PPA osaleb koos Soome ja Vene Föderatsiooni piirivalvega merepäästeõppusel
07.08.2017


Homme, 8. augustil osalevad Politsei- ja Piirivalveameti laevastiku lipulaev „Kindral Kurvits“ ja PPA lennusalga kopter Soome lahel traditsioonilisel merepäästeõppusel koos Soome ja Vene Föderatsiooni piirivalvega.

„Soome lahel on väga aktiivne laevaliiklus ning on oluline, et oleme võimaliku merel juhtunud õnnetuse puhul valmis professionaalselt ja operatiivselt reageerima. See eeldab oskust naaberriikide piirivalvega koostööd teha, et reaalses olukorras oleks tagatud kõigi olemasolevate ressursside parim kasutamine inimeste päästmiseks,“ ütles PPA integreeritud piirihalduse büroo juhtivpiirivalveametnik, kolonel Aimar Köss. 

Aimar Kössi sõnul on tänavuse õppuse teemaks kopteriõnnetuse tagajärjel merre sattunud inimeste päästmine ning merereostuse lokaliseerimine.

Merepäästeõppuse korraldajad roteeruvad iga-aastaselt, tänavu on õppuse korraldajaks Venemaa. Õppus toimub Vene Föderatsiooni vetes Seskari saarest kirdes. Mullu korraldas samalaadset õppust Soome piirivalve, Eesti oli viimati korraldaja rollis 2012. aastal.

Viktoria Korpan
PPA pressiesindaja
6123051
5111109

 
Tagasi