Politseis registreeritud sündmused
21.09.2017


Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeval 67 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli viis avaliku korra rasket rikkumist, 21 varavastast kuritegu, sealhulgas 17 vargust. Kuues liiklusõnnetuses sai viga kuus inimest. Tabati kümme alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuht. Väärtegusid registreeriti 220. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu ja registreeriti kolm Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
20. septembril teatati, et Kristiines Endla tänaval asuvas kaupluses lõi tundmatu mees 65-aastast meest ning tekitas temale kergemaid vigastusi.

Vargus
20. septembril teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel asuvast kauplusest varastati sularaha. Esialgne kahju 3000 eurot.

Harjumaa

Juhtum piiril
20. septembril saabus Peterburist Tallinna Lennujaama Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Naisele koostati sisenemiskeeld ning ta lahkus Moskvasse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
Ööl vastu 20. septembrit murti Tartus Aardla tänaval sisse nelja garaažiboksi, kust varastati erinevaid tööriistu ning sõiduauto rehvid velgedel. Kahju on selgitamisel.

Avaliku korra raske rikkumine
20. septembri varahommikul lõi 21-aastane alkoholi tarvitanud mees Tartus Veski tänava eramu õuel 21-aastast meest. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni ning viis ta esmalt kainenema.

Juhtumid piiril
20. septembri hommikupoolikul tõkestati Luhamaa maanteepiiripunktis riiki sisenemine Vene numbrimärgiga MAN veokil, millel avastati hulgaliselt tehnilisi vigu. Autorongi juhtinud mehele tehti suuline hoiatus ning ta suunati vigade kõrvaldamiseks tagasi Venemaa Föderatsiooni.

20. septembril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiri- ja  migratsioonijärelevalve talituse töötajad koostöös maksu- ja tolliametnikega Tartu linnas ja selle lähiümbruses erinevaid ehitusobjekte selgitamaks, kas seal töötavatel välismaalastel on seaduslik alus riigis viibimiseks ja töötamiseks. Kokku kontrolliti reidil seitset ehitusobjekti, 55 juriidilist isikut ja 169 füüsilist isikut. Ühisreidil avastati ühelt ehitusobjektilt kaks välismaalast, kelle lühiajaline töötamine ei olnud Politsei- ja Piirivalveametis registreeritud. Neile määrati välismaalase Eestis töötamise tingimuste rikkumise eest rahatrahvid. Lisaks neile rikkumistele avastati kontrollkäigul veel teisigi töötajate registrisse kandmata isikuid, kellega tegeleb edasi Maksu- ja Tolliamet.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
17. septembril teatati, et Narvas Tallinna maanteel ründas 41-aastast naist tema 36-aastane mees. Mõlemad isikud olid alkoholijoobes.

Juhtumid piiril
20. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1976. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik. Kontrollimisel tuvastati, et isik väärkasutab oma viisat, mis oli väljastatud sõprade ja tuttavate külastamiseks. Isik käis Eestis kaubanduslikul eesmärgil. Tema viisa tunnistati kehtetuks ning ta lahkus Vene Föderatsiooni.

20. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1995. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Isikul puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeed ja isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Avaliku korra rasked rikkumised
20. septembril teatati, et Nõva vallas Variku külas tungis seni tuvastamata isik kallale 52-aastasele mehele, tekitades talle sellega valu.

20. septembril teatati, et Paliveres Põllu tänaval tungis 61-aastane mees kallale talle tuttavale 27-aastasele mehele, tekitades talle sellega valu.

Pärnumaa

Vargus
20. septembril teatati, et Tori vallas Aesoo külas on sisenetud talu kõrvalhoonesse, kust on varastatud kaks paari suuski, suusakepid, paat ja muid esemeid. Vargusega tekitati varalist kahju ligi 1200 eurot.

Raplamaa

Avaliku korra rasked rikkumised
20. septembril tungis Raplas Viljandi maanteel 18-aastane mees kallale 52-aastasele naisele, tekitades talle sellega valu.

 
Tagasi