Politseis registreeritud sündmused
28.08.2017


Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud nädalavahetusel 122 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kümme avaliku korra rasket rikkumist, 48 varavastast kuritegu, sealhulgas 33 vargust. Kaheksas liiklusõnnetuses sai viga 12 inimest. Tabati 57 alkoholijoobes sõidukijuht. Väärtegusid registreeriti 586. Piiril väljastati 13 sisenemiskeeldu, registreeriti kaheksa Schengeni viisaeeskirja rikkumist, üks riigipiiri ebaseaduslik ületamine ja neli piirirežiimi rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn
 
Kehalised väärkohtlemised
25. augustil teatati, et Lasnamäel Muhu tänaval asuvas asutuses tõukas 66-aastane mees 59-aastast naist.

26. augustil teatati, et Pirital Jääraku teel asuvas majas lõi 45-aastane mees 44-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

26. augustil teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval asuvas kortermaja trepikojas toimus naabrite vahel konflikt, kus 48-aastane mees lõi 50-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

27. augustil teatati, et Mustamäel Mustamäe teel asuvas korteris lõi 29-aastane mees 21-aastast naist.
 
Avaliku korra rasked rikkumised
25. augustil teatati, et Kesklinnas G. Otsa tänaval toimus konflikt taksojuhi ja mootorratturi vahel. Vahejuhtumi täpsemad asjaolud selguvad menetluse käigus.

26. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval lõid tundmatud mehed 26- ja 22-aastast meest.

26. augustil teatati, et Kesklinnas Vana-Posti tänaval asuvas klubis lõi 23-aastane mees 23-aastast meest ning tekitas temale kergemaid vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
25. augustil teatati vargusest Kristiines Kärbiku tänaval, kus ehitussoojakust varastati ehitustööriistu. Esialgne kahju 1130 eurot.

Harjumaa
 
Kehaline väärkohtlemine
27. augustil teatati, et Kernu vallas Haiba külas asuvas korteris lõi 26-aastane mees 25-aastast naist ning tekitas temale kergemaid vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
Ööl vastu 28. augustit murti Tartus Narva maanteel sisse kauplusesse, kust varastati kassaaparaat. Kahju on selgitamisel.

Ööl vastu 27. augustit murti Tartus Teelehe tänaval sisse eramusse, kus kõik segamini paisati. Kahju on selgitamisel.

Varguskatsed
26. augustil teatati politseile, et öö jooksul on Tartus Salu tee ja Mõisavahe tänava parklates seisnud kolmel sõiduautol lõhutud ukselukud. Masinatesse pääseda ei õnnestunud ning muud kahju lõhkumisega ei tekitatud.

Kehalised väärkohtlemised
26. augusti keskpäeval lõi alkoholi tarvitanud 33-aastane mees Tartus Kaunase puiestee korteris tüli käigus 34-aastast elukaaslast. Politsei viis mehe esialgu kainenema. Naine meedikute abi ei vajanud ning tema toodi asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

25. augusti varahommikul löödi Tartus Ülikooli tänava meelelahutusasutuses kaaslasega tantsinud ja alkoholi tarvitanud 20-aastast meest. Mees viga ei saanud ning meedikute abi ei vajanud. Juhtunu üksikasju selgitab politsei edasises menetluses.

Asja omavoliline kasutamine
Ööl vastu 26. augustit ärandati Tartus Ida tänava maja eest sõiduauto BMW.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
26. augusti öösel lõid 35- ja 28-aastane mees Valgas Turu tänava meelelahutusasutuses turvatöötajat. Esialgsetel andmetel puhkes tüli sellest, et turvatöötaja püüdis liigselt alkoholi tarvitanud ning seetõttu ebaadekvaatselt käitunud mehi hoonest välja juhatada. Politsei pidas agressiivseks muutunud mehed kinni ning viis nad arestikambrisse kainenema. Turvatöötaja vahejuhtumis vigastada ei saanud.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
25. augusti öösel lõi 41-aastane mees Viljandi vallas Saarepeedi külas tüli käigus tuttavat 31-aastast naist ja 35-aastast meest. Täpsemad juhtunu üksikasjad on selgitamisel

Juhtum piiril
25. augusti hommikul saabus Luhamaa piiripunkti Eesti numbrimärgiga sõiduauto Audi, mida juhtis 26-aastane mees. Piirvalvurid leidsid kontrolli käigus sõiduautost teleskoopnuia, mis on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Keelatud ese võeti mehelt ära, talle koostati väärteoprotokoll ning peale menetlustoiminguid lahkus mees Venemaa Föderatsiooni.

27. augustil kontrollis Mustvee paadipatrull Peipsi järvel sõitvate aluste veeohutusest ning kehtestatud seadustest kinnipidamist. Nii peatati pealelõunal kontrolliks väikelaev, mille pardal kolm inimest. Lähema vestluse ja kontrolli käigus ilmnes, et väikelaeval oli küll kolm lõbusõitjat, ent veste oli olemas vaid kaks. Kaptenile määrati meresõiduohutuse seaduse rikkumise eest rahatrahv. Piirivalvurid rõhutavad, et igal alusel peab olema niisama palju päästeveste, kui on sõitjaid. Seejuures juhivad nad tähelepanu sellelegi, et päästevest tuleks endale selga panna juba sõitu alustades, sest õnnetusse sattudes või vette kukkudes on vähe kasu vestist, mis kuskil panipaigas on.

27. augustil kella 14.30 paiku kontrollisid Mustvee piirivalvurid Peipsil veel teisigi aluseid. Ligemale 3,5 kilomeetrit kaldast märkasid piiripolitseinikud väikelaeva, mille väljumine piiriveekogule ei olnud nõuetekohaselt registreeritud. Väikelaeva kaptenile määrati riigipiiriseaduse rikkumise eest rahatrahv.

Nädalavahetusel avastasid piirivalvurid Koidula ja Luhamaa piiripunktides sõidukitelt kokku 14 antiradarit, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud. Esmarikkujaid teavitati Eestis kehtivast nõudest, nad andsid keelatud seadme vabatahtlikult ära ning jätkasid oma teekonda. Juhtidele, kes varasemaltki piirivalvuritele sarnase rikkumisega vahele jäänud, koostati väärteoprotokollid, neilt konfiskeeriti keelatud seadmed ning ka nemad jätkasid seejärel oma teekonda.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
27. augustil teatati politseile, et Rakveres Saue tänaval lõhuti sõiduauto Opel küljeklaas ja varastati multimeediakeskus, subwoofer, võimendi ja aku. Kahju on 730 eurot.

Ida-Virumaa

Tapmine
26. augusti varahommikul leiti Narvas Energia tänaval 37-aastase naise vägivallatundemärkidega surnukeha.

Vargus
25. augustil teatati politseile, et Vaivara vallas Peeterristi külas varastati telk. Kahju on 350 eurot.

Juhtumid piiril
25. augustil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1976. aastal, 1950. aastal, 1962. aastal ja 1983. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikud, kelle viisa kehtivusaeg oli lõppenud. Isikutele väljastati sisenemiskeelud ja nad suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

25. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1977. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik. Isiku kontrollimisel selgus, et tal puuduvad asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning samuti puudusid tal piisavad vahendid riiki sisenemiseks. Talle väljastati sisenemiskeeld ning isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

26. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1986. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik. Isiku kontrollimisel selgus, et tal puuduvad asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning samuti puudusid tal piisavad vahendid riiki sisenemiseks. Talle väljastati sisenemiskeeld ning isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

25. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1987. aastal sündinud Armeenia Vabariigi kodanik. Isiku kontrollimisel selgus, et tal puuduvad asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Talle väljastati sisenemiskeeld ning isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

27. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1993. aastal sündinud Ukraina kodanik. Kontrollimisel selgus, et isik on Schengeni territooriumil seadusliku aluseta viibinud viis kalendripäeva, neist ühe päeva Eesti Vabariigis. Isikule määrati rahatrahv, talle koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ning ta suunati Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa
 
Kehaline väärkohtlemine
25. augustil lõi Nurme külas 54-aastane mees 26-aastast meest, tekitades talle sellega valu. 
 
27. augustil tungis Tuudi külas Lehise tänaval omavahelise konflikti käigus 54-aastane mees kallale talle tuttavale 29-aastasele naisele, kes sai viga.
 
Avaliku korra raske rikkumine
27. augustil tungis Kullamaa külas seni tuvastamata isik kallale 35-aastasele mehele, kes sai viga.
 
Pärnumaa
 
Avaliku korra raske rikkumine
26. augustil lõi Pärnus Tallinna maanteel 53-aastane mees 28-aastast meest, kes sai viga.
 
Omastamine
25. augustil Pärnus Tallinna maanteel kaotatud ja hiljem leitud rahakoti vahelt võttis seni tuvastamata isik sularaha 450 eurot.
 
Raplamaa
 
Omavoliline sissetung
26. augustil tungiti Raplas Viljandi maanteel aknaklaasi lõhkumise teel sisse eramaja teisele korrusele.
 
Saaremaa
 
Vargused
22. augustil sai politsei teate, et Muhu vallas Piiri külas on varastatud kaks lukustamata jalgratast. Vargusega tekitati varalist kahju 400 eurot.
 
26. augustil murti sisse ja varastati Kuressaares Suur-Sadama tänaval asuvast majast sularaha, kolm mobiiltelefoni, kaks mobiiltelefoni laadijat ja muid esemeid.

 
Tagasi