgitati, et sellise eseme omamine on keelatud ning antud juhul piirduti suulise hoiatusega.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
31. mail teatati, et Tamsalus Tehnika tänaval murti sisse tankla gaasi hoiukappi ning varastati 19 ballooni segu- ja grillgaasi. Kahju on 815 eurot.

Ida-Virumaa

Vargused
31. mail teatati, et Kohtla-Järvel Looga tänaval asuvast garaažiboksist varastati kolm komplekti rehve. Kahju on 1240 eurot.

31. mail teatati, et Narvas Rahu tänaval asuvast garaažiboksist varastati rehvikomplekt koos velgedega. Kahju on 441 eurot.

Juhtumid piiril
31. mail saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1954. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isik viibis Schengeni alal seadusliku aluseta 43 päeva, neist kaks päeva Eestis. Isikule määrati rahatrahv ning ta lahkus Vene Föderatsiooni.

31. mail saabus Narva raudteepiiripunkti riigist väljuvale suunale 1956. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isik viibis Schengeni alal seadusliku aluseta 31 päeva, neist ühe päeva Eestis. Isikule määrati rahatrahv ning ta lahkus Vene Föderatsiooni.

31. mail saabus Narva raudteepiiripunkti riiki sisenevale suunale 1983. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Isikul puudusid asjakohased dokumendid, mis reisi tingimusi õigustaksid. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
31. mail teatati, et Tori vallas Võlli külas on tabaluku lõhkumise teel sisse tungitud ehitusjärgsesse eramusse, kust varastati murutrimmerid Echo ja Makita, tolmuimeja Fartool ja teisi tööriistu. Kahju on kokku 1198 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi