Politseis registreeritud sündmused
28.06.2017


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 58 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kolm avaliku korra rikkumist, 30 varavastast kuritegu, sealhulgas 21 vargust (kolm eluruumidest ja kaks sõidukitest). Kahes liiklusõnnetuses sai vigastada kaks inimest. Tabati 11 alkoholijoobes juhti. Registreeriti 255 väärtegu. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu. Tuvastati üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
27. juunil teatati, et Mustamäel Akadeemia teel asuvas kaupluses ründas tundmatu mees 27-aastast turvatöötajat ja lahkus sündmuskohalt.

Vargus
27. juunil teatati, et Mustamäel J. Sütiste teel asuvas korterist varastati ehteid, raha ja sülearvuti. Kahju on väljaselgitamisel.

Juhtum piiril
26. juunil saabusid Istanbulist Tallinna Lennujaama kaks Egiptuse kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Meestele väljastati sisenemiskeeld ning nende viisad tunnistati kehtetuks. Nad lahkusid 27. juuni õhtul tagasi Istanbuli.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Ähvardamine
27. juuni hommikul ähvardas 62-aastane mees Põlvas Oja tänava kortermaja trepikojas vägivallaga 52-aastast meest. Politsei pidas ähvardaja kinni.

Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
25. juunil kella 16.30 paiku teatas turvatöötaja, et Tartus Turu tänaval lõi 25-aastane joobes mees bussijuhti, kuna viimane keeldus purjus inimest ühistranspordile võtmast. Bussijuht vahejuhtumis kannatada ei saanud ning jätkas sõitu Tallinna suunas. Agressiivse mehe andis turvatöötaja üle kohale saabunud politseile, kes mehe esmalt kainenema viis.

Kehaline väärkohtlemine
28. juuni öösel sai politsei väljakutse Tartus Anne tänava korterisse, kus olid omavahel tülli läinud naine ja mees. Tüli käigus lõi 32-aastane mees 25-aastast naist. Meedikud andsid naisele haiglas esmaabi. Politsei viis lööja arestimajja kainenema.

Vargus
25. juuni õhtul teatati politseile, et Tartus Elulõnga tänava eramust varastati Hyundai muruniiduk, Scott maastikuratas, Stihli mootorsaag ja Makita murutrimmer. Kahju on 1200 eurot.

Viljandimaa

Vargus
27. juuni hommikul avastati, et Viljandis Ilmarise tänava korterist on varastatud televiisor. Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
27. juuni õhtul tõkestati Koidula maanteepiiripunktis riiki sisenemine 67-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kelle suhtes on kehtestatud Eestisse sissesõidukeeld. Isiku Eesti Schengeni viisa tunnistati kehtetuks ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

27. juuni hilisõhtul saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riigist väljuvale suunale piirikontrolli Venemaa numbrimärgiga sõiduauto Lexus, mida juhtis 56-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Sõiduki kontrollimisel avastas piirivalvur masina tuuleklaasile kinnitatud antiradari. Juhile selgitati, et antud seade on Eestis keelatud ning teda hoiatati, et järgmisel korral see konfiskeeritakse. Peale vestlust lahkus juht Eestist.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargused
27. juunil teatati, et Rakveres Laial tänaval asuva kaupluse tööruumidest varastati rahakott dokumentide ja sularahaga. Kahju on 400 eurot.

27. juunil teatati, et Tamsalu vallas Porkuni külas asuvalt territooriumilt varastati 94 männitaime. Kahju on ligi 5640 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. juunil teatati, et Sillamäel Kajaka tänaval asuvas ühiselamus 63-aastast meest tema naaber. Politsei pidas 39-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
27. juunil teatati, et Sillamäel Ranna tänavale pargitud sõiduautost varastati kaks kohvrit isiklike esemetega. Kahju on 5859 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa
 
Avaliku korra raske rikkumine
27. juunil teatati politseile, et Pärnus Vana-Sauga tänaval ründas 44-aastane alkoholi tarvitanud naine taksoteenust osutanud 40-aastast naist. Politsei pidas ründaja kahtlustatavana kinni.
 
Raplamaa
 
Vargus
27. juunil sai politsei teate, et Kohila vallas Aespa alevikus tungiti aknaklaasi eemaldamise teel suvilahoonesse ja varastati erinevaid elektrilisi tööriistu. Kahju on umbes 1500 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi