Politseis registreeritud sündmused
29.08.2017


Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeval 64 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 32 varavastast kuritegu, sealhulgas 29 vargust(seitse eluruumidest ja üks sõidukist). Ühes inimvigastustega liiklusõnnetuses sai viga üks inimene. Tabati 21 alkoholijoobes ja kolm narkojoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 274. Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu ja registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
28. augustil teatati, et Lasnamäel Vormsi tänaval lõi tundmatu noormees 14-aastast noormeest ning tekitas temale kergemaid vigastusi.

Vargus
28. augustil teatati, et Lasnamäel J. Smuuli teel asuvast ehituspoest varastati tööriistu. Esialgne kahju 2565 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
28. augustil teatati, et Rae vallas Vaida alevikus 23-aastane naine lõi meest ning tekitas temale valu.

Avaliku korra raske rikkumine
28. augustil teatati, et Kose vallas Saula külas ähvardas tundmatu meesterahvas terava esemega 23-aastast meest.

Juhtum piiril
28. augustil saabus Moskvast Tallinna Lennujaama Egiptuse Araabia Vabariigi kodanik, kelle elamisloakaart on tunnistatud kehtetuks. Inimesele koostati sisenemiskeeld ning ta viibib Tallinna Lennujaama mitte-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
27. augusti õhtul teatati, et Puurmani alevikus Ülejõe tänava korteris lõi 39-aastane alkoholi tarvitanud mees tüli käigus terava esemega oma 34-aastast elukaaslast. Meedikud andsid naisele esmaabi kohapeal. Mees lahkus korterist enne korrakaitsjate saabumist. Juhtunu üksikasju selgitab politsei edasises menetluses.

Tartumaa

Vargus
28. augusti öösel varastati Tartus Rüütli tänava meelelahutusasutuse rattahoidlast lukustatud jalgratas Peugeot Super Sport. Kahju on 250 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
27. augusti hilisõhtul lõi alkoholi tarvitanud 43-aastane mees Tartus Muuseumi teel puhkenud tüli käigus tuttavat 24-aastast naist. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Meedikud andsid naisele esmaabi sündmuskohal, misjärel viis politsei asjaosalised jaoskonda.

Valgamaa

Vargus
28. augustil teatati, et Otepää vallas Pühajärve külas on sisse murtud maakodusse, kust varastati vanaaegne puidust laud, kahe auguga pliidiraud ja malmpada. Esialgne kahju on 815 eurot.

Juhtum piiril
28. augustil pealelõunal tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine kahel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid piisavad elatusvahendid riigis viibimise perioodiks. Isikud saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
28. augustil lõi 56-aastane mees Sillamäel Kalda tänaval asuvas korteris on abikaasat, 58-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
Ööl vastu 28. augustit murti Narvas Võidu prospektil sisse sõiduautosse Volkswagen ja varastati tööriistu. Kahju on 780 eurot.

Juhtum piiril
28. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1988. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et ta on Schengeni riikide territooriumil seadusliku aluseta viibinud neli kalendripäeva, neist kõik päevad Eesti Vabariigis. Isikule koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ja ta suunati Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Saaremaa
 
Vargus
27. augustil teatati politseile, et Valjala vallas on uksetaba rambi lõhkumise teel sisse tungitud meetootmise ruumidesse, kust varastati kolm 33-liitrist plastikust meeanumat. Neis oli kokku 120 kg mett. Vargusega tekitati varalist kahju 960 eurot.

 
Tagasi