Politseis registreeritud sündmused
15.06.2017


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 54 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende seas oli 2 avaliku korra rasket rikkumist ja 24 varavastast kuritegu, sealhulgas 18 vargust ning 1 teade sõidukivargusest ja omavolilisest kasutamisest. Registreeriti 8 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 12 inimest. Tabati 6 alkoholijoobes sõidukijuht. Registreeriti 180 väärtegu. Piirilt väljastati 2 sisenemiskeeldu, registreeriti 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine ja 1 piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
14. juunil teatati, et Kesklinnas Dunkri tänaval lõi tundmatu mees 55-aastast meest ning tekitas talle vigastusi.

Kehalised väärkohtlemised
14. juunil teatati, et Kesklinnas Lastekodu tänaval ähvardas 45-aastane mees 25-aastast meest. Politseinikud pidasid vanema mehe kinni.

14. juunil teatati, et Kristiines Tulika tänaval asuvas korteris lõi 32-aastane mees 26-aastast naist ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

14. juunil teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval asuvas korteris lõi 42-aastane mees 41-aastast abikaasat ning põhjustas naisele vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

14. juunil teatati, et Kesklinnas Narva maanteel lõi 38-aastane naine 52-aastast meest ning põhjustas talle valu. Politseinikud pidasid noorema mehe kinni.

Vargus
14. juunil teatati, et Kristiines Sule tänava hoovist varastati robotmuruniitja Husqvarna. Esialgne kahju on 1700 eurot.

Harjumaa

Vargused
14. juunil teatati, et Jõelähtme vallas Kaberneeme puhkealal varastati tööriistu ja teisi asju. Esialgne kahju on 480 eurot.

14. juunil teatati, et Saue vallas Hüüru külas varastati ettevõtte territooriumilt kaupu ja tööriistad. Esialgne kahju on 7000 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa
 
Kehalised väärkohtlemised
14. juuni hilisõhtul lõi 25-aastane mees Tartus Küütri tänava toitlustusasutuse ees tüli käigus tuttavat 44-aastast meest. Meedikud viisid kannatanu esmaabiks haiglasse.

14. juuni pealelõunal pidasid turvatöötajad Tartus Ujula tänava kaupluses kinni varguskahtlusega joobes 50-aastase mehe. Mees muutus kinnipidamisel turvatöötajate suhtes agressiivseks ning lõi neid. Agressiivne mees anti üle politseinikele, kes mehe esmalt kainenema paigutasid.

Valgamaa

Vargus
14. juuni hommikul teatati politseile, et Valgas Rohelisel tänaval asuvast garaažist varastati kollast värvi jett numbriga J-826 ning järelhaagis registreerimismärgiga 778 YJC. Kahju on veel selgitamisel.

Omavoliline sissetung
14. juunil teatati, et Valgas J. Kuperjanovi tänaval on sisse murtud eramusse ja selle kõrvalhoonetesse ning ära on viidud muruniiduk BIO ja vana kaherattaline aiakäru. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Juhtum piiril
14. juunil saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale Läti numbrimärgiga sõiduauto Toyota Land Cruiser, mille kontrollimisel avastasid piirivalvurid sõidukist elektrišokirelva. Isik koos keelatud esemega anti üle tolliametnikele.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
14. juunil kella 17.30 paiku helistas tundmatu mees Häirekeskusesse ja teatas, et Viru puiesteel asuvas kaupluses on pomm. Kontrollimisel lõhkekeha ei leitud.

Kehaline väärkohtlemine
14. juunil lõi tundmatu noormees Narvas Mõisa tänaval 24-aastast meest.

Vargus
14. juunil teatati politseile, et Narvas Koidula tänaval varastati sõiduauto VAZ registreerimismärgiga 427 AIO. Kahju on 400 eurot. Politsei pidas kuriteos kahtlustavana kinni 20-aastase mehe.

Juhtumid piiril
14. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1983. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik. Isiku kontrollimisel selgus, et ta on Schengeni territooriumil seadusliku aluseta viibinud neli kalendripäeva, neist ühe päeva Eesti Vabariigis. Isikule määrati rahatrahv ja suunati Vene Föderatsiooni.

14. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1984. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad elatusvahendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Omavoliline sissetung
15. juuni öösel lõhkus 29-aastane mees Pärnus Väike-Sepa tänava enda tuttava kortermaja akna ja sisenes akna kaudu korterisse. Kahju on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi