Politseis registreeritud sündmused
08.06.2017


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei-ja Piirivalveametis 61 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 18 varavastast kuritegu, sealhulgas, 14 vargust (eluruumidest 1, sõidukitest 1). Registreeriti 10 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 11 inimest. Tabati 7 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 246. Piirilt väljastati 4 sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja 3 isikut. Registreeriti üks ebaseaduslik riigipiiri ületus. Esitati 3 varjupaigataotlust.

PÕHJA PREFEKTUUR

Kehalised väärkohtlemised
7. juunil teatati, et Nõmmel Liiva kalmistul lõi tuttav mees 45-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi.

7. juunil teatati, et Kesklinnas Herne tänaval asuvas korteris lõi tuttav 44-aastast meest ning tekitas talle vigastusi.

7. juunil teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel asuvas korteris tekitas 58-aastane mees 57-aastast naist ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

7. juunil teatati, et Lasnamäel Muhu tänaval toimus naabrite vahel konflikt, mille tagajärjel põhjustasid 33-aastane ja 35-aastane mees teineteisele valu.

Harjumaa

Ähvardamine
7. juunil teatati, et Vasalemmas ähvardas 43-aastane mees samaealist naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
7. juunil teatati, et Paldiskis varastati ehituselt vibronui, gaasipits, gaasi ja kütust ning ehitusriideid. Esialgne kahju on 3243 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa
 
Kehaline väärkohtlemine
8. juuni öösel sai politsei väljakutse Tartus Väike Kaare tänava korterisse, kus olid omavahel alkoholi tarvitamise käigus tülli läinud kaks meest. Rüseluses sai vigastada 21-aastane mees, kelle meedikud tervisekontrolliks traumapunkti viisid. Peale esmaabi toimetati kannatanu kainenema. Juhtunu üksikasju selgitab politsei.
 
Valgamaa
 
Vargus
7. juuni ennelõunasel ajal varastati Valgas Aia tänaval liikunud 76-aastase mehe pluusitaskust 470 eurot.
 
Juhtum piiril
7. juuni pealelõunal saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli Venemaa numbrimärgiga sõiduauto Toyota Land Cruiser, mida juhtis 61-aastane Vene kodanik. Sõiduki kontrollimisel avastas piirivalvur autost antiradari. Juhile selgitati, et antud seade on Eestis keelatud ning teda hoiatati, et järgmisel korral see konfiskeeritakse. Peale vestlust viskas juht Eestis keelatud seadme vabatahtlikult ära ning sisenes riiki.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
7. juunil teatati, et Narvas Puškini tänaval asuvas kaupluses lõi 56-aastast naist tundmatu meesterahvas.

Vargused
7. juunil teatati, et Kohtla-Järvel Tabori tänavale pargitud autost varastati murutrimmer ja mootorsaag Stihl. Kahju on 1420 eurot.

Omavoliline sissetung
7. juunil teatati, et Kohtla-Järvel tungiti sisse Estonia puiesteel asuvasse korterisse. Sissetungijateks olid kaks mees, üks neist oli korteri omanikule tuttav. Mehed põgenesid omanikku nähes.
                              
Juhtumid piiril
7. juunil saabusid Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1996. aastal sündinud ja 1966. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isikud viibisid Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 25 ja 26 päeva, neist ühe päeva Eestis. Isikutele määrati rahatrahv ja väljastati sissesõidukeelud.

7. juunil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale kaks 1987. aastal sündinud Kirgiisi Vabariigi kodanikku, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Isikutel puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid, mis õigustaksid Schengeni territooriumile sisenemist. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

7. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1958. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isikul puudus kehtiv viisa riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

7. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1990. aastal sündinud Gruusia Vabariigi kodanik. Isikul puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid, mis õigustaksid riiki sisenemist. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Asja omavoliline kasutamine
8. juuni öösel ärandati Kärdlas auto koos järelkäruga. Sõiduk asus lahtises hoovis ning võtmed olid ees. Auto ning järelkäru leiti hiljem metsa vahelt üles.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
7. juunil teatati politseile, et Paide linnas asuvas korteris lõi  34-aastane mees talle tuttavat 27-aastast naist, kes sai viga.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
7. juunil lõi Pärnu linnas Uus-Sauga tänaval seni tuvastamata mees 78-aastast meest, kes sai viga.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi