Politseis registreeritud sündmused
07.08.2017


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 136 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 13 avaliku korra rasket rikkumist, 2 röövimist, 51 varavastast kuritegu, sealhulgas 38 vargust (kolm eluruumidest, viis sõidukitest), neli sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti 12 liiklusõnnetust, milles sai vigastada 17 inimest. Joobes juhi süül juhtus kaks inimvigastustega liiklusõnnetust. Tabati 53 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 402 väärtegu. Piiril väljastati 12 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja üks inimene. Tuvastati üks viisaeeskirja ning üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
4. augustil teatati, et Lasnamäel Pallasti tänaval asuvas korteris lõi 33-aastane mees 32-aastast naist ning tekitas naisele valu ja kergemaid vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

5. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Sitsi tänaval asuvas korteris lõi 29-aastane mees 28-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

5. augustil teatati, et Kesklinnas J. Vilmsi tänaval asuvas korteris lõi 46-aastane mees 46-aastast naist ning tekitas temale valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

5. augustil teatati, et Nõmmel Männiku teel asuvas korteris lõi 55-aastane mees 53-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

5. augustil teatati, et Nõmmel Männiku teel lõi 41-aastane mees 27-aastast meest ning tekitas temale viga. Politseinikud pidasid 41-aastase mehe kinni.

5. augustil teatati, et Lasnamäel Võru tänaval asuvas korteris lõi 60-aastane mees naabrinaist ning tekitas temale valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

6. augustil teatati, et Kesklinnas Villardi tänaval asuvas korteris lõi 58-aastane mees 53-aastast elukaaslast ning tekitas temale viga.

6. augustil teatati, et Lasnamäel Pallasti tänaval asuvas korteris lõi 29-aastane mees 19-aastast naist ning tekitas temale valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Avaliku korra rasked rikkumised
4. augustil teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval lõi tundmatu mees 32-aastast meest ning tekitas temale valu ja kergemaid vigastusi.

4. augustil teatati, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval asuvas baaris tekitas 29-aastane mees 27-aastasele mehele valu ja vigastusi. Politseinikud pidasid 29-aastase mehe kinni.

5. augustil lõid kaks tundmatut meest Kesklinnas Estonia puiestee Tammsaare pargis 17-aastast meest ning tekitasid temale valu ja kergemaid vigastusi. Ühtlasi varastati kannatanult mobiiltelefon.

5. augustil teatati, et Kesklinnas Vabaduse väljaku ühes klubis lõi 23-aastane naine 37-aastast naist ning tekitas temale valu. Politseinikud pidasid naise kinni.

5. augustil teatati, et Kesklinnas Viru tänaval asuvas kohvikus tekitas tundmatu mees viga 50-aastasele mehele.

6. augustil teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel asuvas klubis tekitasid 18-ja 21-aastane mees viga 23-aastasele mehele ja 18-aastasele naisele. Politseinikud pidasid 18-ja 21-aastase mehe kinni.

Vargused
4. augustil varastati Põhja-Tallinnas Pelguranna tänaval asuvast korterist sularaha ja isiklikke esemeid. Kahju on selgitamisel.

5. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Rannamäe teel seisnud autost varastati isiklikke esemeid. Esialgne kahju on 1100 eurot.

6. augustil teatati, et Lasnamäel Narva maanteel seisnud veokist varastati kaableid. Esialgne kahju koos lõhkumisega on 4000 eurot.

6. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Põhja puiesteel seisnud väikebussist varastati tehnikat ja isiklikke esemeid. Esialgne kahju on 850 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
6. augsutil teatati, et Loksal Posti tänaval asuvas korteris lõid 64-ja 27-aastane mees 60-aastast naist ning tekitasid temale viga. Politseinikud pidasid mehed kinni ning naine toimetati kiirabiga haiglasse kontrolli.

Juhtumid piiril
3. augustil saabus Peterburist Tallinna Lennujaama Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele koostati sisenemiskeeld ning ta lahkus tagasi Peterburi.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
5. augusti hommikul ähvardas 26-aastane mees Tartus Ülikooli tänaval puhkenud sõnavahetuse käigus noaga 21-aastast meest. Keegi vahejuhtumis viga ei saanud. Politsei viis noaga ähvardanud mehe esialgu kainenema. Juhtumi üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Kehaline väärkohtlemine
6. augusti õhtul sai politsei teate, et Tartus Salme tänava korteris puhkes ühise alkoholi tarvitamise käigus tuttavate vahel tüli. Kähmluses said kergemaid vigastusi 57- ja 45-aastane mees. Kumbki meestest meedikute abi ei vajanud. Politsei viis tüli osapooled kainenema.

Ähvardamine
5. augusti õhtul ähvardas alkoholijoobes 31-aastane mees vägivallaga oma 20-aastast elukaaslast. Keegi vahejuhtumis viga ei saanud. Politsei viis mehe kainenema.

Vargus
6. augustil teatati, et Tartus Jalaka tänaval murti sisse garaaži, kust varastati muusikakeskus. Kahju on selgitamisel.

Asja omavoliline kasutamine
4. augusti õhtul teatati politseile, et Tartus Kalda teel asuva maja eest ärandati sõiduauto BMW. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses..

Juhtumid piiril
6. augusti hommikul kontrolliti Koidula maanteepiiripunktis Eestisse saabumisel Venemaa Föderatsiooni registreerimismärkidega sõiduautot VAZ-2108, mida juhtis 43-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Tollikontrolli käigus leidsid ametnikud sõidukist peidetuna 12 760 salasigaretti. Isikule väljastatud Eesti Vabariigi Schengeni viisa tunnistati kehtetuks, kehtestati üheks aastaks sissesõidukeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

6. augustil kella 23.28 ajal kontrolliti Koidula maanteepiiripunktis Eestist lahkumisel Venemaa Föderatsiooni registreerimismärkidega sõiduautot Opel Omega, mida juhtis 26-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Kontrollimisel tuvastasid piirivalvurid, et sõiduki identifitseerimistähised olid manipuleerimistunnustega. Sõiduk paigutati piiripunkti arestiaeda, isik lahkus Venemaa Föderatsiooni.

5. augusti õhtul märkasid piirivalvurid Peipsi järvel liikumas üht alust, mis ei olnud piiriveekogule väljumist registreerinud. Varnja piirivalvurid pidasid aluse ligemale 3 kilomeetrit kaldast eemalt järvelt kinni ning tuvastasid, et seda juhtis alkoholi tarvitanud 44-aastane mees. Seadust rikkunud mees toimetati kaldale ning talle vormistati väärteoprotokoll.

5. augusti pealelõunal helistas tähelepanelik inimene Mustvee kordoni piirivalvuritele ja teatas, et Peipsi järvel seisab pikemat aega üks sinine paat, mille läheduses vees on ilmselt hätta sattunud inimene. Kiirelt sündmuskohale suundunud piirivalvurid leidsid kaldast umbes kilomeetri kauguselt kirjeldustele vastava paadi, milles viibis kolm meest. Meestega vestluses selgitasid piirivalvurid, et paadis viibinutega on kõik korras ning abi nad ei vaja. Vees olid mehed seetõttu, et olid end karastamas käinud.

Nädalavahetusel avastasid piirivalvurid Koidula ja Luhamaa piiripunktides sõidukitelt kokku kaheksa antiradarit, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud. Juhte teavitati Eestis kehtivast nõudest ning Eestisse siseneda soovinud loobusid seadmest vabatahtlikult.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargused
4. augustil teatati, et Kadrina alevikus Nooruse tänaval varastati mobiiltelefon Samsung Galaxy. Kahju on 400 eurot.

4. augustil teatati, et Tapa vallas Lehtse alevikus Pargi tänaval asuvast suvilast varastati akutrell Makita, tööriistad ja muid esemeid. Kahju on selgitamsel.

Ida-Virumaa

Röövimised
4. augustil teatati, et Narvas Lavretsovi tänaval rööviti 20-aastaselt mehelt ja 21-aastaselt naiselt sularaha viis eurot ja sigarette. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 20-aastase mehe.

4. augustil teatati, et Narvas Mõisa tänaval asuva meelelahutusasutuse juures tungiti kallale 30-aastasele mehele ja rööviti tema mobiiltelefon Samsung Galaxy. Kahju on 718 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
4. augustil teatati, et Narvas Ravi tänaval tungiti kallale 28-aastasele mehele.

4. augustil teatati, et Narvas Oru tänaval löödi 58-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 36-aastase mehe.

4. augustil teatati, et Sillamäel Mere puiesteel asuva korterelamu juures tõukas 57-aastast naist tema naaber. Tõukamise tagajärjel naine kukkus ja tundis valu.

5. augustil teatati, et Kiviõlis Soo tänaval asuvas korteris lõi 55-aastast naist tema elukaaslane. Politsei pidas 36-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

5. augustil teatati, et Narvas Kalda tänaval asuvas korteris lõi 31-aastast naist tuttav mees. Politsei pidas 35-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

5. augustil teatati, et Narvas V. Gerassimovi tänaval asuva meelelahutusasutuse juures löödi 27-aastast naist.

6. augustil teatati, et Narvas Vestervalli tänaval lõi 36-aastast meest klaaspudeliga tema tuttav. Mees vajas arstiabi.

6. augustil teatati, et Narvas Kreenholmi tänaval asuvas korteris lõi 60-aastast mees tema poeg. Politsei pidas alkoholijoobes 38-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

6. augustil teatati, et Narvas Tiimanni tänaval asuvas korteris ründas 61-aastast naist tema poeg. Politsei pidas 36-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
4. augustil teatati, et Narvas Kangelaste tänaval varastati naisterahva seljakotist mobiiltelefon iPhone 6. Kahju on 699 eurot.

6. augustil teatati, et Kohtla-Järvel varastati Aruserva tänavale pargitud motoroller. Kahju on 1300 eurot.

6. augustil teatati, et Sillamäel Kesk tänaval varastati korterelamu juurde pargitud sõiduauto BMW X6 ning auto olnud isikudokumendid, rahakott, kaks mobiiltelefoni Samsung, ja GPS-seade Garmin. Kahju on 20 920 eurot.

Asja rikkumine ja hävitamine
4. augustil teatati, et Narvas Tallinna maanteel asuva korterelamu ees põleb sõiduauto Škoda Yeti. Kahju on 13 000 eurot.

Juhtumid piiril
4. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1989. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isikul puudus kehtiv viisa või elamisluba riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

5. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1969. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isik viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 15 päeva, neist kaks päeva Eestis. Isikule määrati rahatrahv ja tal lubati lahkuda Vene Föderatsiooni.

5. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1953. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes ei omanud biomeetrilist passi ning tal puudus kehtiv viisa või elamisluba riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

6. augustil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale kaks 1990. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

6. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1995. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Isikul puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
4. augustil sai politsei teate, et Noarootsi vallas Risguldi külas asuvalt mere äärselt kinnistult on varastatud lukustatud sõudepaat koos selle lukustusega. Vargusega tekitati varalist kahju 1090 eurot. Sama päeva lõunaks oli varastatud paat koos seltskonnaga tabatud. Politsei pidas isikud paadi varguses kahtlustatavatena kinni.

Pärnumaa

Avaliku korra rasked rikkumised

4. augustil sai politsei teate, et Pärnus ranna piirkonnas lõi 18-aastane naine talle tuttavat 18-aastast meest, kes sai viga.

4. augustil sai politsei teate, et Pärnus Hommiku tänaval lõi seni tuvastamata mees 59-aastast naist, kes sai viga.

5. augusti öösel sai politsei väljakutse Pärnus Lehe tänaval asuva majutusasutuse juurde, kus toimus kaklus esialgsetel andmetel vähemalt seitsme inimese vahel, kellest neli said tervisekahjustusi.

Vargused
4. augustil varastati Pärnus ranna piirkonnast musta värvi mobiiltelefon IPhone 7, mille ümber oli nahast kaarditaskuga kaaned. Kaarditaskus oli kannatanu nimele väljastatud isikut tõendav dokument, juhiluba ja pangakaart. Vargusega tekitati varalist kahju 700 eurot.

4. augustil varastati Pärnus Ringi tänaval asuvast sõiduautost mobiiltelefonid IPhone 7 ja IPhone 5c ning kõrvarõngad. Vargusega tekitati varalist kahju 2000 eurot.

5. augustil varastati Pärnus Mai rajoonis asuvast sõiduautost mobiiltelefon Samsung S8. Vargusega tekitati varalist kahju 800 eurot.

Arvutikelmus
5. augustil varastati Pärnus Ranna puiesteel asuvast majutusasutuse restoranist 46-aastase mehe pükste taskust pangakaart, millega hiljem sooritati otse 750 euro eest.

Raplamaa

Avaliku korra rasked rikkumised
5. augustil lõi Märjamaa vallas Valgu külas 53-aastane mees 18-aastast meest, kes sai viga.

5. augustil lõi Kohila vallas Aespa alevikus 63-aastane mees 55-aastast mees, kes sai viga.

5. augustil lõi Märjamaa vallas Märjamaa alevis 19-aastane naine talle tuttavat 65-aastast meest.

 
Tagasi