Politseis registreeritud sündmused
07.06.2017


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei-ja Piirivalveametis 81 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 avaliku korra raske rikkumine, 34 varavastast kuritegu, sealhulgas 1 röövimine, 28 vargust (eluruumidest 5, sõidukitest 1). Registreeriti 5 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 5 inimest. Tabati 8 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 280. Piirilt väljastati 3 sisenemiskeeldu. Esitati 1 varjupaigataotlus.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn
 
Avaliku korra raske rikkumine
6. juunil teatati, et Lasnamäel Mustakivi teel lõi 34-aastane mees 49-aastast meest ning tekitas talle vigastusi.
 
Kehalised väärkohtlemised
6. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Randla tänaval löödi noormeest.
 
6. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval asuvas korteris tekitas 58-aastane naine 60-aastasele naisele tervisekahjustusi. Politseinikud pidasid noorema naise kinni.
 
6. juunil teatati, et Kesklinnas V. Reimani tänaval asuvas korteris lõi 48-aastane mees samaealist naist ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.
 
Vargus
6. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Õle tänaval asuvast korterist varastati Samsungi nutitelefon ja sülearvuti ning Apple’i tahvelarvuti. Esialgne kahju on 1154 eurot.
 
Harjumaa
 
Kehaline väärkohtlemine
6. juunil teatati, et Loksal Uuel tänaval asuvas korteris lõi 33-aastane mees 29-aastast elukaaslast ning põhjustas naisele vigastusi.
 
Vargus
6. juunil teatati, et Harku vallas Suurupi külas varastati eramust LG televiisor. Esialgne kahju on 500 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Süütamine
6. juuni varahommikul sai häirekeskus teate, et Tartus Herne tänava maja esikus põleb kott riietega. 31-aastane mees jõudis enne päästjate saabumist põleva koti tulekustutiga kustutada. Keegi tulekahjus viga ei saanud. Juhtunu üksikasju selgitab politsei.

Kehaline väärkohtlemine
5. juuni hilisõhtul sai politsei väljakutse Tartus F. Tuglase tänava korterisse, kus tüli käigus oli alkoholijoobes 27-aastane mees löönud 25-aastast naist. Meedikud vaatasid naise üle ning ta jäeti peale esmaabi kodusele ravile. Politsei viis joobes mehe asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Valgamaa

Röövimine
6. juuni õhtul peale kella 19 võttis 27-aastane mees Tõrvas Valga tänaval 24-aastaselt mehelt jõuga ära mobiiltelefoni ja rahakoti. Politsei pidas 27-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Vahejuhtumis keegi viga ei saanud.

Vargus
Ööl vastu 6. juunit lõhuti Valgas Lõuna tänaval seisnud Volkswagen Golfi juhipoolne ukselukk ning masinast varastati navigatsiooniseade. Kahju on 300 eurot.

Asja omavoliline kasutamine
Ööl vastu 6. juunit ärandati Valgas Valli tänava maja hoovist lukustatud sõiduauto Volkswagen Transporter. Ärandatud sõiduvahend leiti veidi aega hiljem mahajäetuna Lõuna ja Viadukti tänavate ristmiku lähistelt. Juhtunu üksikasju selgitab politsei.

Viljandimaa

Valeraha teated
1.juunil laekus politseile teade, et Viljandi linnas asuvast sularahaautomaadist on saadud üks võltsimistunnustega 50-eurone rahatäht, mis kõrvaldati käibelt ja saadeti ekspertiisi.

Võrumaa

Vargus
6.juuni öösel veidi enne kella 2 lõhuti Võru vallas Võlsi külas Kubja teel asuva kaupluse aknaklaasid ning kauplusest varastati DeWalt järkamissaag ja Makita Combokit kohver. Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
6. juuni õhtul peeti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel kinni Valgevene Vabariigi registreerimismärkidega sõiduauto Mercedes-Benz 320, mida juhtis 27-aastane Valgevene Vabariigi kodanik. Sõiduki kontrollimisel avastati, et masina tehasetähis on manipuleerimistunnustega. Sõiduk paigutati piiripunkti arestiaeda, isik lahkus Venemaa Föderatsiooni.

6. juuni hommikul saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli Venemaa numbrimärgiga sõiduauto Mercedes-Benz, mida juhtis 40-aastane Vene kodanik. Sõiduki kontrollimisel avastas piirivalvur auto kindalaekast antiradari. Juhile selgitati, et antud seade on Eestis keelatud ning teda hoiatati, et järgmisel korral see konfiskeeritakse. Peale vestlust viskas juht Eestis keelatud seadme vabatahtlikult ära ning sisenes riiki.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
6. juunil teatati, et Sillamäel Ranna tänaval asuvas korteris lõi 38- aastast meest tema ema. Politsei pidas 58-aastase naise kahtlustatavana kinni.

Vargused
6. juunil teatati, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänavale pargitud sõiduautost varastati tööriistad. Kahju on 488 eurot.

6. juunil teatati, et Kohtla vallas Järve külas asuva kortermaja trepikojast varastati jalgratas Torpedo. Kahju on 400 eurot.

6. juunil teatati, et Narvas Gerassimovi tänaval asuvast haridusasutusest varastati sülearvuti Acer. Kahju on 450 eurot.
                              
Juhtum piiril
6. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1963. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kellel puudus kehtiv viisa või elamisluba riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehalised väärkohtlemised
6. juunil teatati politseile, et Lääne-Nigula vallas on 32-aastane mees põhjustanud 32-aastasele elukaaslasele füüsilist valu.

6. juunil lõi Lääne-Nigula vallas 32-aastane mees talle tuttavat 50-aastast meest, kes sai viga.

Vargus
6. juunil teatati politseile, et Lihula vallas Alaküla külas on ukse lukustuse lõhkumise teel sisse tungitud eramusse, kust varastati Makita tikksaag, Makita akutrell ning muid esemeid. Vargusega tekitati varalist kahju 610 eurot.

Pärnumaa

Vargus
6. juunil anti politseile teada, et Pärnu linnas Lille tänaval asuvalt ettevõtte territooriumilt on varastatud tammepuidust õuemööbli komplekt. Vargusega tekitati varalist kahju 700 eurot.

Raplamaa

Vargus
6. juunil teatati politseile, et Kehtna vallas Kehtna alevikus on sisse tungitud vanasse lauda hoonesse ja varastatud 200 liitrit diislikütust ja viis plastmassist 60 liitrist kanistrit. Vargusega tekitati varalist kahju 270 eurot.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi