Politseis registreeritud sündmused
02.06.2017


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 49 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas avaliku korra raske rikkumine, 18 varavastast kuritegu, sealhulgas 13 vargust (kaks eluruumidest ja üks sõidukist). Kahes liiklusõnnetuses sai vigastada kaks inimest. Tabati seitse alkoholijoobes juhti. Registreeriti 137 väärtegu. Piiril väljastati seitse sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja üks inimene. Viisaeeskirja rikkumisi oli üks ning avastati üks salakaubavedamise juhtum. Dokumendikohustust rikuti korra.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
1. juunil teatati, et Kesklinnas Kaubamaja tänaval asuva trollipeatuse juures lasti tüli käigus 34-aastasele mehele gaasi.

Kehaline väärkohtlemine
1. juunil teatati, et Kesklinnas Raua tänaval lõi 35-aastane mees 67-aastast meest ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid noorema mehe kinni.

Vargused
1. juunil teatati, et Narva maanteel varastati aia külge kinnitatud maastikuratas Bianchi. Esialgne kahju on 1500 eurot.

1. juunil teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel asuva kortermaja hoiuruumist varastati kolm jalgratast. Esialgne kahju on 1550 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
1. juunil teatati, et Kiili vallas asuvas eramus lõi 49-aastane mees 45-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
1. juunil teatati, et Paldiskis Rae tänaval asuva maja keldrist varastati jalgratas, tööriistu ja teisi esemeid. Esialgne kahju on 1280 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
31. mai õhtul lõi 18-aastane mees Põlvas Savi tänava korteris tüli käigus 63-aastast tuttavat meest. Kannatanule andsid meedikud esmaabi koha peal. Juhtunu üksikasju selgitab politsei.

Tartumaa

Vargus
1.juunil varastati Tartus Anne tänava kortermaja keldrist lukustamata Classic Discoverer jalgratas. Kahju on umbes 500 eurot.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
1.juuni õhtul lõi 56-aastane mees Valgas Raudtee tänava korteris ühise alkoholi tarvitamise käigus 57-aastast naist. Naine meedikute abi ei vajanud. Politsei viis mehe esmalt kainenema.

Vargus
31. mail teatati politseile, et Palupera vallas Päidla külas on talu territooriumilt varastatud vana vedruvanker. Kahju on 750 eurot.

Juhtumid piiril
1.juuni varahommikul tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 26-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kelle põhjendused reisi eesmärgi ja Schengeni alal viibimise kohta ei olnud usaldusväärsed. Isikule väljastatud Leedu Schengeni viisa tunnistati kehtetuks.

1.juuni keskpäeva paiku tõkestati Koidula maanteepiiripunktis riiki sisenemine 41-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudusid vajalikud dokumendid põhjendamaks riigis viibimise asjaolusid. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

1. juunil kella 18.25 ajal Venemaalt Luhamaa piiripunkti saabunud Läti registreerimismärkidega sõidukist Volkswagen Transporter avastasid tolliametnikud peidetuna 25 280 maksumärkideta sigaretti. Sõidukit juhtinud 55-aastasele Läti Vabariigi kodanikule määrasid tolliametnikud rahatrahvi.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Vargus
1. juunil teatati, et Olgina alevikus Narva maanteel asuvast eramajast varastati elektrisaag, lõikur, tolmuimeja, kruvikeerajate komplekt ning muid tööriistu ja esemeid. Kahju kokku on 1501 eurot.

Juhtumid piiril
1. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1972. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kellel puudus kehtiv viisa või elamisluba riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

1. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1981. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Tal puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid, mis reisi tingimusi õigustaksid. Isiku viisa tunnistati kehtetuks, piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi