Politseis registreeritud sündmused
19.06.2017


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 108 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kaheksa avaliku korra rikkumist, kaks rasket tervisekahjustuse tekitamist, 37 varavastast kuritegu, sealhulgas 29 vargust ja 4 sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. 14 liiklusõnnetuses sai vigastada 18 inimest. Tabati 51 alkoholi-ja kaks narkojoobes juhti. Registreeriti 600 väärtegu. Piiril väljastati kümme sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja kuus inimest. Tuvastati seitse viisaeeskirja ning kolm piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rasked rikkumised
16. juunil teatati, et tundmatu mees lõi Nõmmel Pärnu maanteel 37-aastast meest ning tekitas talle vigastusi.

17. juunil teatati, et Kesklinnas Lastekodu tänava asuvas korteris lõi 32-aastane mees 55-aastast meest ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

18. juunil teatati, et Kesklinnas Estonia puiesteel löödi 29-aastast meest ning põhjustati talle valu.

18. juunil teatati, et Nõmmel Raudtee tänaval toimus konflikt, mille tagajärjel sai 34-aastane mees vigastada.

Ähvardamine
16. juunil teatati, et keskealine joobes mees ähvardas Põhja-Tallinnas Tuulemaa tänaval asuvas kortermajas 30-aastast meest.

Raskete tervisekahjustuste tekitamine
16. juunil teatati, et 43-aastasele naisele tekitati Nõmmel Pääsküla tänaval asuvas korteris raskeid tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas naise haiglasse.

16. juunil teatati, et Lasnamäel Narva maanteel lõi seni tuvastamata naine terava esemega 22-aastast meest, tekitades talle raskeid vigastusi. Kiirabi toimetas raskes seisundis mehe haiglasse.

Kehalised väärkohtlemised
16. juunil teatati, et Kesklinnas Juhkentali tänaval asuvas korteris lõi 51-aastane mees 56-aastast naist.

17. juunil teatati, et Kesklinnas Uus-Sadama tänaval asuvas korteris tekitas 27-aastane naine 38-aastasele naisele vigastusi. Politseinikud pidasid naise kinni.

18. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval asuvas korteris lõi 38-aastane mees 37-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
17. juunil teatati, et päev varem varastati Kopli tänavas asuvast kioskist riideesemeid. Vargusega tekitatud kahju on väljaselgitamisel.

Harjumaa

Avaliku korra raske rikkumine
17. juunil teatati, et Raasiku vallas Jägala maantee maja hoovis toimus konflikt, mille käigus 20-aastane noormees lõi 23-aastast meest ning tekitas talle vigastusi.

Kehaline väärkohtlemine
17. juunil teatati, et Maardus Avaral tänaval lõi 33-aastane mees 30-aastast meest ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
16. juuni öösel lõi kaine 50-aastane mees Põlvas Pihlaka tänava korteris tüli käigus 59-aastast naist. Meedikud viisid kannatanu esmaabiks haiglasse.

Tartumaa
 
Avaliku korra raske rikkumine
18. juuni hilisõhtul löödi Tartus Era tänaval 21-aastast noormeest. Meedikud viisid noormehe tervisekontrolliks TÜ Kliinikumi. Peale esmaabi toodi kannatanu asjaolude selgitamiseks politseimajja.

Vargus
16. juuni varahommikul avastati, et Rannu vallas Väike-Rakke külas on sisse murtud garaaži, kust varastati murutraktor, krossiratas, tsikliveljed ja sõiduvarustust. Esialgne kahju on ligemale 10 000 eurot.

Juhtumid piiril
17. juuni hommikul avastasid Mustvee kordoni ametnikud Peipsi järvest ebaseaduslikult püügile asetatud nakkevõrgujada. Avastatud võrgus kala ei olnud. Piirivalvurid eemaldasid võrgu püügilt ning see võeti hoiule.

16. juuni pealelõunal saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli Venemaa numbrimärgiga sõiduauto Kia, mida juhtis 32-aastane Vene kodanik. Sõiduki kontrollimisel avastas piirivalvur auto kindlalaekast antiradari. Juhile selgitati, et antud seade on Eestis keelatud ning teda hoiatati, et järgmisel korral see konfiskeeritakse. Peale vestlust viskas juht Eestis keelatud seadme vabatahtlikult ära ning sisenes riiki.

16. juuni õhtul saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli Kasahstani Vabariigi numbrimärgiga sõiduauto Toyota, mida juhtis 40-aastane Vene kodanik. Masina kontrollimisel avastas piirivalvur sõidukist antiradari. Juhile selgitati, et antud seade on Eestis keelatud ning teda hoiatati, et järgmisel korral see konfiskeeritakse. Peale vestlust viskas juht Eestis keelatud seadme vabatahtlikult ära ning sisenes riiki.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
17. juuni varahommikul löödi Narvas Jõe tänaval asuva baari juures 30-aastast meest.

Kehalised väärkohtlemised
16. juunil tungis 44-aastane mees Narvas Kreenholmi tänaval asuva ühiselamu koridoris kallale 47-aastasele mehele. Politsei pidas 44-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

16. juunil lõi alkoholijoobes 27-aastane mees Kohtla-Järvel Altserva tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 27-aastast naist.

17. juunil lõi tundmatu meesterahvas Narvas Oru tänaval 27-aastast meest.

18. juunil löödi Kohtla-Järvel Maleva tänaval asuva kortermaja trepikojas 58-aastast meest.

18. juunil tungis 36-aastane mees Narva aiandusühistus asuvas majas kallale oma elukaaslasele, 43-aastasele naisele ja tõukas alaealist last. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

18. juunil tiris alkoholijoobes 58-aastane mees juustest 14-aastast tüdrukut. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
Ajavahemikul 14. juuni kuni 16. juuni on Narvas Rahu tänaval sisse murtud garaažiboksi ja varastatud aku, ketassaag ning kaablit. Kahju on 210 eurot.

16. juunil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Pärna tänaval murti sisse keldriboksi ja varastati jalgratas, elektritrell ja tööriistu. Kahju on 732 eurot.

17. juunil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Karja põigul asuvast soojakust varastati trimmer, kaks akutrelli, kaks ketaslõikurit ning pikendusjuhtmeid. Kahju on 825 eurot.

Ajavahemikul 14. juuni kuni 17. juuni varastati Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval asuvast parklast mopeed Roumet Motors. Kahju on 1000 eurot.

18. juunil teatati politseile et Sillamäel Ranna tänaval murti sisse kortermaja keldriboksi ja varastati jalgratas ning rattalukk. Kahju on 217 eurot.

18. juunil teatati politseile, et Aseri lähistel varastati kaldast umbes kolme meremiili kaugusel 560 meetrit kalavõrku, võrguühendusliinid ja kaks ankrut. Kahju on 860 eurot.

Juhtumid piiril
16. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1958. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et ta on Schengeni territooriumil seadusliku aluseta viibinud 12 kalendripäeva, neist ühe päeva Eesti Vabariigis. Isikule määrati rahatrahv ja suunati Vene Föderatsiooni.

17. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1988. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et ta on Schengeni territooriumil seadusliku aluseta viibinud kolm kalendripäeva, neist ühe päeva Eesti Vabariigis. Isikule määrati rahatrahv ja suunati Vene Föderatsiooni.

18. juunil saabus Narva raudteepiiripunkti 1960. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle viisa kehtivusaeg polnud alanud. Isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

18. juunil saabus Narva-1 piiripunkti 2001. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle viisa kehtivusaeg polnud alanud. Isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

18. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1973. aastal sündinud Ukraina kodanik, kellel puudusid vajalikud dokumendid, mis õigustaksid riiki sisenemist. Isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
19.juunil teatati, et Paides Ehitajate tänaval on varastatud parkiva sõiduauto katuselt Samsung Galaxy Tab A, mille tunnuskood on 356808077693097. Omanik unustas tahvelarvuti auto katusele. Tekitatud kahju on 250
eurot.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
18. juunil teatati politseile, et Kullamaa vallas lõi talu õuel 39-aastane mees talle tuttavat 33-aastast meest, kes sai viga.

Vargus
14.juunil teatati, et Haapsalus on mehe jaki taskust varastatud mobiiltelefon Q236620 Black CAT S40, mille IMEI kood on 351931072242895. Tekitatud kahju on 300 eurot.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
16. juunil sai politsei teate, et Tootsi vallas kortermajas lõi 60-aastane mees oma 49-aastast elukaaslast, kes sai viga.

16. juunil teatati politseile, et Saarde vallas lõi 54-aastane mees talle tuttavaid 47-aastast ja 26-aastast meest.

Avaliku korra rasked rikkumised
18. juunil lõi Pärnus Ranna puiesteel asuva meelelahutusasutuse juures 22-aastane naine talle tuttavat 25-aastast naist.

17. juunil teatati, et Pärnus Rüütli tänaval asuvas meelelahutusasutuses lõi seni tuvastamata mees 33-aastast meest, kes sai viga.

Vargus
16. juunil teatati politseile, et Tori valla Jõesuu küla talu territooriumilt on varastatud kaks Husqvarna mootorsaagi, redel ja aiakäru. Kahju on selgitamisel.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
18. juunil lõi Kehtnas Kooli tänava korteris 61-aastane mees talle tuttavaid 42-aastast ja 28-aastast naist, kes said viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi