Politsei registreeritud sündmused
29.06.2017


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 71 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 30 varavastast kuritegu, millest üks oli röövimine ja 23 vargust (kolm eluruumidest ja üks sõidukist). Kolmes liiklusõnnetuses sai vigastada viis inimest. Tabati kaheksa alkoholijoobes juht. Registreeriti 280 väärtegu. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu ning viisaeeskirja rikkumisi oli kaks.

 

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
28. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Uus-Maleva korteris toimus konflikt erinevate osapoolte vahel ning kannata sai 18-aastane noormees.

28. juunil teatati, et Lasnamäel Vikerlase tänaval asuvas korteris lõi 63-aastane mees 42-aastast naist ning tekitas talle vigastusi.

28. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval asuvas korteris lõi 32-aastane mees 29-aastast abikaasat ning põhjustas naisele vigastusi.

Vargused
28. juunil teatati, et päev varem varastati Lasnamäel Arbu tänavalt rendihaagis. Esialgne kahju on 1500 eurot. 

28. juunil teatati, et päev varem on varastatud Kesklinnas Videviku tänava panipaigast rehvid ja valuveljed. Esialgne kahju on 1000 eurot.

28. juunil teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel asuvast autost varastati tahvelarvuti ja sularaha. Varguse käigus lõhuti ka auto esiukse aknaklaas. Esialgne kahju on 1000 eurot.

Juhtum piiril
28. juunil saabus Tallinna Lennujaama Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle viisa veel ei kehtinud. Mehele koostati sisenemiskeeld ning ta lahkus tagasi Peterburi.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
28. juuni õhtul lõi alkoholijoobes 44-aastane mees Tartus Oa tänaval tüli käigus 42-aastast elukaaslast. Politsei pidas lööja kinni.

28. juuni õhtul läksid kaks 15-aastast noormeest Tartus Teaduspargi tänaval omavahelise arusaamatuse tõttu kähmlema. Kumbki poistest õnneks meedikute abi ei vajanud ning politsei toimetas noorukid asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Vargus
28. juunil peale kella 17 varastati Kambja vallas Sipe külas järve ääres 20-aastaselt naiselt õlakott koos Apple arvuti ning teiste isiklike esemetega. Kahju on 1014 eurot.

Juhtumid piiril
28. juunil kella 7 ajal peeti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel kinni kaks Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes olid viibinud Eesti Vabariigis ühe päeva seadusliku aluseta. Õigusrikkujaid karistati rahatrahviga, neile kehtestati kolmeks kuuks sissesõidukeeld ja lubati riigist lahkuda.

29. juuni esimestel tundide saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli kaks Venemaa numbrimärgiga sõiduautot, üks neist Lexus ja teine Honda. Sõidukite kontrollimisel avastas piirivalvur mõlemast masinast antiradari. Venemaa Föderatsiooni kodanikest juhtidele selgitati, et antud seade on Eestis keelatud ning neid hoiatati, et järgmisel korral see konfiskeeritakse. Peale vestlust viskasid mehed keelatud esemed vabatahtlukult ära ning sisenesid Eestisse.

29. juuni öösel saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli Vene numbrimärgiga sõiduauto Toyota, mida juhist 39-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Juhi ja tema dokumentide kontrollimisel avastas piirivalvur, et naise juhtimisõigust tõendav dokument on kehtetu, mistõttu kõrvaldati ta juhtimiselt ning talle määrati rahatrahv. Piir ületada soovinud naisele tõttas appi teine abivalmis piiriületaja, kes end lahkesti masina rooli pakkus ning kellega ühiselt veidi aega hiljem Eestisse siseneti.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Vargused
28. juunil teatati, et Kohtla-Järvel Kalevi tänavale pargitud sõidukist varastati tööriistad ja tööriistakohver. Kahju on ligi 1000 eurot.

28. juunil teatati, et Narvas Kangelaste tänaval asuva korterelamu trepikojast varastati jalgratas Silver Fox. Kahju on 350 eurot.

Juhtum piiril
28. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1967. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isikul puudus kehtiv viisa või elamisluba riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa
 
Vargus
28. juunil teatati politseile, et Pärnus Karusselli tänava korterist varastati sülearvuti Dell. Kahju on 529 eurot.

Raplamaa
 
Omavoliline sissetung
28. juunil teatati politseile, et Kohila vallas Aespa alevikus siseneti kõrvalhoonesse ning võeti sealt sülearvuti Dell, mis kohapeal ära lõhuti ja basseini visati. Kahju on umbes 200 eurot.

Saaremaa

Vargus
27. juunil sai politsei teate, et öö jooksul siseneti luku lõhkumise teel Kuressaares Lossihoovi tänava töökotta ning varastati rahakarp ja sularaha. Kahju on 328 eurot.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi